Ön cam buhar çözücü....

YSFCAKMAK

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba megan 2 exceptionum var araç digital klimalı ön cam buhar çözücünün tuşuna bastığımda klima devreye giriyor daha önceleri sadece fanı çalıştırarak çözüyordu diye hatırlıyorum doğrusu nedir yardımcı olursanız sevinirim.

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hoş geldin arkadaşım. Cam buhar açma tuşuna basınca klima çalışır zaten. Ama sıcaklık ayarın yüksek olduğu için klimanın soğutucusunu çalıştırmaz sadece ılık hava vererek buharı alır. Sonra istersen manuel olarak AC tuşuna basıp kapatabilirsin.

YSFCAKMAK

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hoş geldin arkadaşım. Cam buhar açma tuşuna basınca klima çalışır zaten. Ama sıcaklık ayarın yüksek olduğu için klimanın soğutucusunu çalıştırmaz sadece ılık hava vererek buharı alır. Sonra istersen manuel olarak AC tuşuna basıp kapatabilirsin.

Hoşbuldum :) peki klimanın daha önceden devreye girdiğini farketmemiş olabilirim buhar çözülünce cam buhar açma tuşuna kapatmak için bastığımda hava üflemede kesiliyodu belki klima otomatikman devreden çıkıyodu bilmiyorum ama artık ayrıyetten klimayı da kapatmam gerekiyo

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ön cam buhar çözücü çok kısa sürede ve çok soğuk memleketlerde hemen maalesef fayda etmiyor. en az 6-7 dk araç bu şekilde çalışması gerek. Aslında Renault un da ön cama gizli rezistans koyması gerek. İş yerindeki 2013 model Ford transitte bu özellik var. Müthiş bir şey. düğmeye bastıktan 30-40 sn sonra ön camda buzdan ,buğudan eser yok.

YSFCAKMAK

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ön cam buhar çözücü çok kısa sürede ve çok soğuk memleketlerde hemen maalesef fayda etmiyor. en az 6-7 dk araç bu şekilde çalışması gerek. Aslında Renault un da ön cama gizli rezistans koyması gerek. İş yerindeki 2013 model Ford transitte bu özellik var. Müthiş bir şey. düğmeye bastıktan 30-40 sn sonra ön camda buzdan ,buğudan eser yok.
buharı çözme konusunda hiç sıkıntım yok dediğiniz gibi çok kısa sürede hallediyo ama sonrasında manuel olarak klimayı da kapatmam gerekiyo önceden kendiliğinden kapanıyodu onu çözemedim

lostromos

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
buharı çözme konusunda hiç sıkıntım yok dediğiniz gibi çok kısa sürede hallediyo ama sonrasında manuel olarak klimayı da kapatmam gerekiyo önceden kendiliğinden kapanıyodu onu çözemedim
Merhaba
Aynı sorun bende de var. Önceden ön cam buğ çözücü düğmesine basınca fan hızlanarak buğu çözüyrdu ancak geçen hafta şunu farkettim bu düğmeye basınca klimada devreye gryr. Tekrar buğ çözücü düğmesine kapatmak için bastğmda klima devreden çıkmıyr ve klimayı kapatmak içinde manuel olarak bir kez daha a/c tusuna basmam gerekiyr. Bu bir sournmudur yoksa araç yaz kış sıcaklığından dolayı otomatik kendisimi açıyor klimayı anlamış değilim yardımcı olursanız sevinirim. Aracım megane 2 1.6 16v dynmq

ersinmart

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 4 kullanıcısıyım aynen hızlı bugu çözme aktifken klima da devreye giriyor. Bugu fonksiyonunu kapattigimda klima devreden çıkmıyor. Ama bu sonradan olan bişi değil hep böyleydi. Çünkü dış sirkülasyon fonksiyonu açık oto klima devrede iken tekrar bugu oluşumunu önlüyor. Manuel kapattigim zaman birkaç dk içinde tekrar bugu meydana geliyordu. Tabi burada kış olduğu için klimadan kasıt oto kalorifer fonksiyonu kompresör değil.

lostromos

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 4 kullanıcısıyım aynen hızlı bugu çözme aktifken klima da devreye giriyor. Bugu fonksiyonunu kapattigimda klima devreden çıkmıyor. Ama bu sonradan olan bişi değil hep böyleydi. Çünkü dış sirkülasyon fonksiyonu açık oto klima devrede iken tekrar bugu oluşumunu önlüyor. Manuel kapattigim zaman birkaç dk içinde tekrar bugu meydana geliyordu. Tabi burada kış olduğu için klimadan kasıt oto kalorifer fonksiyonu kompresör değil.

Merhaba
Benim araçta (kışın sonlarında mart gibi almıştım) hatrladığım kadaryla klima devreye girmiyrdu (bildiğimiz soğutma a/c). Geçenlerde yanlışlıkla düğmeye bastım klimayıda açtı yalnız hava sıcaktı herneyse dedim tekrar bastım klima işareti gitmesine rağmen klima hala devredeydi yani ızgaralrdan hala soğuk hava geliyrdu. Tekrar klima tuşuna aç kapayaparak klimayı kapatıyrum. Tam olarak problemim bu.

CLIO-IV

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Havalandırma butonları, ön cam buğu çözme konumlarından herhangi birine ayarlıysa klima her türlü devreye giriyor.

Son düzenleme:

Soneroz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı durum benim aracım da var. Kapatmak istediğim de auto ya basıyorum a/c kapanıyor.
Bence bu bir sorun değil.