Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Edc Şanzıman Nasıl Kullanılmalı

gte77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Merhaba 3 ay önceye kadar 2009 model laguna 3 kullanıcısıydım. Aracımı satıp fluence 1.5 110 hp edc 2014 model aldım.Bu konuyu çok yararlı buldum.
    1- Edc kullanırken yukarda yazılanlardan başka dikkat etmemiz gereken durumlar varmı?
    2- uzun dik rampa çıkışlarda yada inişlerde manuel mod kullanılmasının tavsiye edildiğini duymuştum.Doğru mu?
    3- Bu şanzımana bakım gerekiyor mu?

er.tansel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Alıntı gte77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba 3 ay önceye kadar 2009 model laguna 3 kullanıcısıydım. Aracımı satıp fluence 1.5 110 hp edc 2014 model aldım.Bu konuyu çok yararlı buldum.
    1- Edc kullanırken yukarda yazılanlardan başka dikkat etmemiz gereken durumlar varmı?
    2- uzun dik rampa çıkışlarda yada inişlerde manuel mod kullanılmasının tavsiye edildiğini duymuştum.Doğru mu?
    3- Bu şanzımana bakım gerekiyor mu?
    Yetkili servis yag vs kacak olmadigi surece sanzimana mudahale edilmedigini soyledi. 150.000 i cok rahat deviriyormus. Bu rakam cok gledi bana acikcasi ama kullandikca ogrenecegiz omrunu balata degisimi 3-4.000 tl civari bi fiyati varmis. Ama degisim km sini goz onune aldiginizda aslinda abartili bir rakam degil o da..

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

Twitter : @tanseler
    Instagram : @tanseler
    iMessage : tanseler@me.com

gte77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Bende yetkili servise otomatik şanzıman bakım işini soracaktım iyi oldu öğrendiğim.balata değişim ücreti çok yüksek rakammış.

Alıntı er.tansel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yetkili servis yag vs kacak olmadigi surece sanzimana mudahale edilmedigini soyledi. 150.000 i cok rahat deviriyormus. Bu rakam cok gledi bana acikcasi ama kullandikca ogrenecegiz omrunu balata degisimi 3-4.000 tl civari bi fiyati varmis. Ama degisim km sini goz onune aldiginizda aslinda abartili bir rakam degil o da..

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

Twitter : @tanseler
    Instagram : @tanseler
    iMessage : tanseler@me.com
    

Teşekkür / Beğen
    Alıntı Oziozmo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    EDC de 6 dan 5 e düşmede ya da hafif rampada 2 den 1 düştükten sonra hızlanmada sürtünme sesi geliyor mu?

benim aracımda şu anda böyle bir sorun mevcut. 1500 km de henüz. 1.2 120 İcon
    Merhaba,

Konu biraz hortlamış olacak ama aynı sorun benim EDC’li Capturda da var. 2 den 1e atınca sanki debriyaja tam basmadan vites değiştirmiş gibi sürtme sesi çıkıyor. Otomatik araçta neden böyle ses çıkar anlamadım. Siz çözebilmiş miydiniz sorunu?

er.tansel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Alıntı Capturp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Konu biraz hortlamış olacak ama aynı sorun benim EDC’li Capturda da var. 2 den 1e atınca sanki debriyaja tam basmadan vites değiştirmiş gibi sürtme sesi çıkıyor. Otomatik araçta neden böyle ses çıkar anlamadım. Siz çözebilmiş miydiniz sorunu?
    Bu olay bende daha cok 5-6 gecisinde oluyor ozellikle hiz dusukken. Ama biraz sert kullanip 6. Vitese 120 km civari gecerse yapmiyor. Benim arac fluence 100.000 km de baskidan da olabilir ama 60.000 km civari basladi bendeki titreme.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Teşekkür / Beğen
    Genel anlamda toparlamak için yazıyorum.
    Birincisi gereksiz yere yük bindirme edc ye. En sık yapılan hatadir. Vitesi park aldıktan sonra el freni çekmek vs.
    İkinci olarak kesinlikle aracı boşa alma çok zor durumda kalmadığın sürece. Araç hareket halindeyken keza kesinlikle vites n de olmasın. Üçüncü olarak yokuşta isen ayağın kesinlikle fren de olsun. Evet yokuş kalkış desteği var ama sen yine de frenle beklet.
    Dördüncü olarak eğer trafikte isen ve bir süre beklemen gerekiyorsa örneğin ışık vs gibi bu süreçte arabayı boşa alabilirsin ayağın frende olmak kaydıyla. Bu şekilde hem turbo gereksiz yağlanmaz (eğer var ise)

karacamelih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Arac Hareket halinde neden vites N konumuna alinmaz acaba sebebi nedir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Kadjar 1.5 dci Edc Icon Cosmo Mavi

alfredo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Alıntı karacamelih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arac Hareket halinde neden vites N konumuna alinmaz acaba sebebi nedir.

Motor yağlamayı keser ama pistonlar araç hareket ettiğinden dolayı çalışmaya devam eder. Bu da motora zarar verir

karacamelih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Arac isiklarda durdugunda N ye alsak motor yaglamiyormu acaba

Kadjar 1.5 dci Edc Icon Cosmo Mavi

Taylan AYDIN karacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Alıntı ottoyusuf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Genel anlamda toparlamak için yazıyorum.
    Birincisi gereksiz yere yük bindirme edc ye. En sık yapılan hatadir. Vitesi park aldıktan sonra el freni çekmek vs.
    İkinci olarak kesinlikle aracı boşa alma çok zor durumda kalmadığın sürece. Araç hareket halindeyken keza kesinlikle vites n de olmasın. Üçüncü olarak yokuşta isen ayağın kesinlikle fren de olsun. Evet yokuş kalkış desteği var ama sen yine de frenle beklet.
    Dördüncü olarak eğer trafikte isen ve bir süre beklemen gerekiyorsa örneğin ışık vs gibi bu süreçte arabayı boşa alabilirsin ayağın frende olmak kaydıyla. Bu şekilde hem turbo gereksiz yağlanmaz (eğer var ise)
    Alıntı alfredo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motor yağlamayı keser ama pistonlar araç hareket ettiğinden dolayı çalışmaya devam eder. Bu da motora zarar verir

motor çalıştığı andan itibaren yağ pompası görevine başlar, N konumuma alınması motor ve turbo yağlanmasını engellemez. turbo milinin yağlanmasından değil yağsız kalmasından korkulur

hareket halinde N'ye alınması hem güvenlik hem arıza verme ihtimaline karşı önerilmiyor

........FLUENCE.......

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 4 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 4 misafir)