Gösterge problemi

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı sorun bizdede oldu ibre 0 a düstü sonra 5 km sonra tekrar calıştı
vallaha onu bende bi kere daha yaptı çok hafif bi çukura düştüm bi baktım devir sıfıra düştü tekrar çıktı :D . bende Aytuğ arkadaşımızın dediği gibi km sensöründen şüpheleniyorum soketleride arıza yapabiliyomuş bi ara wd 40 la temizlemeyi düşünüyorum soketleri düzelirse ne ala düzelmezse bide km sensörü alacaz:D:D sorunu bu yolla çözen çook arkadaş var. kronik rahatsızlıklarındanmış renonun sanada tavsiye ederim.

Son düzenleme:

meganepower

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar coupe 2001 sahibiyim... benzer problem bendede var hız göstergem çalışmıyor,devir saati benzin göstergesi ve tüm ikaz lambalarım kusursuz çalışmakta ama sadece km saatinin çalışmamasına anlam veremedim...ustaya götürdüm abs de problem var dedi bi anlam veremedim ?

sizce problem nedir arkadaşlar ?

homeros1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende ki sorun düzeldi. Şu resimde gördüğünüz parça arızalanmış. Size de yardımcı olur diye göndermek istedim.

meganepower

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu parça nereden söküldü kendimizde değiştirebilir miyiz ismi nedir parçanın?

homeros1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Parçanın adını malesef bilmiyorum. Benim araç motor ve aksamları ile ilgili bilgim çok iyi olmadığından ben sanayide yaptırdım. 15 TL vermiştim ustaya. Parçanın fiyatı da sanırım 60 TL idi.
Usta'nın 5 dk sını anca aldı değiştirmesi. Onu değiştirirken ekstra bir parça sökmeden elini içerler de bir yerlere sokarak halletti. Motorun hafif sağında azıcık içerde bir yerde. Ben becerem bu tür şeyleri ama siz belki yapabilirsiniz.

meganepower

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
paylaşım için çok teşekkürler hafta sonu kurcalıcam aracı bakıcam :) eğer yapabilirsem paylaşıcam

Muratuc43

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar benim araciminda kadranlar dalgalanıyor gaz verdikçe dalgalanma hızlanıyor km 30 ve 40 km hızda kalıyor sebebi ne olabilir

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat