Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Clio bagaj kilidi sorunu çözümü sadece 11 TL

Teşekkür / Beğen

Alıntı harbiii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar aracı aldıgımda bagaj kiliti bozuktu (araç 2004 clio HB 1.2) önceki sahibi garajda tuttugu için yaptırmamış bende biraz araştırınca bu sorunu baya yaşayan varmış araştırdım serviste 250, dışardan alsan 150, çıkmacıdan bulsan 100 lira diyolar bende kendimce bayada sağlam bi yöntem buldum
    gerekli malzemeler
    1 adet 3mm metal örgü şişi (1 TL)

1 adet renault araçlar için merkezi kilit motoru (10 TL)

aslında diger merkezi kilit motorlarıda olur ama renault araçlar için
    olanlardan alırsanız kabloyu kesmek zorunda kalmazsınız eski moturun soketini oldugu gibi yeni motora takarsınız.

evet gelelim aşamalara

Önce bagaj kapagının içindeki plastik kısmı tutan tek vidayı söküyoruz ve o kısmı oldugu gibi kendimize doğru çekip çkarıyoruz
    çıkarırken biraz zorluyoruz sanki kırılmış gibi ses geliyor ama korkmayın bişey olmuyor
    kapağı sökünce karşımıza kilid geliyor

motorun sağ yanındaki tek vidayı söküp altına bakınca siyah dişliyle ileri geri giden ve kilitlemeyi saglayan parçanın tırnagı kırıldığı için motor boşa dönüyor ve kitlemiyordu

işte yapmamız gereken bundan sonra başlıyor önce almış oldugumuz merkezi kilit motorunu bagaj kapagına orjinal motorumuzun sağına vidayla sabitliyoruz sonra
    aracımızın orjinal motorunun yan tarafındaki hareketli kilitlemeyi sağlayan parçayı çıkarıp okla işaretli yerinden ister ince uçlu matkapla isterseniz bi iğneyi ısıtıp deliyoruz

sonra şişi aşagıdaki resimdeki gibi Z şeklinde eğip, üsteki deldigimiz parçaya takıp diger ucunuda sonradan takmış oldugumuz merkezi kilit motoruna takıp ucunu eğip sabitliyoruz

ve son olarak orjinal motorumuzda takılı elektirik soketini çekip yeni merkezi kilit motorumuza takıyoruz ve deneme yapıyoruz

işte sonuç

umarım faydalı olmuştur herkese ii akşamlar:byby
    rica etsem resimleri tekrar yükleme şansın varmı ? şimdiden teşekkürler

2. Beğeni clioAtilla liked this post
    cetinalicetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    aynı sorunu bende yaşıyorum siz göndereli baya zaman olmuş ama fotoğrafları tekrar gönderirseniz sevinirim teşekkürler

Teşekkür / Beğen
    konuyu tekrar canlandırıyorum kusuruma bakmayın ancak aynı sorun bendede var elinde son iki resim olan varsa atabilirmi ?

alirizaatilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    madem konu canlanmış aynı uygulamayı megane coupe araçım için yaptım orjinalden sağlam oldu 15 tlye çözdüm bende teşekkür etmiş olayım saolasın ...

Teşekkür / Beğen

2003 sedan 1,5 clio çıkma arka bagaj kilidi lazım kilit karşılığı motoru v.s. sağlam sadece kilid lazım.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)

Bu Konu için Etiketler