Twingo 1.2 Alize Air Open + Klima lı 99 model araç aldım.

edo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ardaşlar bu foruma baya zaman önce kayıt oldum ama fazla girmeye vakit bulamadım hayat şartları vs.. Clio 4 aracım var..

Şimdi bir tane de Twingo Alize 1.2 Open Air + Klimalı bir araç aldım. Küçük dev adeta. :)

Büyükçekmece İstanbul da ikamet ediyorum.
Usta tavsiyelerinize ihtiyacım var..Aracın başlıca sorunları şunlar;

Aracın frenleri pek iyi değil, Debriyaj yukarıda kavrıyor. 2lastikleri bitik değişmesi gerekiyor. Sinyaller çalışıyor ancak içerde gösterge de çalışmıyor bişi gözükmüyor.
Klima ya bastığımda devreye giriyor ama soğutmuyor gazı bitmiş olabilir veya başka bir sorunu var.
Sağ sis lambam yanmıyor.
Triger kayışı değiştirmek istiyorum kafam rahat etsin.
Fren hidroliğim ekspertiz de kötü sonuç verdi.
Motor yağı, motor sıvısı (antifrizli ) değişmesi gerekiyor.

Fren disk ve balatalarının onarımı veya değişimi gerekiyor.
Torsiyon Burç -Denge kolları ve Salıncak Burç-Fişekleri rapor da orta gözüküyor bunun tamiri

sol ve sağ salıncak fişeği kötü durumda raporda böyle diyor.

Bu işlemler için Büyükçekmece ve dolaylarında tavsiye edebileceğiniz yerler, ustalar var mıdır acaba ?

Hepinize sevgi ve saygılarımla.

*Burak Yılmazer

Burak Yılmazer,
Başkan
34-İstanbul
Oncelik ile twingo kadar keyifli bir araç kullanmadım daha önce toplaması ve sürmesi çok keyifli ustasına gelince çoğu reno ustası sorunlarınızı halleder ama illa twongo ustasi derseniz Osman Usta var ümraniye de sanirim yeri gösterge paneli bu araçlar da malesef irsi bir sorun cogu arac da bu sorun var bunun için de yeni bir panel alıp takmanız gerekiyor topkapı sanayii de bulabilirsiniz diğer kalan aksesuar tamirlerini de seve seve yardımcı olabilirim çünkü 20 tors anahtar ile aracın tüm detaylarına inebilirsiniz eski konularıma.bakarsaniz joker twi başlığında kendi twi me yaptığım tüm yenilikleri gorebilirsiniz

edo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler. Ben de beğendim. Gösterge ile ilgili bir sorunum yok şu an. Takır takır çalışıyor. Aracın temizliği, kazasız olması ve km düşüklüğü beni almaya itti.. 116000 de daha. Tabi kaporta ve boya da ufak tefek çizikler, gamzeler mevcut.. Ama kafaya takmadım onları.. Benim için kazasız, değişeni olmayan düzgün gözüken bir araç olması yeterliydi.. Ama işte yine de ne kadar temiz de olsa bazı sıkıntılar yok değil. İlk işim frenleri yaptırmak, Şanzıman yağını vs.. halletmek.. Ve lastiklerin değişimi.. Çünkü lastikler 2008 model ve çatlamalar falan var güven hiç vermiyor. Lastik ölçüsü farklı farklı olabiliyor. Üzerinde 155 80 r13 lastikler var.. 165 70 r13 taksam daha mı iyi olur daha mı kötü olur bilmiyorum. Veya önereceğiniz lastik ebadı var mıdır acaba.. 13 ten devam edeyim diyorum ama 14 te olabilir aslında kararsızım.