Yakuş assağı inerken bakım ışığı

Canavar113

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
MERHABALAR
2015 1.5 DCI EDC kadjar sahibiyim,
Uzun süreli (3-5 dk ve üzeri)120 km hız civarı,anlık tüketim 0 lt yani araç motoru yerçekimi vasıtası ile çevirirken emisyon 0 iken anlık bakım ışığı yanıp hemen sönüyor.Bu arada yokuş iniş devam ediyor ise ara ara yapmaya devam ediyor. Ama çok hafif gaz verirsem hiç hata vermiyor.Diger zamanlarda hiç ışık yanmıyor.
Benim fikrime göre lampda sensörü bu yokuş iniş sırasında emisyonu algilayamadigi için hata veriyor.
Bu bir sorunmudur. Başına böyle bir durum gelen varmı?

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yleventcilingir

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Merhaba, dediğiniz gibi bütün 1.5dci'lerde aynı olabilir benim 2011 1.5dci 6ileri düz aracımda da yokuş aşağı ve boşta, aşağı yukarı dediğiniz süre gidince arıza uyarı ışığı yanıyor gaza basınca kayboluyor. 2017 kadjar edc de var ama onda denemedim ama muhtemelen o da aynı şeyi yapacak :)

MERHABALAR
2015 1.5 DCI EDC kadjar sahibiyim,
Uzun süreli (3-5 dk ve üzeri)120 km hız civarı,anlık tüketim 0 lt yani araç motoru yerçekimi vasıtası ile çevirirken emisyon 0 iken anlık bakım ışığı yanıp hemen sönüyor.Bu arada yokuş iniş devam ediyor ise ara ara yapmaya devam ediyor. Ama çok hafif gaz verirsem hiç hata vermiyor.Diger zamanlarda hiç ışık yanmıyor.
Benim fikrime göre lampda sensörü bu yokuş iniş sırasında emisyonu algilayamadigi için hata veriyor.
Bu bir sorunmudur. Başına böyle bir durum gelen varmı?

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Bencede yazılımsal bir sorun problem olmaz diye düşünüyorum

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rolanti devri olması gerekenden düşüktür motor anlık kendini istop edecek gibi olduğu anlarda o ışık yanıp sönüyordur. Çünkü motor stop ederse ışık yanıyor sizinkide stop etmeye çok yakın bir devirde çalışıyordur. Gaz ayarı yapılmalı cihazla sanırım.

Canavar113

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rolanti devri olması gerekenden düşüktür motor anlık kendini istop edecek gibi olduğu anlarda o ışık yanıp sönüyordur. Çünkü motor stop ederse ışık yanıyor sizinkide stop etmeye çok yakın bir devirde çalışıyordur. Gaz ayarı yapılmalı cihazla sanırım.
Araç rolantide değil ki cutt-off durumunda motor.Vitesde ve devir 2500-3000 civarı. Stop etme gibi bir durum söz konusu dahi değil.