Tampon Tam Oturmaması

yakup8141

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sa arkadaşlar renault 19 1.8 rti var elimde ön tampondada arka tamponda sağ tarafı tam değmiyor yukarı sol taraf önde panjura yapışıyor arkada stopun altına ama sağ taraf önde panjurun kenarıyla arka taraf stopun altına değmiyor pi parmak aralıklı iki tarafta bende mi var bu yoksa genelimi böyle merak ediyorum varsa bunu bilen çözen nası yaptıgını anlatırsa sevinirim.

urall

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sa arkadaşlar renault 19 1.8 rti var elimde ön tampondada arka tamponda sağ tarafı tam değmiyor yukarı sol taraf önde panjura yapışıyor arkada stopun altına ama sağ taraf önde panjurun kenarıyla arka taraf stopun altına değmiyor pi parmak aralıklı iki tarafta bende mi var bu yoksa genelimi böyle merak ediyorum varsa bunu bilen çözen nası yaptıgını anlatırsa sevinirim.

slm arkadaşım

benimde sizin bahsettiğiniz aynı durumum vardı. ben çözüm olarak şunu yaptım.

aracın altına girdim. tamponun altına yerleştirebileceğim yerlere ince çıta sıkıştırarak, aradaki boşluklar yapışarak. haloldu. aynı yöntemi deneyebilirsiniz. gayette düzgün duruyor şu an. çıtaları çıt çıt ile bağlayıp sabitledim. oynamaz ve düşme ihtimalleri yok.

KAZASIZ BELASIZ GÜNLER DİLERİM.

yakup8141

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm arkadaşım

benimde sizin bahsettiğiniz aynı durumum vardı. ben çözüm olarak şunu yaptım.

aracın altına girdim. tamponun altına yerleştirebileceğim yerlere ince çıta sıkıştırarak, aradaki boşluklar yapışarak. haloldu. aynı yöntemi deneyebilirsiniz. gayette düzgün duruyor şu an. çıtaları çıt çıt ile bağlayıp sabitledim. oynamaz ve düşme ihtimalleri yok.

kardesim dediğin olayı anlamadım nasıl yaptın biraz daha detaylı resimli anlatabilir misin ?

urall

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardesim dediğin olayı anlamadım nasıl yaptın biraz daha detaylı resimli anlatabilir misin ?

slm.

benim yaptığım şu; aracın tamponu altına girdim, altında iken, tamponu yukarıya doğru kaldırdığımız zaman, gözle izlediğimizde, nerelerde boşluklar oluşuyor görülüyor. işte o görülen yerlere çıta şıkıştırarak, tamponun kendisini aşağıya bırakmasını engelliyorsun. dediğim gibi çıtayıda çıt çıt ile bağlayıp düşmemesini sağladınmı işlem tamamdır.

fotoğraf çekemedim. yerde kar var ve çamur . yine anlamayıp yapamaz sanız foto atarım. kolay gelsin.

yakup8141

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm.

benim yaptığım şu; aracın tamponu altına girdim, altında iken, tamponu yukarıya doğru kaldırdığımız zaman, gözle izlediğimizde, nerelerde boşluklar oluşuyor görülüyor. işte o görülen yerlere çıta şıkıştırarak, tamponun kendisini aşağıya bırakmasını engelliyorsun. dediğim gibi çıtayıda çıt çıt ile bağlayıp düşmemesini sağladınmı işlem tamamdır.

fotoğraf çekemedim. yerde kar var ve çamur . yine anlamayıp yapamaz sanız foto atarım. kolay gelsin.

Arkadaşım kızma bana ama boşluklar tampon aylıkken oluşuyor bastırdıgımızda boşluklar kayboluyor oraya nasıl xıta koyup cliplsledin anlamadım havalar acınca foto atarsan cok sevinirim :)

EnesbeyteR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşım kızma bana ama boşluklar tampon aylıkken oluşuyor bastırdıgımızda boşluklar kayboluyor oraya nasıl xıta koyup cliplsledin anlamadım havalar acınca foto atarsan cok sevinirim :)
Yakup dışardan bakınca boşluk var arada, içerden bakınca normalde boşluk yok tampon duruyo
Kaldırıyosun tamponu kalktığı kadar, dışarda boşluk sıfır, içerde tamponu tutan şeyle tampon arası bi boşluk var oraya bişyeler sıkıştırılıyo benim anladığım

yakup8141

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Baraketle tampon arasına tampon ayağının oldugu yere yani şimdi düştü kanko :) bakıcam buna

urall

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
SLM.

yakup. fotoları zar zor çektim, fakat buraya atmak daha bi zor oldu, ama formdaki arkadaşların yardımıyla zorda olsa atabildim. istediğim gibi atamadım ama, yinede üzerine gelip TIKLADIĞINDA, googlede ayrı bir sekmede açarsan görebilirsin. umarım yararı sana da olur benim kendi aracıma uyguladığım budur.

http://hizliresimupload.com/resim.php?i=rpuViDH9.jpg

http://i.hizliresimupload.com/8JizbpET.jpg

http://i.hizliresimupload.com/Uf3Sl3s2.jpg