2006 megane2 de renaultun kullandığı boya markası nedir?

serci2001

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2006 model megane2 aracımda boya işlemi olacak 14 yıllık araçta boya tutmayacak ama bunu minimuma düşürmek istiyorum. Araştırmalarım sonucu fabrikada kullanılan boya kodu ile başka markaların boya kodları aynı gibi görünsede ton farklılıkları olduğunu okudum, bu sebepten Renaultun araçlarında kullandığı boya markasını öğrenmeye çalışıyorum. Yardımcı olabilecek varsa memnun olurum.

Uğur

...
Başkan
33-Mersin
Eskiden bagaj içi etiketlerde marka ve kodu yazardı , şimdi teknoloji ilerledi , boyayı yaptırırken kodu söylemeniz yetmiyor , şase numarasıda istiyorlar.Sanırım bu yüzden. Boya hazırlatırken şase ve renk kodu söylerseniz makina şaseye göre yapıyor boyayı.Yakın zamanda bir arkadaşımın Octavia aracına rütuş için boya yaptırdık.Biz bagajdan okuyup gittik , öyle olmuyor farklı çıkıyor boya , ruhsatıda getirin dediler.O şekilde hazırlattık ve sorun yaşamadık.

serci2001

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eskiden bagaj içi etiketlerde marka ve kodu yazardı , şimdi teknoloji ilerledi , boyayı yaptırırken kodu söylemeniz yetmiyor , şase numarasıda istiyorlar.Sanırım bu yüzden. Boya hazırlatırken şase ve renk kodu söylerseniz makina şaseye göre yapıyor boyayı.Yakın zamanda bir arkadaşımın Octavia aracına rütuş için boya yaptırdık.Biz bagajdan okuyup gittik , öyle olmuyor farklı çıkıyor boya , ruhsatıda getirin dediler.O şekilde hazırlattık ve sorun yaşamadık.
servistemi kardırdınız boyayı

Uğur

...
Başkan
33-Mersin

Emrebali05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
maalesef renault araçlarda boyalı vernik kullanılıyor asıl boya kırmızı ise vernik hafif sarı bir renk oluyor aracın üzerinde de turuncumsu gibi duruyor güneşte değişim oluyor ve çift renk oluşturuyor hiçbir boyacı fabrikasyon boyayı tutturamaz boya kodu sağ kapı içinde yazıyor ama vernikte kullanılan boyayı öğrenmeniz gerekiyor benim aracımda da böyle renk tutmadığı için boyatmak dahi istemiyorum

serci2001

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
maalesef renault araçlarda boyalı vernik kullanılıyor asıl boya kırmızı ise vernik hafif sarı bir renk oluyor aracın üzerinde de turuncumsu gibi duruyor güneşte değişim oluyor ve çift renk oluşturuyor hiçbir boyacı fabrikasyon boyayı tutturamaz boya kodu sağ kapı içinde yazıyor ama vernikte kullanılan boyayı öğrenmeniz gerekiyor benim aracımda da böyle renk tutmadığı için boyatmak dahi istemiyorum
Renaultu aradım genel merkez serviste kullanılan boya markası ismini söyleyemeyeceklerini belirtti. servise gittim yüzyüze görüşünce xel marka boya kullanıldığını söylediler

Son düzenleme: