Megane 2 çalışmama sorunu

jhkaln

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracım 2006 megane 1.6 marş alıyor ama çalışmıyor lpg de denedim gene çalışmadı aküde herhangi bir sıkıntı da yok. 2 gündür çalıştıramıyorum bu şekilde denemeye devam etsem bir zararı olur mu çalışır mı sizce çalışırsa zaten direk servise gideceğim ama uzakta olduğu için boşuna çekici parası vermiyim dedim. Neden çalışmıyor sizce aynı sorunu yaşayan var mı ?

Cem-ARMUTCU

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracım 2006 megane 1.6 marş alıyor ama çalışmıyor lpg de denedim gene çalışmadı aküde herhangi bir sıkıntı da yok. 2 gündür çalıştıramıyorum bu şekilde denemeye devam etsem bir zararı olur mu çalışır mı sizce çalışırsa zaten direk servise gideceğim ama uzakta olduğu için boşuna çekici parası vermiyim dedim. Neden çalışmıyor sizce aynı sorunu yaşayan var mı ?

krank sensörü arıza yapmış olabilir ya da soketinde sorun olabilir. İsterseniz soketiyle bir oynayın elinizle araç çalışırsa sonra doğrudan tamirciye gidin düzelttirin hatta soketiyle beraber sensörü yenileyin pahalı birşey değil

jhkaln

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tam nerede acaba kaputu açtığımızda ulaşabiliyor muyuz

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
hocam youtube üzerinden öğrenebilirsiniz. megane 2 krank sensörü diye arama yapın. illaki işinizi görecek video çıkar.
videodan faydalandıktan sonra yarın arabayla ilgilenirsiniz.
tam nerede acaba kaputu açtığımızda ulaşabiliyor muyuz

cool_ive45

Kayıtlı Üye
45-Manisa
Merhabalar benzer sorun arkadaşımın 2004 model Clio aracında da oluyordu. O da krank soketi ile oynayıp çalıştırıyordu. En sonunda krank sensörünü değiştirdi. Ucuz bir parça olması lazım. (Ucuzdan kastım 100-150 TL arası. Memlekette artık 200 TL altına ucuz der olduk).

jhkaln

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Elektrikçi çağırdım sensörü mıncıkladık biraz ama yok temelli gitmiş herhalde mecbur çekiciyle tamire götüreceğim artık orada farklı bir şey çıkmaz umarım.

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
inşallah ucuza hallolur.
Elektrikçi çağırdım sensörü mıncıkladık biraz ama yok temelli gitmiş herhalde mecbur çekiciyle tamire götüreceğim artık orada farklı bir şey çıkmaz umarım.

jhkaln

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benzin pompası çalışmıyor dendi ilk etapta o değişti ancak sorun tekrar edince manyetik sensörde değişti şuan da sorunsuz. Ortalama cekiciyle beraber 1000 tl ye yakın bir fiyat çıktı :(

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
hocam lpgde de çalışmadığı için direkt olarak benzin pompasına odaklanmak yanlış olmuş. boşa değişmişsiniz diyebilirim. tekrardan geçmiş olsun.
Benzin pompası çalışmıyor dendi ilk etapta o değişti ancak sorun tekrar edince manyetik sensörde değişti şuan da sorunsuz. Ortalama cekiciyle beraber 1000 tl ye yakın bir fiyat çıktı :(