iLK MARŞTA ÇALIŞMAYAN MEGANE 3 1.6 BENZİNLİ.....

sahinmurat151

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ne yaptiniz kardes, sorununuz düzeldi mi? ayni sorun bendede var. manyetik kaptör olabilir mi acaba. bobinlerim saglammiş. degiştirmeye gerek yokmus. manyetik kaptör diye birsey varmış.. o olabilir mi acaba? bilen var mi yardimci olabilecek

sahinmurat151

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Öğretmen27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayni sorun bende de var arkadaslar. Sorunu cozenler lutfen cozumu yazsin.

tugrul288

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar forumu gezerken bu konuya takıldım.yazılanların hepsini de okudum.bu sorunu birebir yaşamış biriyim.Sorunu sonunda çözdük.Yorum yazan arkadaşlardan kimse KRANK SENSÖRÜ ve SOKETİ adlı parçadan bahsetmemiş.Bu parçanın arızalı olup olmadığını kendiniz de test edebilirsiniz.Aracınızı çalıştırmadan önce bir kişi motorun sağ tarafında 20-25 cm derinde motor dışına monte bir parça var. Marş esnasında bu parçaya bir kişi ulaşıp soketi ve sensörü oynarsa ve araç çalışırsa bilin ki bu parçadandır bütün sorunlarınız.Bu sensör 50 tl civarı,soket ise 15 tl dir.Arkadaşlar sorununuz bu parçadan ise lütfen buraya dönüş yapınız.Kazasız günler dilerim.

sahinmurat151

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar sorunum çözüldü.. sorun benzinden kaynaklanıyor.. Yetkili servis yakiti (Benzini) BP den al düzelir dedi.. Hadi canim öyle şey mi olur dedim..önce inanmadım, sonra 1 kutu benzin deposuna würthz benzin katkisi koydum.. sonra şansımı bir deneyim dedim.. Allah nazardan korusun 1 senedir Benzini BP den aliyorum, sikinti yok

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar sorunum çözüldü.. sorun benzinden kaynaklanıyor.. Yetkili servis yakiti (Benzini) BP den al düzelir dedi.. Hadi canim öyle şey mi olur dedim..önce inanmadım, sonra 1 kutu benzin deposuna würthz benzin katkisi koydum.. sonra şansımı bir deneyim dedim.. Allah nazardan korusun 1 senedir Benzini BP den aliyorum, sikinti yok
Öncelikle geri dönüş için teşekkürler forumun asıl amacı da yardımlaşmak, sorun ve çözümleri ni paylaşmak. Acaba enjektör temizleyici nin faydası da olmuş olabilir mi?

Kodal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kesin çözüm

Değerli Arkadaşlarım internetin altını üstüne getirdim.Megane 3 lerden önceki diğer megane modellerinde ateşleme bobini arızasının kronik olduğunu gördüm.çok kişi bundan yakınmış ve değiştirmiş.Bujilerin hemen üstündeki bobin ...hatta valeo markaymış hatalıymış bunlar.benim sorunda sanki ateşlemeymiş gibi görünüyor.Sizce gidip değiştireyimmi? Bilgisayara hata düşmemesi sinir bozucu hiçbir hata ggörünmüyor bilgisayara bağladıklarında...Sizce alıp değişsem yararı olurmu????

MERHABALAR BENİMDE 2012 MEGANE 3 BENZİNLİ ARACIM VAR SABAHLARI 2 YADA 3 MARŞTA ÇALIŞIYOR BU DURUM CANIMI SIKIYORDU YAZIN YOKTU AMA KIŞIN BU SORUN HORTLADI. İNTERNETTE YAPTIĞIM KÜÇÜK BİR ARAŞTIRMA SONUCU YALNIZ OLMADIĞIMI GÖRDÜM YÜZLERCE ARAÇ
BİR ÇOK ARAÇ SORUNU ÇÖZMEK İÇİN SAĞLAM PARÇALARINI SÖKTÜRÜP YENİLERİNİ TAKTIRMIŞLAR HEM MADDİYAT HEMDE ZAMAN KAYBI YAŞAMIŞLAR
YOUTUBEDE BİR ARKADAŞ VAR BUGRA BİZİM GİBİ MEGANE 3 VAR BU ARKADAŞ ARAÇ ÜZERİNDE BİR ÇOK BİLGİ VE DONANIMA SAHİP BU KONUDA ONA HAYRANIM ONUN SAYFASINDA DOLAŞIRKEN BİZİM SORUNUMUZLA İLGİLİ VİDEOYU GÖRDÜM (MEGANE 3 BUĞRA YAZARSANIZ ÇIKAR.
SORUNUNUN NEDENİ:AKŞAM EVİNİZE GELDİNİZ MOTOR SICAKLIĞI 80 DERECE ENJEKSİYON BEYNİ BU BİLGİYİ HAFIZAYA ALIYOR SABAH KALKTINIZ DIŞARI 5 DERECE MOTOR 5 DERECE AMA ENJEKSİYON BEYNİ AKLI 80 DERECEDE KALDI YAKIT OKSİYEN KARIŞIMINI BU DEĞERE GÖRE YAPIYOR BUNDAN DOLAYI ARAÇ SOĞUK HAVALARDA İLK MARŞTA ALMIYOR. RENAULT BU SORUNU İLK ÖNCE BULAMAMIŞ SONRA EMİLSİYON BEYNİNDEN OLDUĞUNU ANLAMIŞ BİR YAZILIM GÜNCELLEMESİ İLE SORUNU ÇÖZMÜŞ.

SORUMLU: RENAULT

ÇÖZÜM EN YAKIN RENAULT SERVİSİNİ ARAYIN BAZILARI BU KONUDA BİLGİYE SAHİP DEĞİL BAZISIDA İŞİ YOKUŞA SÜRÜYOR YOK ARAÇ GARANTİİ BİTMİŞ YOK ARAÇ LPG VS.ISRARCI OLUN EMİLSİYON BEYNİNE YENİ YAZILIM ATILMASINDAN BAHSETİN.BU ARADA ÜCRETSİZ YAPTIRMAK ZORUNDA BİR ÇOK ARKADAŞ YAPTIRMIŞ BAZILARI İSE UĞRAŞMAMIŞ 75 100 ARASINA YETKİLİ SERVİSTE BU YAZILIMI ATTTIRMIŞLAR SORUNUN TEK ÇÖZÜMÜ BU BEN SERVİSİ ARADIM ARAÇ LPG VS DEDİ BENDE RENAULT U ARADIM 4446622 BENİM DEDİĞİM GİBİ SORUNUN EMİLSİYON BEYNİNDEKİ ESKİ YAZILIMDAN KAYNAKLANDIĞINI TEYİT EDİP RANDEVU OLUŞTURDULAR YARIN BENİ ARAYACAKLAR. SİZDE ARAYIN DURUMU İZAH EDİN ARKADAŞLAR. UMARIM FAYDALI OLMUŞTUR. HOŞÇAKALIN
BUĞRA KRALSIN
https://www.youtube.com/watch?v=EYPMvu6dTsE

azado7

Kayıtlı Üye
42-Konya
Bende dizel modeli var megane 3 un. Haftasonu arabayi kullanmadim. Pazartesi 1 derece iken arabayi calistirmaya basladim. Lakin ilk marsta almadi. 3. marsta aldi. Acaba bende ki sorunda enjeksiyon beyninden midir? Yetkili servis ile gorusup guncelleme yapmam gerekir mi ? Tesekkurler...

Öğretmen27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben Ocak ayındaa bu konuyla ilgili sorunumu yazdım. Geçenlerde aku bozuldu . Akuyu değiştirdim. Ben sorunu akuyle cozdum

Son düzenleme: