Renault 19 ile İlgili Şikayetler?

Halil Özbek

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rolanti dalgalanması boğaz kelebeği ile ilgili olabilir. Contalarında filan hava girişi olabilir mi?
Boğaz kelebeği orjinali ile değişti hiç bir fark olmadı
Benzin şamandırasını söküp bakacağım kontağı açtığımda ibre çeyrek depo benzin gösteriyor depo kapağının oradan deponun içine hortum saldım deponun dibine temas etti benzin yoktu eminim benzinciden rica minnet 5 litre benzin alıp depoya koydum kapağın orada klepe var klapeyi tornavida ile aşağıya bastırıp benzini koydum araç tek marşda çalıştı kanat ettim ki gösterge veya şamandıra bozuk depoda benzin yok iken çeyrek gösteriyor benzin alinca çeyrek deponun üzerine çıkıyor araç da lpg var sıralı sistem olduğu için önce benzin ile çalışıyor sonra motor sıcaklığının artması ile lpg ye geçiyor bugün lpg ciden öğrendim gaz düğmesine basılı tutup marş bastıgımda lpg ile çalışıyormuş lakin benzin pompası boş çalıştığı için pompayı yakma riskin var dedi sonuç olarak benzin şamandırasını sökmeye karar verdim daha önceki tempra araçlarımdada şamandıra arızası olmuştu onları kendim söküp tamir ettim veya değiştirdim onun için sordum bu şamandıra nerede diye teşekür ederim
Bu sıkıntıları çözersem size bilgi verecegim

keskin52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar aynı sorun bendede vardı kaç km hızla gidersem gidim araç stop ediyordu motorda tüm sensörleri değiştirdim rolanti motoru potansiyometre kelebek komple aldım krank sensörü dediler değiştirdim akışmetre değiştirdim yok olmadı en son elektrikçiye gittim şarj dinamosuna baktırmak için elinde başka bi beyin vardı denedi çalışmafı beune giden kabloları oynattı çalıştı senin problem burda dedi 2 gün kalacak kabloları kontrol edicem dedi başında bekledim tek tek baktı kablolara çekti bi tanesi eline geldi senin sorun bu dedi lehimledi güzelce makaronla ısıttı tekrar sardı benim beyne bağladı tek marş çalıştı çözdü sorunu eğer araç beyinliyse direk beyinde ara sorunu yenide akü aldım 74 lük varta şuan nazar değmesin sorun yok ama sorunu çözene kadar ne kadar sensör varsa değiştirdim sonuçta 18 senelik parçaları değişmesi iyi oldu bugün çıkmazsa yarın sorun çıkar araba işleri böyle malesef işinin ehli elektrikçiye gitmelisiniz o yolda birden stop etmesi çok tehlikeli dikkatli olun

keskin52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba
Beyne giden kabloların olduğu kalın sarılmış kabloyu söktürün içinde 20 tane felan kablo var ufak kırmızı renkli olana baktırın kopmuş olabilir aynı sorun bendede vardı beyinde olmayabilir sorun kablolardadır eski beyni geti alıp başka bi elektrikçide deneyin ustalarımız beni usta etti gerçekten sanayiye düşürmesin kimseui rabbim

Halil Özbek

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ustam benim sıkıntıyı bugün çözdüm gaz teli takılı kalıyormuş sebebi ise yeni takılan gaz telini takar ken pedal tarafı kaportaya giren telin dışındaki koruyucu plastiğin ucunda ki sokete benzer aparatın tırnaklarının kırılması içeri dogru kapandıkları için teli sıkması gaz teli sağlıklı hareket etmediği için gaz kelebeginin oradan ayarı yapılamaması gaz basıyorsun takılı kalıyor sanki gaz veriyorsun gibi yüksek çalışıyor bazen boşa çıkıyor ayarı iyi olmadığı için stop ediyor çünkü tel boşta kalıyor gaz telini yeni değişmiş demelerine rağmen ben ısrar edip söktürdüm yeni ile degiştik kelebek bogazının oradan sekmanı vasıtası ile ayarınıda yaptı bugün kullandım biraz ne yüksek devirde çalıştı nede stop etti ben her gün aracı kullanmadıgım için tam ilgilenememiştim alalı 1 ayı geçti ilk defa bugün kullanırken zevk aldım işi bilmez ustalarmı desem ne desem bilemedim soguttular beni araçtan

Akduman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar benim araçta gaz pedalına basınca geç algılama ve yığılma gibi sorunlar var.Hatta stop ediyor bazen.Lpg de ve benzinde de oluyor bu durum.Buji ve kabloları değiştirdim.Sorun neden olabilir?

1.6e RNE Alize

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar benim araçta gaz pedalına basınca geç algılama ve yığılma gibi sorunlar var.Hatta stop ediyor bazen.Lpg de ve benzinde de oluyor bu durum.Buji ve kabloları değiştirdim.Sorun neden olabilir?

1.6e RNE Alize
İlk çalıştırma da motor soğuk iken rölanti düşükmü ?

Akduman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlk çalıştırmada sorun olmuyor.Tahmini 20 km yol alırsam araba rahatlıyor..

Akduman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorun LPG enjektöründeymiş.Bir tanesi çalışmıyormuş.

cercur47

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Benzin Pompası Sorunu Var Mı ? Kronik Olarak veya başından geçenler var mı ? ( araç benzinli ve 1.6e)

Benim aracın benzin pompası ısınınca araç tekleyip duruyor ve çalışmıyor ancak 20 veya 30 dk bekledikten sonra ve dinlendikten sonra tekrar çalışıyor...

tüm benzinli reno araçlarında öyleymiş , renault mardin yetkili servisi söyledi....

geçende bizim akrabada reno clio 2016 model vardı o da benzinli ve aynı benzin pompasından sorun verdi...

bir başka arkadaşımda reno fluance 1.6 benzinli vardı 2015 model onda da pompa sorunu vardı...

benim ki benzin pompası sorunu verince araştırdım genelde benzinli renolarda tümünde bu tür problemler çıkıyormuş...

! önemli not ! > benzin pompası sorunu veren tüm modeller Türkiye Üretimli olanlardır...

babamda 1985 model renault_9 vardır kaputun altında " made in france , fabrıq france " yazıyordu onda benzin pompası sorunu yoktu kesinlikle

dayımda reno laguna 1 var 1.6 benzinli onda da yok o da avrupa üretimli
bir başka dayımda reno latitude vardı 2.0 benzinli onda da yoktu

yardım ederseniz sevinirim...

cyborg78

Kayıtlı Üye
16-Bursa
reno 19 1.4 tek nokta hb bendeki 3 yıldır bende bir sorun olmadı benzin pompasıyla ilgili şuana kadar