Araç Soğukken Devir Düşmesi ve Kalorifer Sorunu;

Er7

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar herkese merhaba;

Kadjar Ailesine yeni katıldım yaklaşık 1 aydır otomatik 1.5 DCI Kadjar kullanıyoruz, daha doğrusu eşim kullanıyor.

Forumda araştırma yaptıktan sonra 3 konuda sizden bilgi almak için bu konuyu açıyorum yardımlarını esirgemeyen tüm arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

1-Sabahları özellikle soğuk havalarda 3-5dk motoru ısıtmama rağmen geri geri yada ileri hareketlerde devir düşüp araç stop ediyor.

Ankara'da ustaya götürdüm kızdırma bujilerinin arıza bilgisi verdiğini onları değiştirdiğimizde sorunun çözüleceğini söyledi.

Forumda benzer konular açılmış ve araştırma yaptığımda sonuçlar paylaşılmamış, yani bu sorunu yaşayan arkadaşımız varsa bilgi verirse seviniriz. Boşa para harcamayalım.(olay enjektörlere gider mi?)

2-Araçta kaloriferi ısıtmıyor, araçta cam önüne üfleme yapan kısımda sorun yok, ayaklar soğuk üflüyor, yüze üfleme yapan kısımda ise şoför tarafı sıcak yolcu tarafı bir kanal ılık bir kanal soğuk üflüyor.

Bu sorunu yaşayan oldu mu acaba? Yada bunun için kime gitmemiz gerekir.

Not: Hava filtresi ve polen filtresi değişti.

3-Araçta multimedya R Link Sistemini kullanamıyorum. Bunun için RnGO uygulamasını mı kullanıyorsunuz?

Son sürüm program yüklü ancak içeride herhangi bir uygulama indiremiyorum Rlink market faal gözükmüyor.

Bir arkadaşım RnGo uygulaması üzerinden bluetooth üzerinden bağlanacaksın diyor.

Bu konuda deneyimlerinizi bekler teşekkür ederim.

theknife

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Forumda kimse kimseye yardimci olmuyor. Geri giderken tekleme sorunu yasayan onlarca insan var, cozum bulan yok. Benim de konum var forumda, 4 enjektor degistiler yetkili serviste ama sorun devam ediyor. Arac yeniden serviste, eski enjektorlerin takilmasini ve ucret iadesi talep ettim.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Forumda kimse kimseye yardimci olmuyor. Geri giderken tekleme sorunu yasayan onlarca insan var, cozum bulan yok. Benim de konum var forumda, 4 enjektor degistiler yetkili serviste ama sorun devam ediyor. Arac yeniden serviste, eski enjektorlerin takilmasini ve ucret iadesi talep ettim.
Merhaba kardeşim, forumda ki insanlar ben dahil eskisi gibi fazla ilgilenemiyoruz maalesef, bir de konu hakkında fikri olmayanınz gereksiz mesaj atması daha kötü olabiliyor, arkadaşımızın bahsettiği arızalar bugüne kadar kullandığım hiç bir araçta yaşanmadı ve Kadjar'ım da olmadı, şimdi buraya şunu yap bunu dene desem olmayacak elbette.
Bunun gibi sıkıntılarda ve yeni teknoloji araçlarda baş vurabileceğimiz tek yer maalesef yetkili servisler oluyor...

M.yildizili

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam, aracın elektronik,
Öncelikle stop ederken veya ettikten sonra arıza uyarısı veriyor mu ?
Kızdırma bujilerini değiştirmeden önce uyarı veriyor muydu ?
Eco mod vs açık mı?
Kalorifer olayına gelince, eğer çift taraflı klima varsa motorlarda sorun olabilir .
Bu soruları kadjarim oldugu için değil yardımcı olabilmek için sordum. Mustafa Usta hocamın dediği gibi. Ancak soruna soru sorabiliriz.

theknife

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam, aracın elektronik,
Öncelikle stop ederken veya ettikten sonra arıza uyarısı veriyor mu ?
Kızdırma bujilerini değiştirmeden önce uyarı veriyor muydu ?
Eco mod vs açık mı?
Kalorifer olayına gelince, eğer çift taraflı klima varsa motorlarda sorun olabilir .
Bu soruları kadjarim oldugu için değil yardımcı olabilmek için sordum. Mustafa Usta hocamın dediği gibi. Ancak soruna soru sorabiliriz.

Hata uyarisi yok, buji ile alakali degil, arac ilk calistiginda 100 -200 metre ileri gidersen yapmiyor, gaz verirsen tabi, kapali otoparktan cikmaya calisirken geri gelirken gaz vermedigimde ara sirkeliyor, bazen stop ediyor. Manuel vites arabadan debriyajdan ayarigini erken kaldirmissin gibi, ama bunu cok az ilerlersen bir daha yapmiyor. 6 yetkili serviste farkli zamalarda 1 yilda toplam 22 gun durdu aracim, ariza tespit cihazinda aracin verdigi ariza yok, bir yetkili serviste enjektor arizasi dediler, katilim payi talep ettim vermedi renault, aradim musteri hizmetlerini ben bu parayi verip sorunum cozulmezse ucret iadesi yapacak misiniz deidm, tabii ki renaultta hic bir sorun cozumsuz kalmaz dediler. 18500 tl verip ocak ayinda degistim, 1 hafta sonra ayni arizanin oldugunu fark ettim, ucret iadesi istedim, yetkili servisimize getirin kontrol edelim dediler, dedim araci 22 gun kontrol ettiniz daha gerek var mi? Evet dedilet ve carsamba gunu verdim, sozde cuma gunu sizi arayacagiz dediler, arayan soran yok. Kadjar Facebook grubundan bu sikayetle karsilasan cozen var mi diye yazi yazdim, altina onlarca insan bende de var, cozum bulursan soyle dedi. Kronik bir sorun ama sorun nerede bulabilen yok. Bu arada 6 yetkili, farkli illerde 8-10 ozel servise goturdum araci, kimse bir sorun bulamiyor. Herkes ariza tespit cihazina baglayip bakiyor. Bir usta cikipta sundan olabilir diye yorum yapamiyor.

Er7

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba bir ara cevap gelmeyince umudu kesmiştim. Öncelikle cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim. Ben aracı özel servise götürdüm Arac kızdırma bujisi arızası vermiş. 1800 TL istediler değişim icin emin olamadığım icin birsey yapmadım. Benim araçta araç uzun süre çalışmadığında geri gittiğimde bazen yapıyor. Bazende ilk kalkışta yapıyor. Aracın eski sahibi bende de yapıyordu dedi. Araç hareket etikten sonra birdaha sorun olmuyor. Birde bu araçlarda ayna otomatik katlanıyormu kendi kendine ?
Bizim araç da sol kapıda düğmeye basmazsak kapanmıyor, ayrıca yağmur sensörüde guzel çalışmıyor. Bunları bir ara götürüp göstereceğim.

Sfm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benzer problemler benim aracımdada var. Siz bir çözüm bulabildiniz mi?

Sfm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.5 Kadjar dizel Otomatik

Benim aracım sabahları ilk harekkette tekleyerek kalkıyor. Çalışmada bir problem yok. İlk harekette tekliyor ve gün içinde bir daha yapmıyor. Siz bir çözüm buldunuz mu?

Sfm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben henüz ustaya gitmedim. Bahsettiğim sorun yaz aylarından itibaren var. Artmıyor ama her sabah çalıştırıp hareket ederken motor tekliyor ve kendini topluyor. Gün içinde bir daha sorun yaşamıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Er7

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam araç 1 yıldır bizde geçen sene bu zamanlar almıştık.
Allah’a sukur sorun çıkarmadı.
Bu bahsettiğimiz konuyu çok araştırdım hatta aynı marka model araçlara denk geldim.
Sonuç kronik bir problem, yaz kış farketmeden bazen araç uzun süre calismadiginda bazen çok soğuklarda bu olayı yapıyor,

Bizim kalorifer ısıtmıyor du onu bakıma götürdüm petek temizliği kulakçık temizliği yaptılar kulakçıklar tekrar bozuldu.(ankaradayim ben)

Şimdi onda da araç eko tayken çok ısıtmıyor ama normale aldığında sorun çözülüyor.

Ayrıca ankara da olurda kalorifer için yönlendireceğiniz bir usta varsa memnun olurum teşekkürler şimdiden.