195-55-16 yerine 205-55-16 takmak ??

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen 4 kanallı olsun ben de ondan aldım ve ararken daha pahalıya daha iyi diyerek 3 kanallıyı bile kakalamaya çalışan olmuştu.

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
tamam hocam haklısın.. açıkcası şimdiye dek ne yazdıysam muhalefetle karşılaşınca insan heee deyip geçesi geliyor bir noktadan sonra antipati yaratıyor.

kaldıki insanın kafa yorup,emek harcayıp kendi hobisinde (ses sistemi) gayet netice aldığı sevinerek paylaştığı konuda çirkin ve küstahça yazınızdan sonra açık olayım antipatiden fazlasıda var o sebeble isterseniz birbirimiz yorumlarında yorumlarda bulunmayalım (açıkcası ben sizinle muhatap olmak istemem)

Siz beni başkasıyla karıştırdınız... bence o konuya dönüp bir daha okuyun.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Ya insan bari buna muhalefet olupta inkar etmez yuhhh cidden :)

Buyrun arkadasim
http://www.renaultfanclub.com/showthread.php?t=96147&page=4&p=1043222#post1043222

Ins tlf ile becerebilmisimdir becerememissem yarin edit yapar yollarim okursun olurmu?

Neyse dedigim gibi yarin edit haricinde pek muhatap olmak isteyecegim bir arkadasimiz degilsiniz

Hocam ben sizin beğendiğiniz birşeyi beğenmek zorunda değilim... orada kocaman bir çıkıntı var hiç hoş durmuyor... ben bunu belirttim. Siz bunu begenmediyseniz o zaten sizin bileceğiniz iş... neticede siz bu forumda kendi fikirlerinizi beğenmeyen bir cok kişiyle uzayan giden tartışmanız var...

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam ben sizin beğendiğiniz birşeyi beğenmek zorunda değilim... orada kocaman bir çıkıntı var hiç hoş durmuyor... ben bunu belirttim. Siz bunu begenmediyseniz o zaten sizin bileceğiniz iş... neticede siz bu forumda kendi fikirlerinizi beğenmeyen bir cok kişiyle uzayan giden tartışmanız var...

Arkadasim neyse cidden daha fazla uzatma taraftari degilim.

Neyse iddianiz haklisiniz

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Arkadasim neyse cidden daha fazla uzatma taraftari degilim.

Neyse iddianiz haklisiniz

Bu şekilde saçma sapan yorumlarda bulunmayın o zaman... burası bir forum ve herkes sizin öne sürdüğünüz fikirleri beğenmek zorunda değil...

sonrr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar,

Bende nokian 205/55 d4 aldım çok memnunum tavsiye ederim. uzun yolda yaptım istanbul ankara bolu abant üzerinden ara yoldan gittim kar buz demeden gerçekten canavar gibi :)

not: yakıt sarfiyatı arttı ama konfor ve güvenlik için kesinlikle değer

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Merhaba Arkadaşlar,

Bende nokian 205/55 d4 aldım çok memnunum tavsiye ederim. uzun yolda yaptım istanbul ankara bolu abant üzerinden ara yoldan gittim kar buz demeden gerçekten canavar gibi :)

not: yakıt sarfiyatı arttı ama konfor ve güvenlik için kesinlikle değer

Konfor çok farkediyor... kesinlikle değer benc3 de...

emrefsk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
4 adet clio 4, toplamda Nokian,Nexen,Falken,Goodyear,Michelin, ve son dönemde conti (araçla gelen eco5 değil premium 5 modeli) 205 /55/16 ebadında kullandım.

1) asla ama asla sürtünme yok
2) istisnasız bunların hepside 195 conti eco5lerden konforluydu, aralarında en konforluları mich,conti,ve goodyear
3) conti premium 5 bariz şekilde en iyi yol tutandı (henüz çok yeniyken) ama bariz şekilde yakıt artışı ve güç kaybı söz konusuydu hatta ütopik boyutdaydı daha 1000km yapmadan söktüm.

4) en sessizi tartışmasız goodyear
5) en kısa ömürlüsü falken,goodyear,mich = 30-35bin km(conti kullanamadım ama henüz 10-15binleri göremeden çöp diyen çok)
6) en az sürtünmeye sahip vede güç kaybını en az seviyede tutan çok bariz şekilde goodyear

açıkcası bugün bir aile üyesine dosta yorum yapıyor olsaydım yorumum eğer 80bin km beklenti var ise tahta conti eco 5lere devam yada sunta pirelli al derdim.

yok bana 35bin yeter heleki başlangıç fiyatıda uçuk değilse kabulum derse goodyear efficient grip performans tartışmasız bu listenin bu araçla beraber en iyi uyumu gerek performans gerek fiyat.

Arkadaşlar selamlar, ben de bütün mesajları baştan sona okudum.
Ben de başka bir başlıkta lastik önerisi bekliyordum.

Bugün goodyear bayisine gittim, Efficient grip performance 205/55/R16 için 300*4 = 1200 Tl fiyat aldım.
Aracımı ikinci el almıştım, lastikleri değişti mi bilmiyorum fakat üzerinde Dunlop sp sport fast response 205/55/R16 yazlık lastikleri var.
Lastikçi görür görmez bundaki lastikler yanlış seçilmiş, orjinal boyut olan 195/55/R16 takılmalı dediler.
Bu ebat için ise 365 TL fiyat aldım. Epey fark var arada, ayrıca aracın stepnesi falan da 205 ebatında, yani komple yenilersem 5 lastik almam gerekecek maliyet de iyice artacak.

Kafamı kurcalayan konu, lastikçide bana aracın uyumsuz ebatlı lastikle muayenede sorun yaşayabileceğini söylemeleri.
Önceki muayeneyi bu lastiklerle mi/ nasıl geçmiş bimiyorum. Muayene konusunda ne düşünüyorsunuz?