Megane 1 - Şanzıman Yağı Değişimi

sempati1905

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Allah a şükür 183.000km de bende bir sıkıntı yok. Servis genel bakımda değiştiriyor mu hiçde dikkat etmedim ama kitapçıkta ve haynes kitabında değişmesi gerektiği yazıyormuş.ıslık Kontrol edeyim uygun bir zamanda.

Mustafa hocam bu arada verdiğin DH linklerindeki bilgiler çok değerli teşekkürler.:eyv
demekkkı arabaya sevgıyle baktıgımz zaman degıstrmek gerekmıyormus :D

sanko86

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün şanzıman yağını mobil marka 75 w ile degistirdim. Araba vites geçişlerinde yağ gibi oldu.3 litre aldı bu arada.Litre fiyatı 45 TL

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Allah a şükür 183.000km de bende bir sıkıntı yok. Servis genel bakımda değiştiriyor mu hiçde dikkat etmedim ama kitapçıkta ve haynes kitabında değişmesi gerektiği yazıyormuş.ıslık Kontrol edeyim uygun bir zamanda.

Mustafa hocam bu arada verdiğin DH linklerindeki bilgiler çok değerli teşekkürler.:eyv

şanzuman yağı değişimi iyidir..60.000 km de 1

adam gibi bi bi usta bulsaydım...60.0000 km de 1 gider..
trigerini, şanzuman yağını , vs..vs. değiştirirdim de..

5 sene de 5 kez triger değiştirdim arkadaş..hepsi de yeni..trigerleri gıcır...bilyalar super..pompalar super...
komedi filmi gibi ))))

motor yapılması da cabası )))

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu konuyu ozellikle
Otomatik arac kullandigim icin servise sordum ve otomatik araclarda baski balata bitene kadar yani degisim zamani gelene kadar sanzimani hic bir sekilde ellemiyorlarmis. Eksiltme gibi bir durumda soz konusu degilmis ki eksiltme olursa fabrikasyon hatadan kaynaklanip genellikle sanziman degisimi yapildigini soylediler. Diger yandan baski balata ile beraber yag degisiyor ve yerine yeni yag koyuluyor. Eski ygi suzup koymuyorlarmis. Bu tabi yetkili servis. Fren direksiyon sivilari zaten bakim araligina gore km gelince degisiyor. Ama bugune kadar bende sanziman yagi omurluk diye duymadim acikcasi ama soyle de bir durum var sanziman icindeki baski 1.000.000 km yapsa ve o km ye kadar ici acilmayacak olsa yag mukavemetini kaybetmez bilgisini de paylastilar ayrica.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu arada su pompası varya...rahat 200 bin gider...bilyalı falan değil o..
5 sene de 5 kez su su pompası değiştirdim )) hepsi de sanayi de kaldı ))

zaten eskiden öyleymiş...tek kayışı değiştiriyorlarmış..120 bin de bilyalarnı... 2-3 triger değişiminde de su pompasını ))