Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 27 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kapıyı kapatınca çıkan "şangır şungur" sesin giderilmesi

fejolerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Alıntı aytekinturhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beyler ben izolasyon için basit ve resımlı bı sıte buldum. benım yapmayı dusundugum seyı yapmıslar. tabı ben bunu çamurluklara, göğsün iç kısmınada düşünüyorum. umarım işinizze yarar.otomobıl ses İzolasyonu modıfıyesı resımlı,otomobıl on kapı ses ızalasyonu,oto ızalas - MODİFİYE PARK

valla süper yermiş aklıma süper işler geldi
    HASAN
    29 İSTANBUL
    KOZYATAĞI twimi seviyorum ..:naber

aytekinturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    kardeş aklına gelenleri söle bakim nelermiş, belki bizede yeni fikirler olur)

Teşekkür / Beğen
    Zahmetli bir işe benziyor Paylaşım için teşekkürler.

Yusuf AKDOĞAN
    2007 Symbol 1.5 dCi

*Danube - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    hiçde zahmetli değil aslında, sadece sökerken dikkat etmek gerekli o kadar

Yusuf AKDOĞAN
    2007 Symbol 1.5 dCi

*Danube - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    yeni twingom da da oluştu, hafta sonu söküp bakacağım
    Konu *Danube tarafından (22.Haziran.2013 Saat 11:35 ) değiştirilmiştir.

erkanakca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    en kısa sürede bende tamir edeceğim.Bilgileriniz için teşekkürler.

Teşekkür / Beğen

Alıntı *Danube Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ALINTIDIR..

hemen hemen tüm twilerde cam sonuna kadar açıkken, kapıyı kapatınca şangır şungur sesler gelir kapıdan bu sorunun çözümünü açıklamalı olarak aşağıda anlatıyorum. sizde yaklaşık 20-30dk gibi bir sürede bu sinir bozucu durumdan kurtulabilirsiniz.

Öncelikle kapı çekme oyuğundaki torx vidayı sökün.

Daha sonra kapı açma kolunun ordaki torx vidayı sökün.

Kapı kolunun sol tarafında 2 adet tırnak var.onları kurtardıktan sonra kolu dikkatli bir şekilde dik hale getirip,kapı açma telinden kurtarıp,kolu dışarı alın.

Düğme panelinin sağ ucunda tırnak var.Dolayısı ile önce sol tarafını hafif yukarı kaldırın.

Sonra sola doğru dikkatlice çekin.

Tırnağın görünümü

Düğme panelini yavaşça dışarı sarkıtabilirsiniz şimdi.

şimdi kapı iç döşemesini dışarı çekerek tırnaklarından kurtarma işlemine geçiyorsunuz.(dikkatli ve yavaşça çekiniz.bu parçayı kırarsanız yenisini bulmak için epey uğraşırsınız sonra)

ıç döşeme ile aracın karoseri arasında sakız gibi yapışkan bir malzeme var.Ona ellememeye çalışın.Bırakın olduğu gibi kalsın.

ıç döşemeyi tamamiyle söktükten sonra çıkan tırnaklar varsa onları yerine takın.eğer çok fazla eksik tırnak varsa sanayide bir yerlerden bu tırnaklardan edinin.2-3 tane eskiğiniz varsa yenisini almanıza çok gerek yok.

Bu da tırnağın karışılığı.Araç karoserine takılmış olan parçası.bunlardan çıkan varsa gene yerlerine takın.

ışte seslere neden olan fitilsiz cam kanalımız.Fitil olmadığı için cam bu kanalın içinde sağa sola vuruyordu.

ve işte yerinde durmayıp, kapımızın içine düşen kayıp fitilimiz.(kapının önlerine doğru elinizi uzatmanız gerekebilir.ben epey önde buldum)

Fitilin kendisi bu işte

Fitili takarken dikkat etmeniz gereken bir nokta var.Resimde de görüldüğü gibi fitilin üst kıvrımı daha geniş.Bu geniş kıvrım camın dış tarafına oturacak şekilde kanala takılmalı.(aynı resimdeki görünümde takın)

Fitili kanala yapıştırmak için yapıştırıcı almayı unuttum.Eve çıkmaya da üşenince şu sakız gibi olan yapışkan malzeme gözüme takıldı.Fitilin 1-2 yerine bir parça o yapışkandan yapıştırdım bende.

evet şimdi fitilinizi kanala takın ver herşeyi tersine yaparak kapıyı toplayın.artık sesden eser yok

kapının içi ve elleriniz mutlaka kirlenecek ve o sakız gibi yapışkan malzemeden olacaktır.sakın tinerle çıkarayım demeyin.aracın boyasını kaldırabilirsiniz.eğer cilanız varsa bir süngere az bişey dökün ve kapıyı silip temizleyin.kolayca o yapışkan malzeme çıkacaktır.aynı şekilde ellerinizi de cilalı sünger ile zahmetsizce temizleyebilirsiniz.

eğer aracınızın herhangi bir yerinde bu tip yapışkan yüzeyler varsa bundan sonra cila ile boyaya zarar vermeden temizleyebileceğinizi de öğrenmiş oldunuz böylece.

Kolay gelsin herkese.

Konu uygulama ve anlatım için Ömer Sirel'e Teşekkürler.
    Semam..resimler görnmüyor neden?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)

Bu Konu için Etiketler