80000 km bakımı

haydar61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2016 model Talisman Touch 130 BG aracıma bugün reno mais İzmirde 80000 bakımı yaptırdım,indirimler dahil bakım paketi 1396 tl,ön fren balatası 644 tl,arka fren balatası670 tl olmak üzere toplam 2505 tl ödedim.Yapılan işlemlere göre bana pahalı geldi,arkadaşların bilgisi olsun. Bu arada bagaj kapağı üzerindeki stop lambasının ,düz olan kısımlarının yanmadığını söyledim,şasi no üzerinden araştırdılar ve onların led olmadığını ,yani zaten hiç yanmadığını söylediler.Bugüne kadar hiç dikkatimi çekmemişti ama ,megan da bile olan ,bu küçük ayrıntı talismanda yok,sevgili Befe bu duruma ne der acaba...

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
2016 model Talisman Touch 130 BG aracıma bugün reno mais İzmirde 80000 bakımı yaptırdım,indirimler dahil bakım paketi 1396 tl,ön fren balatası 644 tl,arka fren balatası670 tl olmak üzere toplam 2505 tl ödedim.Yapılan işlemlere göre bana pahalı geldi,arkadaşların bilgisi olsun. Bu arada bagaj kapağı üzerindeki stop lambasının ,düz olan kısımlarının yanmadığını söyledim,şasi no üzerinden araştırdılar ve onların led olmadığını ,yani zaten hiç yanmadığını söylediler.Bugüne kadar hiç dikkatimi çekmemişti ama ,megan da bile olan ,bu küçük ayrıntı talismanda yok,sevgili Befe bu duruma ne der acaba...

Haydar Bey bakımınız hayırlı olsun.Maalesef Touch donanımlı Talismanlarda bagaj kapağı üst kısım yanmıyor.İconlarda o kısım yanıyor.Stop lambasında donanımsal farklılık yapılması bana çok mantıklı gelmiyor maalesef.Megane 4'lerde de mesela halojen ve led far farkı var.Bu arada icon stop lambası uzun kısmından satın alırsanız monte edildiği taktirde sorunsuz uyum sağlıyor.

haydar61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim üstadım,her bölge servisine sizin kadar donanımlı personel lazım,reno duy bunları.......

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Estağfurullah.Rica ederim.

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Merhaba detaylı bilgi için teşekkürler. Gerçekten çok pahalı otomotiv sektöründe bir çok ürünün de fiyatları artıyor. Tüketici olarak da soruyoruz. Bu balata fiyatlarını size daha önceden fiyatlarını söylediler mi? Bazen 3 yaş üzeri Renault'larda güzel indirimler yapıyorlar.

Ben Mart 2020'de bakım yaptırırken yetkili servislerden farklı fiyat alarak uygun olanı tercih etmiştim.

haydar61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,evet fiyat bilgisi vererek onay aldılar, yetkili servisler arasında fiyat farkı olabileceğini hiç düşünmediğimden araştırma yapmadım,işçilikte %30 ,yedek parçada %20 indirim yaptıktan sonraki fiyat 2505 tl.