Megan 3 lpg montaji

ofboy61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese selamlar konu mevcut yakit fiyatlari pahali olunca lpg ye dönüşüm kaçinilmaz oluyor.
Megan 3 gt line araç sahibiyim bu araca lpg deposu nasil ve nereye takilabilir ? Tkilirsa ne tavsiye edersiniz netice veriyor mu ? Yardimci olursaniz sevinirim

mustafa-38

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim 2012 model aracım var üç aydan fazla süredir lpg ile kullanıyorum 5000 km yi geçtim. Stepne nin yerine alttan dışarıdan takıldı çelik zırh ile gizlendi. Sizinkinde Stepne içeride mi dışarıda mı biliyorum ama bu şekilde bagaj bana kaldı ses sistemimi rahat bir şekilde yerleştirdim. Herkes kaliteli marka önerecektir kaliteli olunca daha iyi olur ama ben bütçeye göre ucuz bir marka taktırdım.
Bugün yaptığım ölçüm de çoğu şehir dışı olmak üzere 22.9 kuruş olarak hesapladım (lpg litre fiyatı 2.33 den) . Şuan için lpg den memnunum benzinde binsem masraflı oluyordu. İnşallah ileride de sıkıntı çıkarmazsa güzel olur.
Forumda bu konu ile ilgili açılmış konular var oraları okuyabilirsiniz yardımcı olur.

ofboy61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok teşekkürler benim de stepnem altta bu konuda sıkıntı duyuyorum bir sorun olur mu diye ben BRC düşünüyorum şu anda araç 7,9 lt yakıyor 100 km ortalamada bir depo ile 650 km yol yapıyor benzinle

muratcomtr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracımda 2011 otomatik megane 3 lavato marka tüp taktırdım şuan için şehir içi 21 kuruş yakıyor lpg 2.21 den alıyorum gayet memnunum

onyxmustafa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araçta 2011 BVA. Yaklaşık 2 hafta oluyor tüp taktıralı. Zavoli taktırdım şu an itibariyle memnunum. Şehir dışı 18-20 krş arası ş.içi ise 22-27 krş arası bir değer elde ettim. Ortalama lpg fiyatı 2.2tl'den. An

kartal_253

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende 2011 megan var gecen atiker gold taktirdim cok memnunum 21 kurus yakiyo devirli kullandigim halde lpg fiyati suan 2.10 kurus

palazz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar merhaba bende brc altdan çelik zırhlı depo taktırdım 2100 tl 9 taksitle araçda ilk çalıştıgında rolantide dalgalanma sorunu ve ara sıra arabanın ön tarafından ne olduğunu anlayamadığım bir ses çıkıyor ses ve dalganlanma sorunu lpg takıldıktan sonra ortaya çıktı bu tip sorun yaşayanlarınız oldu mu şimdi den taktırdığıma bin pişman oldum :(

Aliozd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar merhaba bende brc altdan çelik zırhlı depo taktırdım 2100 tl 9 taksitle araçda ilk çalıştıgında rolantide dalgalanma sorunu ve ara sıra arabanın ön tarafından ne olduğunu anlayamadığım bir ses çıkıyor ses ve dalganlanma sorunu lpg takıldıktan sonra ortaya çıktı bu tip sorun yaşayanlarınız oldu mu şimdi den taktırdığıma bin pişman oldum :(

Yazdıklarınıza bakılırsa lpgyi henüz taktırmışsınız. Taktığınız yere gidip sorununuzu belirtin.

Ayrıca Lpg'de işçilik çok önemlidir. İyi araştırılmalı.
Atiker kullanıyorum çok şükür çiçek gibi :)

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Brc nin kalitesinden şaşmayalım arkadaşlar . Adamlar işi biliyo

cetinceviz26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sa arkadaşlar ... bende aracı alalı tam 1 sene oldu 2018 haziran gibi aldım o zamandan bu zamana benzinli kullandım hep ama artık germeye başladı nasipse birde çocuk gelecek 2 ay sonra bugün abimin taktırdığı yere gidip fiyat alacam aracım 2011 megane 1.6 ov privilege 4 vites olanlardan sizlerden tavsiye istiyorum atiker düşünüyorum birde yakın zamanda taktıran var mı fiyatlar ne civarda ve bu stepne dışarda bagajın altında benim orayı düşünüyorum dolum yerini de benzin deposunun olduğu yere yaptırmak istiyorum simit yasaklandı gibi laflar duydum doğrumudur şimdiden teşekkürler