Broadway hararet acil yardım

mustafatopal11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar benim RNİ uzun yolda 110-120 ile giderken birden hararete kalkıyor duruyorum ve bütün su su bidonuna birikmiş yani radyatör hava yapıyor nedendir acaba daha önce de uzun yola gittim ama bu sefer beni üzdü RNİ giderken yaptı hatta su bidonunu patlattı değiştirdik radyatörün havasını aldık hiçbir şey yoktu ertesi gün tekrar yola çıktım yaklaşık 200km gittim hararet birden artıverdi üstelik otobandayım ve tır solluyorum beni baya bi sıkıntıya soktu durdum radyatörün havasını aldım devam ettim 120km gittim hiç artmadı acaba neden olur yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum orta çizgide 200km seyreden hararet aniden artıveriyor

ustalarda kara düzen çok birşey bilmiyorlar servis ateş pahası sorun mutlaka başınız gelmiştir yorumlarınız benim için değerli

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Radyatör kapağınızın contası patlamış veya silindir kapak contanızda çizik oluşmuş ve kompresör görevi yapıyor olma ihtimali yüksek. Ama yinede bir usta baksa iyi olur. Geçmiş olsun, gerçekten üzücü bir durum.

berkay07

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardeşim hiç vakit kaybetmeden baktır benim 2 sene önce başıma geldi bu olay hararet yaptı arac su ekledim bişey olmaz dedim
aracı 1 hafta calıtşrımadım 2 piston küflenmiş motorun içine su kacmış komple rektefe yapıldı motor indi yeniden yapıldı ustanın dedigine göre renault hararet yapınca motora su kacma riski cokmuş bende bide tofaş kartal var onda olurmu die sordum onların motorlarında hararetden su kacmaz dedi renault bu konuda kötü

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
termostat arızalı olabilir.. birden bire yükselen hareretlerde ilk bakılması gereken yer orası radyatör girdi çıktı borularını kontrol edin biri sıcak diğeri ılıksa veya soğuksa vakit kaybetmeden termostadı değiştirin.. eğer ikiside sıcaksa fanda çalışıyor ise o zaman arkadaşlarımızın dedikleri doğru :( geçmiş olsun..

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Devirdaim borularını kontrol ettirin,gerekirse değiştirin.Radyatörede bir baktırın derim.:eyvHa birde şöyle bişey var eğer arabanız lpg'li ise gaz mikserinide kontrol ettirin.

mustafatopal11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yorum yapan arkadaşlara çok teşekkürler birazdan ustama götüreceğim fakat İstanbulda yaşıyorum sürekli köprü trafiği çekiyorum hadi dedi termostat bozuk değiştirdik pat ertesi gün köprüde kaldık ne kadar kötü bir durum değil mi

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
termostat arızalı olabilir.. birden bire yükselen hareretlerde ilk bakılması gereken yer orası radyatör girdi çıktı borularını kontrol edin biri sıcak diğeri ılıksa veya soğuksa vakit kaybetmeden termostadı değiştirin.. eğer ikiside sıcaksa fanda çalışıyor ise o zaman arkadaşlarımızın dedikleri doğru :( geçmiş olsun..

şu giriş , çıkış su ve termostatun bozuk olduğunu detaylı anlatabilir misin.
zar zor bir araba aldım motorunu yakmak istemem.

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş

İnşallah budur ama termostat bozuk olsa bu kadarına müsaade etmezdi bence en ama en kısa zamanda bir ustaya gösterin şakaya gelecek hiçbir tarafı yok keşke baştan bunu yapsaydın umarım büyük bir sorun ve maliyet çıkmadan olay çözülür.Geçmiş olsunroadfox

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş

arkadaş ne demek istemiş.
birisi detaylı anlatabilir mi.
biz de öğrenelim

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaş ne demek istemiş.
birisi detaylı anlatabilir mi.
biz de öğrenelim

hangi kısmını anlamadın? :D radyatöre 2 boru girer biri motordan gelen sıcak su diğeride radyatördeki soğumuş suyu motora geri gönderir :) senin aracın 16v ben çook çakmıyorum onlardan. ama termostat açmazsa hararette yükselirse ilk önce bu giriş çıkış hortumlarına bak biri aşırı sıcak biri soğuk veya ılıksa termostat arızalıdır :)