2001 1.6 16v megane coupe(Arkadan gelen ses problemi)

onur2ran

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tmm konuyu silin kimsenin ilgilendiği akıl verdiği yok zaten.Gider maise bırakırım arbaayı bulup yapsınlar.Konu açanda kabahat

Tabi canım burakırsın Mais'e.

Ayberk0616

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tabi canım burakırsın Mais'e.

Ne alaka onur abi? maise bırakmakta ne var ben sordum 200-250 tl basınca ses problemini çzöüyolar.Bu arada nedir bu milletin benle alıp vermeediği herkes destek olucağına fikir suncağına köstek oluyor??? Kimi konuyla ilgilenilmesin deniyor kimi kırsall çözülür diye dalgaya alınıyor.Ciddi ciddi bişey yazdım cihangir abi cevaplasın diye ama 2-3 tane pm atmama rağmen halen cevap yok.Bu yüzdende diyorum silinsin konu.Ben kendi bildiğim şekilde çözerim

efesec

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

buna benzer bir sesi ben de yaşıyorum. fakat benim arabadan gelen ses önden geliyor. Kaput sesine benziyor, yağladım, temizledim bir türlü geçmedi, çok sinir edici bir ses. yardımcı olabilecek kimse var mı bu konuda?

bohem

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slmlar kızmakta haklısınız aynı sesler bendede var çözümü nasıl sağladım sesler genelde arka yan döşemedeki boşluktan, arka motora bağlana kabloların soketinin boşalıp çukurlarda saca vurmasından, arka direğin plastik kaplamalarından, koltuk kilitlerinden arka alt koltuğun tam oturmamasından,ve hopörlör tezgahından gelmekte, döşemeleri sökmek kolay ama uzun iş üst döşemeleri sökerken tırnaklara dikkat edin, tüm döşemeleri söktük farzedelim arkadaşlar yazmış silikon diye güzel bir çözüm döşemelerin saca oturduğu yerlerin yani düz zeminlerin hepsine silikon sıkıyoruz çok abartıp hertarafı kirletmenin anlamı yok, yok onu yapamam diyorsanız yapı marketlerde satılıyor çift taraflı montaj bantı duck yada yerli bir marka var aklıma gelmedi ben böyle yaptım, o bant ile tam kaplamaların zemine oturduğu alanları bantlıyoruz üst üste geçen kısımlar var onların arasınada bant sıkıştırın, muhtemelen arka direğin kaplamasının plastik çakmaları küçük vida gibi aşınmıştır hemen yenisini herhangbir renocudan tedarik edin yenileyip aynı banltama işlemi ile güzelce oturtun arka hopörlör tezgahının boşluğunu kontrol edin sıkışacaksa sıkıştırın alt oturulan koltuk deforme olup tam oturmadığı için yada emniyet kemeri altta kaldığı için tıkır tıkır ses yapar koltuğu çıkarıp kutu nun içinde iki tane vidası var ve altta koltuğu sabitleyen sağlı solu iki plastik pim...altını çok ince laminant süngerleri var onunla yalıtım yapın isterseniz yapıştırabilirsiniz aynı uygulamayı arka yan döşeme altınada yapabilirsiniz ortadaki kutunun altına çok az silikonlayıp oturtun, koltuk kilitleri aşındıysa siyah bant ile birkaç kez dolanıp oturtun, sorunun çoğu halledilmiş olacaktır.
ön kaputtan gelen ses ise kaputun oturduğu mandal açııp kapanmaktan oturduğu alan yamuluyor yada tırnaklar açılıyor ve bariz durağan halde iken bile kaputa sertçe dokunduğunuzda boşluk ve ses yapıyor yamulan yeri düzeltin diyecem tırnakları kapamaya çalışın diyecem bilmeyenin yapabilceği iş değil kaportacıya götürün iki dk halletsin.
asıl sorun ben bulamadım bulan varsa banada yardım etsin kapıyı kapattığımda ön taraftan gelen takırtı.