Ariza kodlari hk yardim

ecaliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba,

Aracimin göstergesinde herhangibi bir arıza lambası yanmıyor ve aracimda bir sorun yok fakat bilgisayara bağladım zaman airbag, lastik hava basinci vs gibi durumlarda hatalar çıkıyor bunun nedeni nedir bilen Arkadaşlar yardımcı olursa cok sevinirim.

tokyo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba,

Aracimin göstergesinde herhangibi bir arıza lambası yanmıyor ve aracimda bir sorun yok fakat bilgisayara bağladım zaman airbag, lastik hava basinci vs gibi durumlarda hatalar çıkıyor bunun nedeni nedir bilen Arkadaşlar yardımcı olursa cok sevinirim.

Araçlarda akü voltajının azalması, akü bitmesi gibi durumlarda gösterge panelinde görülmese bile hata kodlarında bu uyarılar görülebilir. Akü değiştirdiniz mi?

ecaliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yok aküyü değiştirmedim araç 3 senedir bende aldığımda akü 1 aylıktı henüz ama araçta akü ile ilgili negatif bir durum söz konusu değil sanki.

ecaliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yok aküyü değiştirmedim araç 3 senedir bende aldığımda akü 1 aylıktı henüz ama araçta akü ile ilgili negatif bir durum söz konusu değil sanki.

Expertize soktum aracı bana hata kodlarının olduğu bir kağıt verdi cihazda bu hatalar görünüyor dedi ama göstergede bir arıza yada ekranda bir hata yazısı yazmıyor.

tokyo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Expertize soktum aracı bana hata kodlarının olduğu bir kağıt verdi cihazda bu hatalar görünüyor dedi ama göstergede bir arıza yada ekranda bir hata yazısı yazmıyor.

Bende aracı aldığımda hata kodu bulmuştu eksper. Servise götürerek sildirdim. Aküyü bu nedenle sordum. Akü bittiğinde yada azaldığında arka planda hata kodu atıyor.

ecaliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim bende tanıdık bir ustada cihaz vardı olmadı ona bir sildirip göreyim dediğiniz gibi aküde zayıflamış olabilir.

tokyo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim bende tanıdık bir ustada cihaz vardı olmadı ona bir sildirip göreyim dediğiniz gibi aküde zayıflamış olabilir.

En mantıklısı. Sonuçta sizden önce de bu hata oluşmuş olabilir.

Sonucu bekliyoruz ama..

cool_ive45

Kayıtlı Üye
45-Manisa
Merhabalar, Megane 2 ler herşeyi kaydediyor ve gösterge panelinde çıkmadığı içinde ustalar bu hata kodlarını silmeyebiliyor. Mesela benim başıma şöyle bir olay gelmişti. Aracım hava yastığı arızası veriyordu. Ön koltukların hava yastığı soketlerini söktüm ve temizledim sonra geri taktım ve arıza ışığı söndü. İlerleyen dönemlerde aracım yine airbag arızası verdi ama bu sefer sorun sargıdaydı. Usta sargıyı değiştirirken araç koltuklarının airbagleri de hata gösteriyor soketlerini söküp taktın mı hiç dedi. Evet dedim tamam o zaman hata bundan kaynaklıdır dedi bana.

ecaliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim.

emrhn

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Benim aracımda da her çalıştırdığımda mazot filtresini boşalttırın uyarısı yazıyor. Zamanı geldikçe bakım sırasında mazot filtresi 2 defa değişti ama uyarı hiç bir zaman gitmedi. Sanırım hata kodunu sildirmek gerekiyor. Araca özel bir serviste arıza kodlarına baktırdım ama sanırım silemediler. Yetkili servis bu konuda daha mı iyidir acaba. Orjinal cihaz olmadığı için hata kodları silinemiyor mu?