Clio 4 soğuk çalıştırmada gelen bu ses neden kaynaklanıyor olabilir?

saho

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. Araç 0.9 tce 2013 model. Araç soğukken hep bu ses var. Hararet 90 olunca bu seste kayboluyor. Ama araç soğuksa hep bu ses var. Olağan şüpheli parça sizce ne olabilir?

https://youtube.com/shorts/xEvp9T4Pxyk?feature=share

KoUg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kayış sesine benzettim. V kayışı ve gergi bilyasını bir kontrol edin. Kayış ve bilyanın değişimi ne zaman yapıldı bilemiyorum, 80k km veya 4 yıl ömür biçiyor renault.

saho

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

KoUg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motor ile birlikte senkron hareket eden bir parça sesine benziyor. Set değişti buna rağmen ses gitmedi yorum yapmak zor. Ustanın dinlemesi daha doğru olacaktır, video ile bulunacak bir sorun değil sanki. Motor ısınınca ses gidiyorsa eğer farklı bilyalara da bakmanızı öneririm. Şarj dinamosu bilyası gibi.. Vw marka aracımın şarj dinamosu da benzer şekilde ötüyor ve motor ısınınca susuyordu. Fakat oradaki ses sizinkinden farklıydı. Motoru dinlemek lazım hocam buradan bir şey diyemiyorum. Sorunu bulursanız buraya da yazın, merak ettim.

Vedatusta

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınızla yolda giderken gaza bastığınızda bıraktığınız anda araba birden yığılma yapıyor mu yoksa yavaş yavaş mı yığılıyor gaza bastığınızda çektiğiniz an birden yığılıyorsa şarj dinamosunun bilyası arızalı olma ihtimali yüksek

saho

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şarj dinamosu komple değişti ve ses halen devam ediyor.

Kimisi klima gazı azalınca ses yapar dedi. Bugün gaz dolumu yaptırdım. Bakıyım yarın araç soğuk iken yine o sesi yapacak mı?

saho

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar sorun ön krank keçesindenmiş. Artık ses yok.

Vedatusta

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorunu çözdüğünüze sevindim çok geçmiş olsun