TomTom Carminat (live olmayan) Harita Güncelleme... ÇÖZÜLDÜ.

dnzugur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar.
Forumda yeniyim.2010 model RENAULT LAGUNA 3 III 1.5 DCI 110 BLACK EDITION arabam var.Üzerinde Renault Carminat Tomtom live olmayan Navigasyon var.Bunun için avrupa haritası, içinde Türkiye’de olan indirme linki arıyorum.Ancak yukarıda verilen link çalışmıyor.Nasıl indirme yapabiliriz?
Türkiye ve avrupa haritasını Renault Laguna carminat tomtom için nasıl indirebilirim.
Saygılar.

Linklerde sıkıntı yok, çalışıyor. ilk açılan sayfada 7 part şeklinde liste var, yan tarafındaki download butonuna tıklayınca açılan sayfanın orta kısmında halkalar var, oraya tıklanınca indirme sayfası geliyor. Bu sayfalara ulaşamadıysanız eğer tarayıcınızda yada kullandığınız ip'de engelleme yapılıyor olabilir.

mrttyldzz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba,
ikinci linki indirmekte sıkıntı yaşıyorum. limit doldu diye uyarı veriyor her defasında. farklı linkler de denedim hatta 1005 8767 buldum fakat filefactory hep aynı sebeple indirmeme müsade etmedi. Rica etsem elinde olan arkadaşlar yandex gibi bir yerden paylaşabilirler mi ?

-
dün akşam itibari ile haritamı güncellemiş bulunmaktayım. anlatım için tekrar teşekkürler.

Son düzenleme:

Hektor737

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba,
ikinci linki indirmekte sıkıntı yaşıyorum. limit doldu diye uyarı veriyor her defasında. farklı linkler de denedim hatta 1005 8767 buldum fakat filefactory hep aynı sebeple indirmeme müsade etmedi. Rica etsem elinde olan arkadaşlar yandex gibi bir yerden paylaşabilirler mi ?

-
dün akşam itibari ile haritamı güncellemiş bulunmaktayım. anlatım için tekrar teşekkürler.[/QUO

Hocam nasıl yaptığınızı anlatabilirseniz çok faydası olucak

Meta kodunu nasıl hallettiniz acaba

Teşekkürler

Hektor737

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Turkey_1005-8767 için meta kod nasıl bulabilirim acaba

mrttyldzz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba,

-
dün akşam itibari ile haritamı güncellemiş bulunmaktayım. anlatım için tekrar teşekkürler.[/QUO

Hocam nasıl yaptığınızı anlatabilirseniz çok faydası olucak

Meta kodunu nasıl hallettiniz acaba

Teşekkürler

Merhaba,
İşlemleri konudaki anlatıma göre birebir uyguladım ve sonuç güncel harita :)

1005_8767 için meta kodu da aşağıdaki gibidir.

03 CC 2E 93 1F 94 AD 93 5B 76 07 69 4A 79 93 12 Turkey-101441.meta

Hektor737

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Hektor737

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2011 Grand Scenic aracım için Turkey-1005_8767 haritasını yüklemekte bazı sıkıntılarım vardı.Haritayı intenetten indirdim ancak meta sını bulamamıştım. mrttyldzz sağolsun metayı buradan paylaştı. Ancak sitede tarif edildiği gibi yapmama rağmen "Bu haritayı bu cihazda kullanamazsınız: Turkey-101441" ikazı alıyordum.

Biraz kafa patlattım ama sonunda çözdüm.Sizlerlede paylaşmak istedim.Belki birisine faydası olur.

Sitede anlatıldığı gibi adım adım gidildiğinde “EasyDCT-II.exe”isimli programı çalıştırdığımımızda sd kartın içerisine bizim oluşturduğumuz meta.txt dosyasının dışında ayrı bir " meta "dosyası oluşturuyor. “EasyDCT-II.exe" programını çalıştırdığımızda

PNA Device ID detected
There is no such key ('Turkey-101441.meta') in keyfile 'Meta.txt'
'Turkey-101441.meta' - Error

ikazını veriyor. Çünkü “EasyDCT-II.exe programı bizim oluşturduğumuz meta.txt dosyasının içine yazdığımız meta kodunu , kendi oluşturduğu meta dosyasının içindeki meta kodları içinde arıyor. Fakat kendi kodları malesef 2010 yılının kodları ve eşleştiremediği için yukarıda yazdığım hatayı veriyor vede çalıştırmıyor.

Çözümü ise gayet basit. Bizim oluşturduğumuz meta.txt dosyasının içine yazdığımız meta kodunu , programın oluşturduğu meta dosyasının içine de kopyalamak.

Bunu yaptıktan sonra “EasyDCT-II.exe"programını yeniden çalıştırıp adımları izleyincince

PNA Device ID detected
'Turkey-101441.meta' - OK

olarak düzgün bir şekilde işlem devam ediyor.

Hepsi bu kadar.Bende sorunsuzca çalıştı bu şekilde.Umarım sizlerede çözüm olur.

Kolay gelsin.

Yilmaz6757

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
France 1005_8819 haritasina ait meta kod nasil bulabilirim?

Yilmaz6757

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba
aracimda Carminat tomtom (non live) var
uzerinde 8.842 versiyon yuklu.
acaba en son versiyon bu mudur?
daha yukseltme sansimi varmi?
Saygilar.