Clio 3 1.2 extreme quickshift "vites kutusunu kontrol ettririniz" hatasi

CLIO-IV

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Robotize şanzıman üzerinde yer alan oring/conta ve bağlantıların kontrol edilmesi (aşınan yıpranmış parça değişmeli), takibi gerek... Yağ eklemekle olmaz, alan kişi elbette durumdan rahatsız olur, bu yağ kaçakları neyin nesidir diye...

Malesef sizin şanzıman türüne hakim tavsiye edebileceğim bir usta yok ancak sırf bu işler üzerine çalışan servisler var, araştırmalı...

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
düz mantık düşünürsek şanzıman keçesinden kaçırır. o şanzımanı daha önce söküp incelemediğim için bilmiyorum. ancak basitçe keçeden kaçırır yağı. 10 bini bulması imkansız, çünkü yıpranmış keçe değişilip devam edilecek. siz düzgün bir ustaya sorun, tatmin edici yanıt ve fiyat alınca yaptırın.
arabanın altına baktığınızda yağın balçık olduğunu görürsünüz, kötü bir görüntü olacaktır.
Hiçbir işlem yaptırmadım, güvenip yaptırabileceğim bir usta yok maalesef. Farklı yerlere sordum 400 liraya yaparım diyen de var 10bini bulur diyende. 1 litre yağ alıyorum 1 seneden fazla gidiyor hiç sıkıntı da yaşamıyorum.

Kykyky

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabanın altından damlayan yağ tertemiz yeni yağ. Yine de keçeden midir? Bahsettiğiniz keçe aks keçesi mi?

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
yağ yeni olduğu için tabii ki de temiz yağ geri sızacaktır. aks keçesi nereden çıktı. senin şanzıman kaçırıyor yani şanzıman keçesi arızalı. şanzıman keçesini değişip devam edeceksiniz hocam maliyeti nispeten ucuz arıza.
Arabanın altından damlayan yağ tertemiz yeni yağ. Yine de keçeden midir? Bahsettiğiniz keçe aks keçesi mi?

akadirarik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese Merhaba, Biz 2009 Model 1.2 Clio 3 aldık. 4-5 defa trafikte istop etti, birde silkeleme yapıyor ara ara diye 4-5 yere götürdük hepsi farklı şey söyledi. Öyle olunca da YETKİLİ SERVİSe götürdük. 31.000 TL masraf aldılar, herşeyi güzelce yaptık dediler. Araba garajda durdu 2 hafta kadar dün sürelim dedik zorla çıkarttık vites atmıyor yürümüyor, otomatikten manule geçiyor, ekranda vites kutusunu kontrol ettiriniz yazdı. Tekrar götürdük servise biz üstteki robotu tamir ettik bu sefer alttaki robot dağılmış arızaya geçmiş dediler. 20-30 arası masrafı var dediler bugün ben bir önceki ödemeyi zorla yaptım zaten yaptırmadan aldım arabayı. Birde akü zayıf akünün değişmesi lazım oda 4000 TL dediler, Öneriniz nedir, sorun nedir fikrinizi almak isterim.

Tahir Feyzioğlu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese Merhaba, Biz 2009 Model 1.2 Clio 3 aldık. 4-5 defa trafikte istop etti, birde silkeleme yapıyor ara ara diye 4-5 yere götürdük hepsi farklı şey söyledi. Öyle olunca da YETKİLİ SERVİSe götürdük. 31.000 TL masraf aldılar, herşeyi güzelce yaptık dediler. Araba garajda durdu 2 hafta kadar dün sürelim dedik zorla çıkarttık vites atmıyor yürümüyor, otomatikten manule geçiyor, ekranda vites kutusunu kontrol ettiriniz yazdı. Tekrar götürdük servise biz üstteki robotu tamir ettik bu sefer alttaki robot dağılmış arızaya geçmiş dediler. 20-30 arası masrafı var dediler bugün ben bir önceki ödemeyi zorla yaptım zaten yaptırmadan aldım arabayı. Birde akü zayıf akünün değişmesi lazım oda 4000 TL dediler, Öneriniz nedir, sorun nedir fikrinizi almak isterim.

Hocam aynı sorunu bende yaşadım, bana şanzuman dağılmış denmedi, arızayı bulmadık dediler. Akü marşa basıyordu ama marşa basarken ölçtüğümüzde voltajı düşük çıktı, aküyü değiştirdik bütün sorunlar bitti. Vites normale döndü.

Akü zaten zayıfsa ilk yapmanız gereken bence! Aküyü değiştirin, çünki bu araçlar normal otomatik vites değil, robot, voltaj düşük olunca robot çalışamıyor.

Tecrübelerimizin devamını da aktarmak için yazıyorum, geçen sene araç 200.000 km de kırmızı ışıkta kaldı, yürümedi. Usta debriyaj balatası bitmiş, her usta değiştiremiyor, bilgisayar ile yazılım olması gerekiyormuş, değiştirdiler, normal araç balata değişiminden biraz pahalı oldu, quickshift için özel bir yağ var oda değişti. Aracı normal kullanıyoruz.

Ankara da iseniz, usta biraz kaprisli burnundan kıl aldırmıyor ama işinde iyi, kendisine de söyledim, karımın yapmadığı atarı yaptın diye. Ona götürebilirsiniz. Onur usta 0 536 659 82 71 Dakik Renault servisi.

akadirarik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam Öncelikle Alakanız için çok teşekkür ederim. Şimdi debriyaj dağılmış Hidrolik grubu değişmeli oda 70.000 Tl civarı diyorlar.
Hiç Kullanmadığımız araç nasıl bozulur dediğimde bu robotik vites şoför kapısı açarken robot hazır hale geliyor kullanmasanız da
kullanmış gibi olur diyor. Bende Güvenemedim bu servise mahkemeye vermeyi düşünüyorum yapmadığı işi yaptı gibi gösteriyor tahminimce.
Ankara da değilim olsaydım mecbur giderdim. istanbul dayım

akadirarik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam Öncelikle Alakanız için çok teşekkür ederim. Şimdi debriyaj dağılmış Hidrolik grubu değişmeli oda 70.000 Tl civarı diyorlar.
Hiç Kullanmadığımız araç nasıl bozulur dediğimde bu robotik vites şoför kapısı açarken robot hazır hale geliyor kullanmasanız da
kullanmış gibi olur diyor. Bende Güvenemedim bu servise mahkemeye vermeyi düşünüyorum yapmadığı işi yaptı gibi gösteriyor tahminimce.
Ankara da değilim olsaydım mecbur giderdim. istanbul dayım

akadirarik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar, Aracımı Yetkili Servise bıraktım tamir etmesi için daha da bozup tamir ettik diye verdiler. 31.000 TL ödedim. Nerelere şikayet edebilirim fikir verirseniz sevinirim. Ayrıca Fransa merkezin emailini nereden bulabilirim orayada Türkiye Genel Müdürlüğünü Şikayet edeceğim. Genel müdürlük de müşteriyi hiç korumuyor

yuceloz67

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar, Aracımı Yetkili Servise bıraktım tamir etmesi için daha da bozup tamir ettik diye verdiler. 31.000 TL ödedim. Nerelere şikayet edebilirim fikir verirseniz sevinirim. Ayrıca Fransa merkezin emailini nereden bulabilirim orayada Türkiye Genel Müdürlüğünü Şikayet edeceğim. Genel müdürlük de müşteriyi hiç korumuyor
Geçmiş olsun. Benimkinde de aynı sorun var. Hava tüpü değişti ama sorun geçmedi. Aracın göğsüne yakın tarafta speedmatic koyulan deponun hemen önünde demir bir parça var elektro motormuş adı, şanzıman pompasıyla bütünleşik bir parça, içinde bobin gibi bir şeyler var. Sorun o parçadan kaynaklanıyor olabilirmiş çünkü hafif bir şekilde dürtülünce vitese geçmeyen araba geçmeye başlıyor, ustaya kodunu verdim, parça aldığı yere baktı stokta yoktu, tamir de edilebildiğini söyledi ama dükkanda çok fazla sıra olduğu için ancak haftaya başlayabilirim deyince, yapılması da bir haftayı geçer deyince erteledim şimdilik. Parça resmi linkte var https://www.hizliresim.com/i8iqctk