Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 49 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Scenic 2 - Anahtarsız Giriş / Çalıştırma

yusuf29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

teknik Scenic 2 - Anahtarsız Giriş / Çalıştırma

Değerli Scenic dostları merhaba . Yine ilginç ve orijinal bir proje ile karşınızdayım. Bildiğiniz üzere Scenic 2 nin Türkiye girişli Keyless giriş opsiyonu veya donanımı yok. Keyless Yani : kartsız araca giriş / çıkış ve kartsız çalıştırma aslında donanımlı Sceniclerde araç donanım / kablo mevcut. sadece extra keyless kapı kollar + kapı içi tesisat ve 3 tane minik gps anten . Şuanda bütün işlemleri bitirdim. Aracın kartını servise tanıtmaya ve keyless 'i açtırmaya servise gittiğimde ; Meğer kart / anahtar da değişiyormuş. Dıştan birebir aynı olsa da keyless kartı farklı imiş. Sipariş verdim. en geç 15 güne gelecek. İşlemin bolca resmini çektim. İnşallah bir aksilik olmaz ve proje başarıya ulaşırsa resimleri slayt hazırlayıp siz değerli scenic dostlarına sunacağım.

DÜZENLEME:

Konu algorist tarafından (11.Ekim.2017 Saat 00:36 ) değiştirilmiştir. Sebep: Konu tarafımdan sabitlenmiş olup video ilk mesaja eklenmiştir.

2. Teşekkür Aliozd, algorist Mesaja Teşekkür Etti.
    Beğeni Muratti_45, algorist liked this post
    Çağrı YILDIRIM
    algorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Yurt dışındaki donanımlarla bir farkı kalmadı sanırım. Elinize sağlık

4. Teşekkür Aliozd, yusuf29 Mesaja Teşekkür Etti.
    Beğeni yusuf29 liked this post
    Teşekkür / Beğen
    Çağrı kardeşim teşekkür ederim. Şuan keyless kartın Fransadan gelmesini ve sistemin çalışmasını heyecanla bekliyorum. İnşallah bir aksilik olmaz ve keyless'e kavuşursam siz değerli dostlarla da bol resim ile hazırlanmış slayt video ile paylaşacağım. Tek sıkıntım yurt dışındaki Sceniclerden eksik olan donanım kalmadı. Sıkılmasam bari. Sadece dahili navigasyon yok bende. Avrupa haritası var fakat Türkiye haritası olmadığından uğraşmanın bir anlamı yok. Birde bagaj camı açılan var. İstanbulda bir çıkmacıda buldum. Yurdışından gelmiş gümrükten kazalı alıp parça parça satıyor. bagaja 2.500 tl istedi. Benim çiçek gibi bagajı verirsem üstüne 600 tl istedi. Ama bu arada bu bagaj hasarlı ve ayrıca renk farklı. Bana maliyeti 1000 tl bulacak diye vazgeçtim.

Teşekkür / Beğen
    Sevgili dostlar dün öğleden sonra servis aradı ; Keyless kartınız geldi diye. Birazdan servise gidip keyless kartın araca tanıtımını yapacağım. Heyecanlıyım. İnşallah bir aksilik olmaz. Sonucu paylaşacağım

7. Teşekkür algorist, Emreerg Mesaja Teşekkür Etti.
    Beğeni merakli76 liked this post
    Teşekkür / Beğen
    Arkadaşlar bugün heyecan ve merakla servise gittim. Yeni keyless kart gelmişti. Araç PC ye bağlandı. Bendeki iki kart da dahil üç kart araca tanıtıldı. Keyless kartı yuvaya takmadan start / stop'a bastık araç kartsız çalıştı. Anahtar üzerimizde araçtan uzaklaştık ama aracı kilitlemedi. kartla kilitledik. araca yaklaştık eller serbest kartsız kapılar açılmadı. sorun nedir diye tekrar bakıldı. sistem açık ; problem yok. 3 tane gps anteni vardı. Arka bagaj havuz ön alt , hareketli kolçak arka alt , vites konsol altına Aklıma gelen iki şey var. birincisi Aracın altına bauhouse tan alt döşeme desenli yapmıştım. Acaba bu kalın desenli döşeme gps anten alıcıların frekansınımı kesti ? ikinci aklıma gelen ilk gps anten çok ucuzdu. 17 tl kargo dahil geliş fiyatı. Soket ve tırnaklar şekil şemal aynı olsa da parça numarası farklı idi. Hani kart tan aklıma geldi. Aracın kartıda sipariş verdiğimiz ve gelen kart ile dıştan birebir aynı ; ama keyless kart parça numarası farklı idi. Acaba bu farklı olan tek gps antenide böyle bişey mi var. Yarın öncelikle işin kolayından yani sonradan aldığım aracın altını komple döşediğim alt döşemeyi çıkarıp öyle deneyeceğim. Olmaz ise farklı olan gps için yeni uygun olan parça numaralı gps anteni siparişi vereceğim. Hatta şuan ebay da var. 15 $ kargo dahil. Hayırlısı inşallah.

9. Teşekkür algorist Mesaja Teşekkür Etti.
    Beğeni merakli76, algorist liked this post
    Teşekkür / Beğen
    Arkadaşlar aracın altına aldığım döşemeler gps antenlerin alım gücünü etkiledi mi ? diye alt döşemeleri söküp öylece denedim. Ama maalesef eller serbest kartsız kapılar açılıp kapanmadı. O zaman aklıma tek gelen farklı parça numaradan satın almış olduğum gps antenin yenisini alıp değiştirmek. Buğün biraz daha düşük teklif vereceğim. Kabul ederse. Etmez se 15 $ a alacağım. gelişmelerden siz değerli Scenic dostlarını da bilğilendireceğim.

11. Teşekkür algorist Mesaja Teşekkür Etti.
    Teşekkür / Beğen

13. Teşekkür algorist Mesaja Teşekkür Etti.
    Teşekkür / Beğen
    Şimdi dikkatli inceledim. 3 minik gps antenin parça numarası aynı 8200082278 . muadili yok. Olduğunda alt menüye geliyor. O zaman bir tane daha 8200082278 gps anteni alacağım. İnşallah sonuca ulaşırız.

15. Teşekkür algorist Mesaja Teşekkür Etti.
    ygunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Yusuf Bey merhaba aracında keyless sistemi olan biri olarak size sistemin çalışmasından bahsedeyim. Arac içindeyken aracın içindeki antenler (Arka bagaj havuz ön alt , hareketli kolçak arka alt , vites konsol altı) araç dışında iken kapı kolları(kapı kollarını değiştirmiş olmanız gerekirdi) üzerindeki antenler sinyali angılar.Kapıların kilitlenmesi için aractan ayrıldıktan sonra kapı kolu üzerindeki butona basılmalı, düşündüğünüz gibi aractan uzaklaşınca otomatik kilitlenmez.
    Açmak için kapı koluna( kapı kolunu değiştirdikten sonra ayrıca kapı kolu arkasındaki siyah kapak sökülerek yerine sensor takılmalıydı) elinizi uzattığınızda kapı kolunun arkasındaki sensor elinizi algılayarak kapılar açılır
    Konu ygunes tarafından (11.Nisan.2016 Saat 10:03 ) değiştirilmiştir.
    H 2128 BH
    Renault Scenic II 1.9 DCI

17. Teşekkür merakli76, algorist, yusuf29 Mesaja Teşekkür Etti.
    Beğeni merakli76, algorist, yusuf29 liked this post
    Teşekkür / Beğen

ygunes ; Çok teşekkür ederim. 4 kapı kolu + 3 gps anten + 4 kapı göz sensör + kapı içi tesisat değiştirdim. Ama dediğiniz şekilde kapı butonuna basıp kapanmayı bilmiyordum. Birazdan dediğinizi deneyeceğim. teşekkür ederim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)