Megane III far karartma

alperizgut

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım megane III hb expression paket ve aracın farlarını karatmak istiyorum iç tarafını aynı sportway donanımında gibi bir kaç kişide gördüm nasıl yapıldığını öğrenemedim bayada hoşuma gitti sis abilerim yardımcı olursanız sevinirim

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Fotoğraf var mı?Yani yapmak istediğiniz fara ait fotoğraf.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Farın içini açıp boyuyorlar.Sanırım siz de öyle yaptırmak istiyorsunuz.

alperizgut

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Farın içini açıp boyuyorlar.Sanırım siz de öyle yaptırmak istiyorsunuz.
boyamaktan başka çözüm yolunoldupunu sanmıyorum zaten kararsında aracım gri ve gride çok hoş görünüyor

III I II III I I

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
boyamaktan başka çözüm yolunoldupunu sanmıyorum zaten kararsında aracım gri ve gride çok hoş görünüyor

Hocam farı açıp boyamak lazım. Daha önce focus modelinin far karatma işlemini gerçekleştirdim. Bu işlem kolay değil kesinlikle farı açmak zor iş kapatmak daha da zor. Ayrıca kapanınca da sağdan soldan su alma ihtimali oluyor ve farın içi nem kapıyor. Farı açmak için elinizde büyük fırın varsa en güzel o şekilde açılır biz ısı tabancası ile amatör şekilde yaptık o yüzden açma kapama işlemi tam olmadı. Geriye kalan boyama işi mükemmel oldu. Far karatma işleminin diğer bir yöntemi ise dıştan araba camlarına takılan numaralı filmler var onu fara çekiyorlar az da olsa far kararıyor.

Yaptığım işlem burada
​https://forum.donanimhaber.com/m_77392263/tm.htm