Scenic 1 sabah geç çalışma ve benzinde pedala geç tepki verme

fatihcelebi18

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar, aracımın şöyle bir sorunu var aracım sabah geç çalışıyor benzinde çalıştığı sürede de gaz pedalına geç tepki veriyor ancak LPG de hiç bir sorun yok hatta direk lpg de çalıştırdığımda da tek marşta istisnasız hemen çalışıyor benim sorunum benzin sistemiyle alakalı ama tam olarak ne olabilir yani araca öyle sürekli para harcamak istemiyorum nokta atış ile sorunu minimum rakama halletmem gerek enjektör olabilir diyen var benzin pompası diyen var bu sorunu sabah dışında yani araç uzun süre çalışmadan kaldığında bu sorun oluyor ilk çalışmadan 10 saat sonra bile tek marş ama 24 saat beklerse 2. marşta anca alıyor

fatihcelebi18

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevap verecek bir babayiğit yokmudur acaba

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Benzin enjektör leri sökülüp temizlenmeli .

fatihcelebi18

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam açıkcası şöyle bir tespitim oldu son dönemde malum benzin fiyatlarındaki ciddi düşüş nedeniyle aracımı yarıdan fazla depo benzinle kullanmaya başladım bu durumda (ayrıca her sabah işe gidip gelirken kullanıyorum) tek marş ile çalışmakta şuan benim en büyük şüphem benzin pompası gibi duruyor ama yinede bilemedim kendim söküp pompasını değiştirmeyi düşünüyorum ama motoru örn. 3,5 bar yerine 4 yada 4,5 bar taksam sorun olurmu