Oyak Renault Ar-Ge Merkezi

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
asset_00000987_2.jpg

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Ar-Ge Müdürlüğünce gerçekleştirilen denetlemeler sonucunda Ar-Ge Merkezi belgesi alındı.
Oyak Renault Ar-Ge Merkezi “Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesi” düşüncesiyle oluşturuldu.

Bu merkez, Oyak Renault Otomobil Fabrikalarının mevcut yüksek performanstaki kaliteli üretimini, proje sürelerine uyum konusundaki hassasiyetini, Türkiye’ye yeni araç projelerini çekme hedefini güçlendirecek. Ayrıca yeni araç ve komponentlerini Bursa’da geliştirmek ve Oyak Renault ‘nun Türkiye’deki rekabet gücünü ve kalıcılığını garanti altına almak konularında da katkıda bulunacak. Ar-Ge Merkezi, üretim birimlerinden bağımsız bir yerleşkede konumlandırıldı. 3.400 m2 kapalı alana sahip binada test-deneme atölyesi ve bürolar yer alıyor.

memo_16

Bilgi Girilmemiş
Bu sene stajımı yaptığım ve belkide hayatımdaki en güzel geçen günleri yaşadığım mekan :D üretimden biraz uzak ama bi o kadarda gizemli, çünkü içerde olan bitenleri orada çalışanlar dışında pek kimse bilmiyor. En güzelide daha satışa sunulmamış olan Clio 4 e Ağustos ayında orada bindim ve daha üretime bile geçmemiş arabayı orada gördüm. Bunun için kendimi çok şanslı hissediyorum :))) ayrıca Oyak Renault gibi büyük bir fabrikanın AR-GE konusundaki önemini arttırmış olması bizim için dahada sevindirici :)