Faz 2 Park sensörü arızası.

mertoloji44

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba. Uzun zamandır yaşadığım bir sorunu vaktim olduğu için çözmek istiyorum :) Aracı geri vitese taktığımda park sensör sesi sürekli çalıyor. Sensörlerde mi sorun var yoksa beyinde mi bilemedim. Daha önce tecrübe eden arkadaş var mı acaba?

ecaliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba park sensörü geri vitese taktığımız anda çalışmaya başlar nesneye yaklaştıkça çıkan ses sıkılaşmaya başlar bahsettiğiniz böyle bir durummu yoksa her seferinde nesneyi görsede görmesede hep aynı sesimi çıkartıyor ?

mertoloji44

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba park sensörü geri vitese taktığımız anda çalışmaya başlar nesneye yaklaştıkça çıkan ses sıkılaşmaya başlar bahsettiğiniz böyle bir durummu yoksa her seferinde nesneyi görsede görmesede hep aynı sesimi çıkartıyor ?

Geri vitese taktığımız anda "DİİİİİİT" Sesi devamlı olarak çalıyor.

ecaliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O zaman sensörlerden birisi yada bir kaçı sürekli algılama yapıyor.
Tamponlarda park sensörü varken boya vs. yapıldımı yada park sensörlerinin rengini değiştirmek amacıyla boyandı mı ?

mertoloji44

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O zaman sensörlerden birisi yada bir kaçı sürekli algılama yapıyor.
Tamponlarda park sensörü varken boya vs. yapıldımı yada park sensörlerinin rengini değiştirmek amacıyla boyandı mı ?

Park sensörünü aktif olarak kullanırken de şuan da sensörlerimde herhangi bir değişiklik olmadı. Tampon üzerinde boya, sensörlerin tampondan düşmesi vs. gibi durumlar olmadı.

ecaliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Park sensörünü aktif olarak kullanırken de şuan da sensörlerimde herhangi bir değişiklik olmadı. Tampon üzerinde boya, sensörlerin tampondan düşmesi vs. gibi durumlar olmadı.

Benden bu kadar o zaman gerisi elektrikçide bitiyor :)

mtyucel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba bende de aynı sorun vardı kendim sorunu bulup halletmiştim. Diğer türlü komple set satmaya çalışıyorlar. O zamanlar vergi yoktu aliexpress ten iki adet sadece sensör gözü alıp arızalı olanları kutudan switch yerlerinden çıkarıp yenilerini takmıştım. Oksitlenen sensör kabloları şase yaptığı için hem iç göstergede E hatası veriyor hem de sürekli ötüyordu. Anlamak için Bagajdaki sensör kabloların switch girişlerinden tek tek kabloları çıkarın geri vites yapıp arızalı olanları tespit etmeye çalışın. Ötme kesildiğinde bağlantısı çıkan sensör arızalıdır. Denemeye değer. Bu arada unutmadan eski sensör kafasını kesip yeni sensör switch girişini eski kabloya bantla bağlayıp çekin ki kılavuz görevi görsün. Bu sayede tamponu sökmek zorunda kalmazsınız.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

alonewolf77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2009 model Megane 2 1.6v privilege aracım var.Bunlarda park sensörü standart mı?Standart ise bunun beyni tam olarak nerededir?Ben aldığımda yoktu.Harican taktırmış adam.Servise sordum isteğe bağlı taktırılıyor dedi.

ecaliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende standart değil diye biliyorum benimde 2009 boş paket fakat full paketlerde bile yok diye biliyorum benim aracı aldığım adam aracı sıfır alırken hediye etmişler takmışlar.