Fluence lastik sorunsalı...

anterior

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Orjinal lastikleri 205-60-16 olan Fluence aracım var. Uzun süredir kampanyalı, uygun fiyatlı lastik aramama rağmen bulamadım. Zaten beş lastikçiden birinde ancak bulunuyor. Lastikçilerle konuştuğumda ağız birliği etmişcesine, bu boyut lastiğin nadiren kullanıldığını, fiyat farkı nedeniyle pek çok fluence kullanıcısının lastiklerini değiştirdiğini söylüyorlar. Megane lastikleri ile arasında muazzam fiyat farkı var. Ben de kışın kısa bir süre kullandığım ve memnun kaldığım 205-55-16'ya çevirmeye karar verdim. Ancak bazı sorularım var.

205-55-16 kışlık lastiklerde, 80'le girdiğim köprü altı radarlarda 75 civarı bir hız ölçülüyor. Bunun nedeniyse, lastiklerin boyutunun orjinalinden daha düşük olması. Aradaki farkın, serviste bilgisayarla yeni yazılım yüklenmesiyle halledilebileceğini söylüyorlar. Doğru mudur? Tahmini maliyeti ne olur? Muayenede bir sorun yaşar mıyım?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Köprü altı radarlara güvenmeyin. Çok sağlıklı çalıştığını ben görmedim. Ayrıca 55 yanak lastik takın bir problem olmaz.çok takarsanız bu orana serviste yeniden programlattırabilirsiniz.55 yanak ta goodyear efficientgrip yeni modelini şiddetle tavsiye ederim. değerleri ve sessizliği çok iyi.

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Continental den şaşmıcan çok sağlam ve uzun ömür bir lastik.

toggykaya

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
215/55/16 alırsanız çevre uzunluğu daha az değişecektir.. o zman ilk lastiğinizle çevrede %1.38 gibi bir fark olur. 205/55/16 yaptırırsanız fark %3.07 olur.. karar sizin