Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Araç devir plaka değişimi

karadeniz53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Araç devir plaka değişimi

Merhabalar. 2007 Renault kangoo aldık. Aracın devrini alacağız. Araç aynı ilde diğer ilçe emniyetinde kayıtlı. Plaka değişimi için ne yapmak gerekiyor? Ekstra bir maliyeti var mı noter masrafı dışında? Noter normal devir işlemde 118 tl, plaka değişimi talebi varsa 235 tl ücret alıyor diye biliyorum. Bunun dışında ne yapılıyor?

Uğur BAŞAR
    Uğur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Plaka değiştirecekseniz bunu noterde belirtmeniz gerekiyor.Sonrasında sigorta yaptıracaksınız.Sigortadan sonra trafiğe gidip ücret ödemeden yeni belgelerinizi alıp , eski plakalırınızıda teslim edeceksiniz.Daha sonra şöförler cemiyetine gidip plaka bastıracaksınız. Burada plaka şekline göre 45 ya da 50 lira gibi bir rakam ödeyeceksiniz işiniz bitecek.

Plaka değiştirmeyeceksiniz , noterde belirttikten sonra , sigortasını yaptıracaksınız.Ruhsat adresinize gelecek.Sigorta yaptırmadan iki durumdada ruhsatınızı çıkartamazsınız.
    Sellektör yapıp durma; doğuştan dikiz aynasına bakmam ben..

3. Beğeni selim_ugur liked this post
    Selim Uğur ŞAHİNTÜRK
    selim_ugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Alıntı Uğur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Plaka değiştirecekseniz bunu noterde belirtmeniz gerekiyor.Sonrasında sigorta yaptıracaksınız.Sigortadan sonra trafiğe gidip ücret ödemeden yeni belgelerinizi alıp , eski plakalırınızıda teslim edeceksiniz.Daha sonra şöförler cemiyetine gidip plaka bastıracaksınız. Burada plaka şekline göre 45 ya da 50 lira gibi bir rakam ödeyeceksiniz işiniz bitecek.

Plaka değiştirmeyeceksiniz , noterde belirttikten sonra , sigortasını yaptıracaksınız.Ruhsat adresinize gelecek.Sigorta yaptırmadan iki durumdada ruhsatınızı çıkartamazsınız.

anma teferruat işmiş ya

Teşekkür / Beğen
    Sigorta sorun değil. Benim merak ettiğim sadece noter ücreti dışında ücret ödeniyor mu?

Uğur BAŞAR
    Uğur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Alıntı karadeniz53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sigorta sorun değil. Benim merak ettiğim sadece noter ücreti dışında ücret ödeniyor mu?
    Plaka değiştirecekseniz , plaka ücreti ödeyeceksiniz.Birde trafiğe gitmeden takipçilerden 3-5 liraya pembe dosya alacaksınız.

Plaka değiştirmeyecekseniz , evraklar adresinize geldiğinde 5 lira posta ücreti ödeyeceksiniz.
    Sellektör yapıp durma; doğuştan dikiz aynasına bakmam ben..

Teşekkür / Beğen

Teşekkür ederim

8. Teşekkür Uğur Mesaja Teşekkür Etti.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)