2013 joy marş almama sorunu

eren60tr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar foruma yeni üye oldum. Yaklaşık 2 hafta önce 2013 model Symbol 1.2 Joy satın aldım. Aracım kazasız boyasız 55000 km de. Fakat aracım bazen ilk marşta çalışmıyor. Zorlayınca 2. marşta çalışıyor. Marş dinamosunda sıkıntı yok gibi güzel çeviriyor. Ama havada soğuk varken -2 -3 derecede stop ettikten bir buçuk saat sonra dahi zorlanıyor çalışırken. Nedeni nedir acaba ? Bu sorunu yaşayan var mı ?

hakanunal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar foruma yeni üye oldum. Yaklaşık 2 hafta önce 2013 model Symbol 1.2 Joy satın aldım. Aracım kazasız boyasız 55000 km de. Fakat aracım bazen ilk marşta çalışmıyor. Zorlayınca 2. marşta çalışıyor. Marş dinamosunda sıkıntı yok gibi güzel çeviriyor. Ama havada soğuk varken -2 -3 derecede stop ettikten bir buçuk saat sonra dahi zorlanıyor çalışırken. Nedeni nedir acaba ? Bu sorunu yaşayan var mı ?

Aracınızın üzerindeki akü fabrika çıkışlı orjinal akü ise artık değiştirmenin zamanı gelmiş gibi gözüküyor.

eren60tr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Akü galiba 1 sene önce değişmiş. Serviste söylemişlerdi ilk aldığımda.

icouldnt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı sorunu bende yaşamıştım 2013 joy da ... arkadaşın da vardı durakta oda öyleydi genellikle sabah soğuk havalarda yapıyordu. sonrasında yapmıyordu.
daha sonra bi başka arkadaşım daha aldı onda da öyleydi ticari taksi olduğu için devamlı faal haldeydi araçlar sadece sabah soğuk havalarda yapıyordu..
2014 ve öncesi joy ve touch araçların marş motorları 2015 ve üstlerine göre değişik. sorun marş motoru uyumundan kaynaklanıyor.
kim ne derse desin biz 3 araç ta yşayarak gördük bunu..

çalıştırırken hafif gaz ver o zaman çalışır..

2015 touch almıştım mart 26 da 1.2 onların marş dinamoları değişik olduğu için o sorun ortadan kalkmış..

bence kafana takma.. haa bu arada aküden falan da değil boşuna akü falan değiştirme biz değiştirdik .

orjinali az geliyodu malum park halinde taksimetre..iç aydılatma ve taksi tepe lambası açık olunca orjinali olan 40a akü yetmiyodu. ben 60 lık taktırmıştım.

yani sıkıntı aküden değil.. marş motoru uyumsuzluğundan bunun...

icouldnt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
birde şoförden şoföre de değişebilir. adam biraz fazla tutar marşı veya hafif gaz verir öyle alışmıştır. bu sıkıntıyı hiç görmemiştir.

frudoo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba
2013 1.2 joy var bende de.
aynı sorunu kışın bende yaşıyorum. soğuk havalarda 2-3 basınca alıyor.
Gerçi alıştım artık.

frudoo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba
Bende de 2013 symbol joy var. soğuk havalarda benim arabada ilk marş basmada almıyor.
Ama bende alıştım artık.

frudoo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çözüldü

Sorun Çözüldü.Serviste enjeksiyona reset atıp tekrar tanıttılar.şimdi maşallah çalışıyor.

Asd4408

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar. Bende de 2013 symbol Joy var. 45000 binde. Aldığım ilk zamanlar vardı bu sorun ama kışın ve azdı. Şimdi yine özellikle soğuk havalarda ve artmaya başladı. Sanayide gitmedigim yer kalmadı. Herşey normal en son ustalar bişey bulamayınca yakıt kalitesi diyor. Ben şimdi servise gidip bu yazılım için tam olarak ne demem lazım.

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

frudoo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba kusura bakmayın mesajınızı yeni gördüm. yanlış hatırlamıyorsam enjeksiyon için bir ayar yaptılar. kendi yazılımı içinde enjeksiyon ayarlarını sıfırladıklarını söylemişlerdi. Yaptırdığım servis İnegöl Koçaslanlar renault yetkili servisi. ben pazartesi servisteki arkadaşa ulaşıp tekrar teyit ederim. burdan size yazarım. bu arada arabayı aldığımdan beri sadece shell den yakıt aldım.