TomTom Carminat (live olmayan) Harita Güncelleme... ÇÖZÜLDÜ.

hasanatac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Mehmet Bey ve üye arkadaşlar,
son üç güncellemenin meta.txt dosyasını bulamıyorum.
bu dosyayı yada içeriğini bulabildiğimiz bir adres var mı?
Selamlar.

mcm83

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba.Güncel harita linki var mı? Daha önceki linklere baktım hiç biri indirmiyor.

oguzhan.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
[h=2]En güncel bu haritayı buldum Europe_1015_9107[/h]https://gpsunderground.com/forum/forum/gps-navigation-systems/tomtom-gps-systems/tomtom-maps/1336551-europe_1015_9107 (Ben torrentten indirdim)
meta kodu ise "85 DD 1D 22 73 6A 57 E4 91 B6 D2 0D 43 3D C9 6E Europe-101682.meta ; Europe 1015_9107"
Yine anlatıldığı şekilde yükleniyor.

nikolaves

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar anlatacağım saçma gelebilir size ama ben de işe yaradı. Şu an gayet güzel kullanıyorum. İlk önce ufkumuzu açan Mehmet Vidinli arkadaşın dediklerini harfiyen uyguladım. Ama olmadı hata verdi harita. Sonrasında dnzugur arkadaşın dediklerini uyguladım yine olmadı. İki arkadaşın uyguladığı metotda da sd cardı biçimlendirip sıfırdan başladım adımları takip etmeye ama dnzugur arkadaşın yöntemi ilk seferde olmayınca yine hafıza kartını biçimlendirip araca indiğimde ve loopdir dosyasını hafıza kartına yükleyip tekrardan denemek için yapmaya başladığımda bir şey farkettim. Bu sefer sd cardın içine sadece loopdir dosyası atılmıştı diğerlerinde loopdir dosyasıyla birlikte bir txt dosyası daha vardı. Bu dikkatimi çekti sonrasında dnzugur arkadaşın yöntemleriyle bir kez daha denedim ve bu sefer oldu. Size tavsiyem loopdir dosyası hariç txt dosyasını (hafıza kartını biçimlendirip araçtan loopdir dosyasını sd carda yükledikten sonra) silip o şekilde devam etmeniz. Belki sizde de bu şekilde çalışabilir. Sanırım meta.txt metin belgesiyle çakışmasına sebep oluyor loopdir ile birlikte sd carda gelen txt dosyası. Ayrıca navigasyonu hallettikten sonra tek kanal çalışan radyomun kanal geçişleri vs. herşeyi düzeldi ben teybiminde bozulduğunu sanmıştım ama meğer bu yazılıma ihtiyacı varmış. Emek verip yöntem sunan herkese çok teşekkürler. renaultfunclub ailesinde çözülmeyecek bir şey yok biraz vakit alabiliyor o kadar :))

BEHCET

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar selam bende adımları takip ederek son kuruluma geldiğimde turkey-3.meta ve Renault.ov2.meta hataları veriyor . meta.txt dosyasında turkey-3 yaptığımda, turkey-3.meta OK hatası geçiyor ancak Renault.ov2 hatası devam ediyor . o hatayı nasıl gideririm yardımcı olursanız sevinirim . bende bir çok arkadaş gibi kafayı yemek üzereyim . fluance 2011 5 ileri tomtom carminat live olmayan sürüm var araçata ben kartımı kaybettim ancak kaybetmeden önce kopyasını bilgisayra aktarmıştım o verilerle yenibir mıcro sd 16 gb karta yüklemeye çalışıyorum . ayrıca kartımdaki harita sürümünü nasıl öğrenirim . eski dosyada turkey-3.meta geçiyor buna ait haritayı ve meta dosyasının içeriğini yazarsanız sevinirim . şimdiden teşekkürler .

Yilmaz6757

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ustalar Merhaba ben aracımda Tomtom Carminat Non Live kullanıyorum.Navigasyonuma yeni navcore güncellemesi geldi.Navcoru 8843 versiyonluya yükselttim.
Her zaman haritaları aktive ederken “NC_8842_Full_Complete_Install_yDGpatch.zip” programıyla aktive ediyordum.Ancak bu sefer tomtom avrupa 1025 haritasını güncellemek istedim.Fakat aracımda haritayı açmadı.Acaba navcore 8842 programıyla aktive ettiğim harita 8843 ile mi çakışıyor.
Yada bana yeni bir harita aktive etme programı önerebilir misiniz?
İşlerinizde kolaylıklar diliyorum.

csaenv

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba,
İlk yararlı olduğunu düşündüğüm paylaşımımı yapayım.
2010 grand scenic sahibi oldum 10 gün önce.
Aracı aldığımda 2009 haritası vardı üzerinde, güncelleme için 120TL vermem gerekiyordu.
Aradım taradım uyguladım, ve sorunu çözdüm.
Navigasyonu ÜCRETSİZ olarak güncellemeyi başardım.
Yapılacak işlemler aşağıda sıralanmıştır.
Konu hakkında elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.

ÖNCELİKLE, MUTLAKA ve MUTLAKA ORJİNAL SD KARTINIZIN YEDEĞİNİ ALIN. YEDEK ALMAK İÇİN, KART İÇERİĞİNİN TAMAMINI BİLGİSAYARINIZDA BİRYERLERE MUTLAKA YEDEKLEYİN.
YAPILAN İŞLEMLER SONUCU GEÇİCİ veya KALICI HASAR OLUŞMASI DURUMUNDA YAPTIKLARINIZDAN SİZ SORUMLUSUNUZDUR. BEN KENDİ ARACIMDA DENEDİM ÇALIŞTI.

Carminat Tomtom haritasını güncelleme.
1. Aşağıdaki adresten “NC_8842_Full_Complete_Install_yDGpatch.zip” isimli zip dosyayı indiriyoruz.
http://www65.zippyshare.com/v/ao932zvt/file.html
2. Aşağıdaki adresten “Europe 945-6175” haritasını indiriyoruz. http://www.dostlarforum.com/dostlar...968-Europe-for-Carminat-945-6175-(metasi-var)
3. Orijinal SD Kartınız var ise, bu karta hiç dokunmayın. 4gb lık (harita boyutu 2.5gb üzerindedir) bir adet yeni kart edinin. Orijinal kartın içerisinde bulunan “loopdir” klasörünü yeni sd kartınıza kopyalayın. Orijinal SD kartınız yok ise, fat32 formatlanmış kartınızı, aracınız ve navigasyonunuz çalışmıyorken navigasyona takın ve bekleyin. Yaklaşık 20sn içerisinde dosya kopyalanır. Ekranda yasal uyarı çıkınca navigasyonu kapatıp, kartı çıkartın ve yeniden bilgisayar başına geçin.
4. “NC_8842_Full_Complete_Install_yDGpatch.zip” dosyasını sd kartın içerisine açın.
5. “Europe 945-6175” klasörünü sd karta kopyalayın.
6. Sd kart içerisinde “meta.txt” isimli bir dosya oluşturun ve “1B 80 25 EA 18 22 3A A3 16 A8 51 E4 8F 8C 9C EE Europe-100263.metadeğerlerini tırnak(“) isaretleri olmadan yapıştırın.
7. Tomtom Home programını çalıştırın ve gerekli ses güncellemelerinizi yapın. Güncellemelerinizi bitirdikten sonra “Tomtom Home” programını kapabilirsiniz.
8. Sd kartınızın içerisinde bulunan “EasyDCT-II.exe” isimli programı çalıştırın.
Input Device-ID: nin karşısına Device-ID (Bunu bilmek zorundasınız.) nizi BÜYÜK HARFLER ile ve boşluk bırakmadan yazın. Ve “enter” a basın. Device-ID yi öğrenmek için, “loopdir” klasörünü içerisine attığınız sd kart bilgisayarınıza takılı iken, Tomtom Home programını açın. “Yardım” menüsü altındaki “sistem bilgileri” ne tıklarsanız yeni bir ekran açılacak. * Connected device: "Carminat TomTom"” başlığı altında “ID: "XXXXXXXXXX" kısmında yazan 10 haneli ID bizim aradığımız ID.
9. Gelen ekranda hiçbirşey yapmadan yeniden “enter” a basın.
10. “update meta.txt” ile başlayan soru için “n” yazıp “enter” a basın.
11. “activate special voices” ile başlayan sorunya yine “n” ile cevap verin. Ve “enter” a basın
12. İşlemin başarılı olduğuna dair mesaj alıcaksınız. Yeniden “enter” a basarak ekranın kapanmasını sağlayın.
13. Arabamıza gidip, hiçbirşeyi çalıştırmadan, SD kartımızı yerine takıyoruz, radyoyu açıyoruz.
14. Herşey hazır… J

Hocam merhaba,

üzerinden çok zaman geçmiş ama haritanın linki başka sunucuda mevcut ama indirmeye başlayınca 3mb olmadan indirme kesiliyor, daha güncel harita linki veya bu haritanın başka indirme linki var mıdır?

Konuyla ilgili bilgisi olan başka arkadaşlar da varsa yarımcı olursanız sevinirim

zugor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba 2010 scenic de carminant TomTom kullanıyorum novcore güncellemesinden sonra Daha önce bu yöntemle aktive ettiğim harita çalışmıyor tekrar tekrar yöntemi denesem de başarılı olamadım sanırım bu yöntem yeni novcore ile uyumlu değil. Şuan orjinal sd karttaki 2010 yılının haritasını kullanıyorum Bilgisi olan varsa yardımlarını bekliyorum.

Son düzenleme:

jb1985

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba 2010 scenic de carminant TomTom kullanıyorum novcore güncellemesinden sonra Daha önce bu yöntemle aktive ettiğim harita çalışmıyor tekrar tekrar yöntemi denesem de başarılı olamadım sanırım bu yöntem yeni novcore ile uyumlu değil. Şuan orjinal sd karttaki 2010 yılının haritasını kullanıyorum Bilgisi olan varsa yardımlarını bekliyorum.

Tomtomhome ile navcore 8.843 güncellediğinizde çalışmaz.çünkü verilen yama 8.842 için aktifleşiyor.

zugor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tomtomhome ile navcore 8.843 güncellediğinizde çalışmaz.çünkü verilen yama 8.842 için aktifleşiyor.

Güncelleme yapmazsam da navigasyon çalışmıyor mecburen güncelledim. Bir şekilde 8.843 için de yama yapılabiliyor mu acaba