Opsiyonsuz İcon modele ön park sensörü

Bandırma10.5

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
harika yazmışsınız tercüman oldunuz bana ama gelgelelim ilgilerini çekeceğini sanmıyorum gene aynı cevapları verirler gibime geliyor

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Renault iletişim bölümünden şikayet kısmına şu mesajı yolladım bakalım ne cevap gelecek.

Merhaba ben MEGANE 4 HB ICON 1.5 DCI 110 EDC aracımı Kocaeli Ernaz otodan aldım. Aracın satın alma teslim test vs herşeyinden memnunum ancak bir sorum sorunum var Zonguldak Merkez, Kdz Ereğli ve Kocaeli Ernaz servislerini aradım ancak istediğim yanıtı malesef alamadım. Gelelim sorunuma ;
Benim aracın İcon baz yani kontrol paketi yok kontrol paketi olmayınca ön park sensörüde yok.
Ben aracıma ön park sensörü taktırmak istiyorum fakat sorduğum tüm servislerdeki arkadaşlar sonradan takılacak ön park sensörünün harici olabileceğini sisteme entegre olabilecek şekilde bir alt yapının mevcut olmadığını söylediler. Oysaki sitenizde aksesuarlar bölümünde ön park sensörünün tanıtımı aynen şu şekilde.

"Ön park sensörü
Otomobile mükemmel bir şekilde entegre olan bu park sensörü güvenli bir şekilde park etmemize yardımcı olur. Ref.8201537464"

Ben bu tanıtıma bakarak ve multimedya ekranda ki ön park sensörünün gösterilmesi gereken yerdeki çizgilerin bile mevcut olduğunu görerekten bu alt yapının olabileceğini düşünüyorum yani sadece sensörler takılarak multimedya ekranında entegre edileceği kanaatindeyim.
Lütfen yazdıklarımı okuyup düzgün bir yanıt vermek için arayın yada mail atın daha öncede buradan yazdım servis beni arıyor ve bakım randevusu randevusu almak istiyormuşsunuz diyorlar anlıyorum ki yazdıklarım okunmamış bile. Bu seferde aynısı olmasın istiyorum. Bana net makul bir cevap yazın yeter. Olmuyor sa bu aksesuar nedir açıklama yapın.

Erdoğan Saka

Elinize sağlık.Aynen dediğiniz gibi.Bazen genel merkezle iletişime geçiyorsunuz.Hatta telefon ile görüşüyorsunuz.Ancak size geri dönüşleri servis üzerinden oluyor.

Zsenucar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
On park sensoruyle ile ilgili bir gelişme yok mu

Erdoğan Saka

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün cevap geldi yine hüsran malesef.

Sayın Erdoğan Saka,

Satış sonrası ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili yöneltmiş olduğunuz sorularınıza, servis uzmanlığı kapsamında yanıt verilmesi gerekmektedir.
Bu doğrultuda başvuru konunuzla ilgili olarak yetkili bir Renault servisine danışmanızı tavsiye ederiz.

Size en yakın yetkili servisimizin bilgilerine www.renault.com.tr adresinden veya 444 66 22 numaralı hattımızı arayıp sorgulayarak ulaşabilirsiniz.
(Çağrı merkezi çalışma saatlerimiz hafta içi 08:00 - 18:00; hafta sonu 10:00 - 18:00 saatleri arasıdır.)

Saygılarımızla,
Renault Müşteri Hizmetleri

Erdoğan Saka

Umutgulen66

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar işte bu yuzden opsiyonlar var. 100 200 liraya olursa 2000-3000 liralık opsiyonları bize nasıl satcaklar. Bnm aracım opsiyonsuz 98 bin opsiyonlarla 111 bin e aldım.

Burhan_0606

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende sordum aynısını banada verilen cevap şu şekilde; takılsa dahi multimedia ekranında gösterilmeyeceğini söylediler.Ön park sensörü sonradan takılsada arka park sensörü gibi uyarı vermeyeceğini söylediler sadece yaklaşında öter dediler

Y_nokta_T

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
servisteki personellerin yüksek çoğunluğu beceriksiz. parça elimde kalıcak korkusuyla hasar harici ek birşey yapamıyolar. zira sadece soketi beyne takıp arızayı bulur o arızalı parçayı değiştirirler. robot misali. hiç kafa yormadan beyin çalıştırmadan gereken eylemler. clio 4 joy da bile olmayan yokuş kalkış hız sabitleme gibi özellikler sonradan aktif ediliyorsa bu sensör olayı hayli hayli aktif edilir lakin buna beyin yoracak yapmaya cesaret edecek usta mevcut değil. ki şuna kefilim. renault ürettiği tüm modellerde joy-tauch-icon hepsinde aynı beyin aynı malzeme aynı kadranı kullanıyor. sadece bunları aktif edecek sensörleri kısarak araya model ve fiyat farkı çıkarıyor.
mantiken düşündüğünüzde bir arabaya beyin üretiyorsunuz. bütün modeller için aynı beyni üretip sensörlerimi iptal edersiniz yoksa tek tek her model için ayrı beyin ayrı kadran mı üretirsiniz..
iş malzemeden kısmaya gelince renault hakikaten bu konuda başarılı ..

Ahmeed

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Y.T arkadaşımız lütfen o arabanı bir an önce sat ve forumu da terket de reno da biz de kurtulalım. Nedir arkadaş bu heryerde bir karalama politikası izliyorsun.. Başka amacın yok mu senin koca reno formunda anti reno naraları atmaktan gayrı? Ya sev ya terket birader.

erdem1998

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar,
Bende icon aracımı alır almaz bu ön park sensörünü araştırdım. Sizlerin aldığı cevapların aynılarını verdiler. Bence servisler bilgisiz. Ben 2009 model golf 6 aracıma otomatik park sistemi taktırdım. Araçta yazılımsal alt yapı var sadece aktif değil. Donanımı eklediniz mi yazılımı da aktif edince çalışıyor. Reno da da bu aynı bence ama servisler inanılmaz kötü. Sıkıntı şurada taktıracağım ama olmadığından değilde beceremediklerinden olmuyor derlerse boşu boşuna sadece öten bir sensöre 567TL vermiş olacağız. Bu cesareti olup taktıran olurda bizle paylaşırsa cesaretinden dolayı 50TL si benden. :) Herkese sevgi ve selamlar