Kadjar'da tespit edilen arizlari burada toplayalim

xeontis

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar merhaba biz 5 kişi 2017 de kadjar 1.5 dizel otomatik icon aldık . 1 tanesi cam tavan diğerleri normal. cam tavan olanın üretimi bizden 1 ay önce bitti ve arkadaş erken aldı. ancak 4 kişi bizim arabalar 1 ay sonra aynı anda geldi. bizde şu sorunlar oluyor: (cam tavanlıda olmuyor üretimi zamanı farklı olduğundan olabilir)
1. bazen arabaya binince bilgisayar ekranı geç açılıyor, hatta arabayı çalıştırıyorsunuz ekran gelmemişse gerigörüş kamerasız kalkıyorsunuz.
2. bazen frene basıp start a bastığınız halde sanki frene basmamışsınız gibi fren+start mesajı veriyor . ikinci kere basınca düzeliyor.
3. herkeste farklı yerde trim sesi var bendeki torpido kapağı

sizlerde de bu sorunlar var mı? ankara mais e telefonla sorduğumuzda ana yazılımın fransaya bağlanılıp tekrar yüklenmesi gerekir dedilerdi. bakım zamanımız geldi Ankara dışında olduğumuzdan ilçemizdeki yetkili servise sorduğumuzda ana yazılımın versiyonu değişmemiş dolayısı ile tekrar yüklemeyiz dedi. ana yazılımı tekrar yükleten var mı?
ben 1.sorunu şu şekilde çözüyorum. Ekran geç açıldığında bilgiiletimi aktif olacak en az 20 km durmadan yol gidilecek. Sonra tekrar bindiğinizde ekran zamanında açılacak ve bilgi iletimi kapatacak ve bir daha açmayacaksınız.
bu şekilde 1. soruna uzun süre denk gelmiyorsunuz.

bir arkadaş rlink sıfırlamaktan bahsetmiş onu servis mi yapacak biz mi o zaman düzelebilir mi?

enverun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar.
Benim 2017 icon kadjarım var. 50 bin kmde. Araç birkaç aydır elektrik arızası uyarısı veriyor. Özellikle sabah çalıştırdıktan sonra bazen sabahları 3-4 kez bu uyarıyı verip sönüyor. Yetkili servise götürdük önce aküden dediler. Aküyü değiştirdiler sorun devam edince captör değişmesi gerek deyip onu değiştirdiler. Sorun ara ara halen devam ediyor. En son geçen hafta eksoz emisyonu kontrol ettirin uyarısı verdi. Tekrar aynı servise götürdüm. Aracı cihaza bağladılar ve sonra bir yerde kablolarda temas olabilir orayı sardık ancak hala elektrik arıza uyarısı verirse de alternatör değişmesi gerekir dediler. Eksoz emisyonu kontrol ettirin uyarısı ise bundan kaynaklanıyor elektrik arıza uyarısı tetiklemiş dediler. 2 gün sonra arça yine elektirk arıza uyarısı verdi. Sanki sabahları kaloriferi açınca veriyor bu uyarıyı diye düşünce oluşmaya başladı. Bajkalım tekrar servise mi gitsek ne yapsak bilemedik. Gidersek de alternatör değişecek diyeceklerdir. Bu konuda bir tecrübesi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim. Teşekkür ederim

muzumcu

Kayıtlı Üye
41-Kocaeli
Merhabalar, aracı tam kapatacağım motor durmuş, tekrar çalıştırın uyarı verdi. Neden olabiliyor. Tecrübe edenlerin yorumları varsa iletsinler lütfen. Teşekkürler.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi