Fluence Edc Şanzıman yağı

Keje46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sizin aracınızdami edc haftaya Cumartesi servise gideceğim orda sorcam tekrar 1.7 litre diyor kapasite. Sanayide otomatik sanzumancilar ile de görüşeceğim duruma göre değişim yaptıracağım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Benim aracim edc degil ama yillarca otomatik sanzuman kullandim..sanziman yagi degisir, degismez diyen halt yer..

slayerbugs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracim edc degil ama yillarca otomatik sanzuman kullandim..sanziman yagi degisir, degismez diyen halt yer..
Haklisiniz sanziman yagi degisir fakat yeni nesil tam otomatik sanzimanlarin cogunda belirli bir periyodda degismesi gerekmiyor. Yani bakim amacli degil sorun yasadigin zaman degisiyor bu hem arabanin hemde sanziman ureticisin kullanim klavuzunda mevcut. Eski nesillerinki 40bin km de bir degismesi gerekiyordu.

Yakıt dediğin yakılır

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar 2012 fluence dci edc aracım 161000 km de sanzuman yağını değiştirmeyi düşünüyorum. yetkili servisi aradım değişmiyor şanzuman yağı cevabını aldım ama. edc sanzuman yağını değiştiren avrmıdır aranızda aşağıdaki yağdan kullanan varmıdır

https://www.motul.com/tr/tr/lubrica...30?type_name=Fluence+1.5+dCi+110+DPF+(2010-+)

değişir değişmez diye bir konu yok. ısrarcı olursanız serviste bile değişirler parasıyla değilmi

aklınızda bulunsun edc sorunsuz çalışılıyorsa hiç elletmeyin, servisin talimatını dinleyin. çift kavrama olmayan otomatikler olsaydı değiştirtin derdim

sukur1907

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şanzıman konusunu canlandırayım..clıo 2 trıptoınık vıtes kullandım 4 sene ve bakımını yapan ustanın işguzarlıgı ve benımde bılgısızlıgım dogrultusunda şanzıman yağının bıtmesı sonuc 4.500 lıra komple şanzıman beyın joıstıc vs hepsı degıstı ve benımde ıcım cız ettı:...sattım aracı fluence otomatık dızel aldım..

ızmıttekı meşhur ernazdakı agbımız bu aracın balatalarına dıkkat et, en az 5000 lıra masrafı var dedı..
şimdi araç 100.000 km ve trıger dahıl yagını fıltrelerını değiştim...ustaya şanzıman yağını degıselım dedım..

bunun orjınal yağını hee deyınce bulamayız hem arıza lambası yanana kadar gerek yok degısmesıne dedı...

bu şanzıman yağı ılerde benım başıma dert açmasın yıne bı kere başımız yandı...yukarda arkadaşın dedıgı gıbı balatalar bıtınce mı yağ değişmeli..pekı şanzımanın balatalarının bttıgını nasıl anlıcaz ??? bu balatalar cıdden 5.000 lıra yetkılı servıste

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şanzıman konusunu canlandırayım..clıo 2 trıptoınık vıtes kullandım 4 sene ve bakımını yapan ustanın işguzarlıgı ve benımde bılgısızlıgım dogrultusunda şanzıman yağının bıtmesı sonuc 4.500 lıra komple şanzıman beyın joıstıc vs hepsı degıstı ve benımde ıcım cız ettı:...sattım aracı fluence otomatık dızel aldım..

ızmıttekı meşhur ernazdakı agbımız bu aracın balatalarına dıkkat et, en az 5000 lıra masrafı var dedı..
şimdi araç 100.000 km ve trıger dahıl yagını fıltrelerını değiştim...ustaya şanzıman yağını degıselım dedım..

bunun orjınal yağını hee deyınce bulamayız hem arıza lambası yanana kadar gerek yok degısmesıne dedı...

bu şanzıman yağı ılerde benım başıma dert açmasın yıne bı kere başımız yandı...yukarda arkadaşın dedıgı gıbı balatalar bıtınce mı yağ değişmeli..pekı şanzımanın balatalarının bttıgını nasıl anlıcaz ??? bu balatalar cıdden 5.000 lıra yetkılı servıste

Bildigim kadari ile edc kuru kavrama. Yani yine muhtelif yerlerde yag mevcut ama baskida bulunmuyor yine bildihim kadari ile. Kullanima gore degismekle beraber her bir kavrama ortalama 80-100 bin civari gidiyor. Ben araci 38 binde aldim su an 103 binde sanziman acilmadi daha. Balata bittiginde yetkili servisin degisim fiyati iki kavrama icin 4.500 + kdv ve iscilik. 5-6 bin lirayi buluyor. Ama otomatik sanzimanlarin balatalari oahali biliyorsunuz. Bir de cift balata var bu durumda fiyat aslinda normal. Kisiden kisiye degisir tabi ama bence yuksek degil. Balata en nihayetinde zamanla aainan bi malzeme ve bir omru var. Bu sure de kullanima gore edc icin 140 bin ila 200 bin km arasi.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

iMessage : tanseler@me.com

sukur1907

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bildigim kadari ile edc kuru kavrama. Yani yine muhtelif yerlerde yag mevcut ama baskida bulunmuyor yine bildihim kadari ile. Kullanima gore degismekle beraber her bir kavrama ortalama 80-100 bin civari gidiyor. Ben araci 38 binde aldim su an 103 binde sanziman acilmadi daha. Balata bittiginde yetkili servisin degisim fiyati iki kavrama icin 4.500 + kdv ve iscilik. 5-6 bin lirayi buluyor. Ama otomatik sanzimanlarin balatalari oahali biliyorsunuz. Bir de cift balata var bu durumda fiyat aslinda normal. Kisiden kisiye degisir tabi ama bence yuksek degil. Balata en nihayetinde zamanla aainan bi malzeme ve bir omru var. Bu sure de kullanima gore edc icin 140 bin ila 200 bin km arasi.

teşekkür ederim ..peki bu şanzıman yağının kontrolu nasıl olacak..açıp bakmak mı lazım sevıyesı dustu mu dıye ? balatalarda ustanın dedıgı gıbı arıza lambası yanınca degişecek anladıgım kadarıyla..

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkür ederim ..peki bu şanzıman yağının kontrolu nasıl olacak..açıp bakmak mı lazım sevıyesı dustu mu dıye ? balatalarda ustanın dedıgı gıbı arıza lambası yanınca degişecek anladıgım kadarıyla..

Ben servise sorduğumda baski balata degisiminde şanzıman yagi degisiyor demişti

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben servise sorduğumda baski balata degisiminde şanzıman yagi degisiyor demişti

Sanzimanda yag var fakat dislilerin oldugu bolumde balatanin oldugu kisimda degil. Sıkışık trafikte isinma uyarisi verme sebebi de budur. Yine servisler baski balata degisimi veya kacak olmadigi surece yag degisimi yapmiyorlar ve sanzimani acmiyorlar.