Kangoo 2 Antifriz

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar ;)

Kangoo 2 - 105 lik antifrizi değiştirmek için hangi renk önerirsiniz

Orijinali sarı idi sanırım , sarı bulunmadığından üzerine maviden ekleme yapmıştım ,forumlarda kırmızı dışındakilerin aynı tip olduğu sadece renk farkı olduğu yazıyor

10 sene olduğu için komple değiştirsem diyorum

Kitapçıkta tenik özelliğini göremedim

Hangi marka hangi tip tavsiye edersiniz

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhaba bu ürünü kullanabilirsiniz 43175a4aee4f4855ac1f0c40535803f0.jpg

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler Coşkun :eyv

https://urun.n11.com/antifriz/total...ganik-antifriz-3-litre-2021-uretim-P292213618

Bu ürünü aldım ,yarın gelir ,orijinal rengi bu , Turuncu , sulandırınca sarıya yaklaşıyor

%33 antifiriz kalanı su olsun yazıyor , 7,5 lt sıvı konuluyormuş ,yani 2.5lt antifriz kalanı saf su yeterli oluyor. (-37C)
Doğru tercih

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler Coşkun :eyv

https://urun.n11.com/antifriz/total...ganik-antifriz-3-litre-2021-uretim-P292213618

Bu ürünü aldım ,yarın gelir ,orijinal rengi bu , Turuncu , sulandırınca sarıya yaklaşıyor

%33 antifiriz kalanı su olsun yazıyor , 7,5 lt sıvı konuluyormuş ,yani 2.5lt antifriz kalanı saf su yeterli oluyor. (-37C)

Ben de teknik dokümanını okudum
Küçük bir de hesap hatanız var onu yazayım

Bu şekilde yazıyor tam " Karışımın en az %33 ‘luk kısmının Glacelf Auto Supra olması tavsiye
edilir. Karışım içerisinde Glacelf Auto Supra’yı %70 ‘den fazla oranda kullanmayınız."

Yani toplam 10 lt sıvı koyuyorsanız 3,3 lt'si bu antifiriz olacak. Kalanı (6,7lt'si) su. Yani sizin 2,5 lt koyarsanız önerilen minimumu karşılamıyorsunuz.

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de teknik dokümanını okudum
Küçük bir de hesap hatanız var onu yazayım

Bu şekilde yazıyor tam " Karışımın en az %33 ‘luk kısmının Glacelf Auto Supra olması tavsiye
edilir. Karışım içerisinde Glacelf Auto Supra’yı %70 ‘den fazla oranda kullanmayınız."

Yani toplam 10 lt sıvı koyuyorsanız 3,3 lt'si bu antifiriz olacak. Kalanı (6,7lt'si) su. Yani sizin 2,5 lt koyarsanız önerilen minimumu karşılamıyorsunuz.

Hesap hatası yok :) Çünkü toplam sıvı 7.5 lt bunun %33 ü 2.5 lt .) Kangoo için 7.5lt yazıyor

Ama şurada hata yapmışım ,

Karışım %50 antifriz olursa -37C ye kadar koruma sağlıyormuş :)

%40 antifriz -26C

%33 antifriz -20C ye kadar koruma

Yani max koruma yarı yarıya olunca oluyormuş :eyv

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Değişim i sizmi yapacaksınız nasıl bi yol izlenecek

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kendim değiştirdim , videodaki yöntemle değiştirdim ,ama ben sürekli soğuk su değil evden arıtılmış suyu oda sıcaklığında 6-7lt aldım onu ekleyerek eski suyu boşalttım benim çıkan suda tertemizdi videodaki gibi bulanık değildi ,değiştirme sebebim Ankara da olmam ve bir ara mavi renkten eklememdi

Motoru termostat ısısına getirip kaloriferide sıcak konuma getirip (fan açmaya gerek yok) Su kabına dönüş hortumunu aşağıya tutup şişeye su ekleyerek eski suyu atıyoruz temiz su gelince videodaki gibi antifrizi ekliyoruz , ama antifriz eklemeden önce kaloriferide açıp araçla 500-600mt hareket edin ki içte kalan tüm eski su kaba toplansın ,yine hortumu çıkarıp bu toplanan suyuda 5-6lt temiz su ekleyerek boşaltırsanız tüm eski su dökülür antifrizi öyle ekleyin, suyu boşaltırken kalınca bir şişeye (sıcak su elinizi yakmasın) boşaltırsanız iyi olur su motor kısmına akmasın

Avantajı hava yapmadan kolayca değiştiriliyor ,diğerinde hava almak gerekiyor ki renault kapalı sistem uğraştırır diye ben denemedim :)

dezavantajı yakıt ve süre