R21'ciler Buraya

Concorde'e

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault 21 reno Concorde / 1994 / 2.0 / Enjeksiyon / Çorum

ErdemTabaklar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault 21 Manager / 1992 / Çanakkale

gokhanbuyukkilal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm renault 21 concorde 1996 model 2000 motor 70000 kmde makamdan cikma calismayan hic bi aksami yoktur arac 80 km hizla gider ken yere yapisiyo susmansiyonlari hic bir aracda yok icinde müzik tesisati var benide listeye eklerseniz sevinirim
Merhaba efendim,
Aktif olarak kullanıyor musunuz?

21onur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault manager 2000 motor 94 model ismim onur selamun aleykum

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Renault manager 2000 motor 94 model ismim onur selamun aleykum
Aleyküm selam yakın zamanda babama Renault concorde 2.0 lt motor alacaktık babam vazgeçti [emoji3525]
Tecrübeleriniz aracını + ve - lerini anlatacağın konu açarsan sevinirim yakıt konfor parça durumu nedir

21onur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aleyküm selam yakın zamanda babama Renault concorde 2.0 lt motor alacaktık babam vazgeçti [emoji3525]
Tecrübeleriniz aracını + ve - lerini anlatacağın konu açarsan sevinirim yakıt konfor parça durumu nedir

yakıt bilmiyorum ilk defa aldım ve aldığım kişiye sordum tüpte 40 kuruş dedi.. aracım concorde değil manager 2000 ama araştırmama göre concorde kasa diyorlar fakat benimkinde spoiler yok.. yol bilgisayarı falanda yok..merkezi kilit çocuk kilidi 4 cam otomatik, lakin aldığım aracı hor kullandılar ön takım yapılması gerek camlar kapılar işlemden geçmesi gerek,motor şanzıman yağ kaçakları sonra kaportaya girmesi gerek en son olarak boya atıp bitirmek istiyorum hiç sevmiyorum bozuk araba kullanmak malum asgariye çalışıyorum bir şekilde adam etmek istiyorum arabamı.. inşaAllah

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
yakıt bilmiyorum ilk defa aldım ve aldığım kişiye sordum tüpte 40 kuruş dedi.. aracım concorde değil manager 2000 ama araştırmama göre concorde kasa diyorlar fakat benimkinde spoiler yok.. yol bilgisayarı falanda yok..merkezi kilit çocuk kilidi 4 cam otomatik, lakin aldığım aracı hor kullandılar ön takım yapılması gerek camlar kapılar işlemden geçmesi gerek,motor şanzıman yağ kaçakları sonra kaportaya girmesi gerek en son olarak boya atıp bitirmek istiyorum hiç sevmiyorum bozuk araba kullanmak malum asgariye çalışıyorum bir şekilde adam etmek istiyorum arabamı.. inşaAllah
İnşallah zamanla hepsi olur tavsiyem zamana yayıp aracında keyfini çıkarman

iceman51

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. Aranıza yeni katıldım ve büyük bir R21 Concorde hayranıyım. Geçenlerde hepimizin bildiği ikinci el araç sitesinde bir ilana rastladım. 92 model 119000 km de herşeyi ile orjinal bir araç. Daha önceden bir senatörün makam arabası imiş. Sizce R21 alınırmı yoksa hiç bulaşmayayım mı? Şimdiden teşekkürler.

tolgakmg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. Aranıza yeni katıldım ve büyük bir R21 Concorde hayranıyım. Geçenlerde hepimizin bildiği ikinci el araç sitesinde bir ilana rastladım. 92 model 119000 km de herşeyi ile orjinal bir araç. Daha önceden bir senatörün makam arabası imiş. Sizce R21 alınırmı yoksa hiç bulaşmayayım mı? Şimdiden teşekkürler.

Merhabalar. R21 serisi araçlar, gerek konfor gerekse performans açısından birçok kişinin gönlünde taht kurmuş araçlardır. Zamanında 1.7 motorla başlayıp, 2.0 ve 1.6 motorlarla piyasada oldukça rastlamak mümkün. aksesuar ve motor durumuna göre R21, Nevada (station olan) Manager, optima concort diye farklı serileri mevcuttu. 1.7 ve 1.6 ları konfor odaklı ve nispeten zayıf motorlarına karşın 2.0 117HP enjeksiyonlu motoru ile otoyolda çok canlar yakmıştır mesela...

2.0 enjeksiyonlu motoru, R21 den sonra kısa bir süre Renault megan 1 ve Laguna da kullanıldı. 96 model orjinal bir laguna sahibiydim ve gerek ekonomik gerekse performans yönünden oldukça tatminkardı. Ancak;

1- Enjeksiyon sistemi çok farklıdır. Çok nokta enjeksiyon sistemi olmasına karşın tek nokta gibi püskürtme yapan bir sistemdir. Yani enjektörler tümü birden 1 defa püskürtme yapar ve silindirler sırasıyla manifoldun içerisinde bekleyen yakıt hava karışımını silindir içerisine emerler. Bu sistem zamanında sıralı LPG uygulamasına uygun olmadığından LPG taktırmak isteyenler büyük sıkıntı yaşamıştı. Ayrıca zamana bağlı manifold ve supap girişlerinde ciddi kurum birikimi olduğundan 100.000 km sonrası tekleme ve performans düşüklüğü yaşandı.

2- soğutma sistemi çok nazik. Eğer antifiriz kullanımına dikkat edilmediyse kısa sürede silidnri kapak contasını çürüterek hararet sorunları başgöstermekte idi.

3- Yedek parçası bundan 10 sene öncesinde bile hayli zor bulunuyordu. Mesela kapı fitilleri, iç tirimleri filan. birde motor balanslı krang kasnağı hayli pahalı ve zor bulunan bir parça.

güzel bir araç....ancak elektronik arızası usta ellerde değilse çok sorun çıkartabiliyor. Yedek parçaları zor....pahalı...motoru uzunlamasına yerleştirildiği için yüksek hızlarda yol tutuşu zayıf....hani biraz merak birde iyi bir ustanız yoksa....zor bir araç

iceman51

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlk önce verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim Tolga bey. Araç sahibi ile görüştüm lpg yi yeni taktırmış daha öncesinde lpg yokmuş. bende bu aracı zevkine binmek için alacağım. çok km yapmayacağım. o yüzdem lpg yi söktürmeyi düşünüyorum. tek korkum daha öncede uno aracımda yaşamıştım yedek parça konusunda sorun yaşamam yoksa zevkle binilecek bir araç.