Talisman Garantiden Yapılan İşlemler/Değiştirilen Parçalar

orto

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de 2 ay önce start stop arızası verince garantiden akü değişti. 2 yıl olmadan akü değişmesine tatmin edici bir cevap alamadım.

cnv_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de haftaya randevumda aküyü değiştirme talebinde bulunacağım.

benim arac ikikez kapı önünde çalışmadı birinde akü takviyesi yaptım normal sandım diğerinde yol yardım çağırdım sorun tespit edilemesiğinden tam dolum yapılması için servise gitmem gerektiğini söyledi ve bu yüzden servise başvurdum servisde tam dolum yapılarak akü test edildi ve sorunlu çıktı değişti eğer sizin aküde böyle sorun yoksa değişmez tam dolum yapıp test sonuca bakıyorlar .

Serviste pil daha ucuzmuş. Ben marketten 5 liraya alıp (cr2032) iki kumanda da değiştirmiştim.

Aynen baya şaşırdım ilginç olan bana plaka ampulu denildi bende 2.5 tl diye hiç bakmadım eve gidince bir bakayım dedim pil olduğunu gördüm bileydim diğer anahtar içinde alırdım onunda bitik :)) .

Bende de 2 ay önce start stop arızası verince garantiden akü değişti. 2 yıl olmadan akü değişmesine tatmin edici bir cevap alamadım.

Akü sorunu bir çok elektronik aksamı arızalı olarak gösterebiliyor değişime sevindim sıfır sıfırdır .

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
benim arac ikikez kapı önünde çalışmadı birinde akü takviyesi yaptım normal sandım diğerinde yol yardım çağırdım sorun tespit edilemesiğinden tam dolum yapılması için servise gitmem gerektiğini söyledi ve bu yüzden servise başvurdum servisde tam dolum yapılarak akü test edildi ve sorunlu çıktı değişti eğer sizin aküde böyle sorun yoksa değişmez tam dolum yapıp test sonuca bakıyorlar .

Aynen baya şaşırdım ilginç olan bana plaka ampulu denildi bende 2.5 tl diye hiç bakmadım eve gidince bir bakayım dedim pil olduğunu gördüm bileydim diğer anahtar içinde alırdım onunda bitik :)) .

Akü sorunu bir çok elektronik aksamı arızalı olarak gösterebiliyor değişime sevindim sıfır sıfırdır .

Evet testi ben de biliyorum.Daha önce benim de tam dolum yapıldı.O zaman sıkıntı yok dediler.Ama hergün kullandığım araç her sabah kızdırma bujisi sonrası motoru zor çalıştırıyor.Ben de 10 dk kapıları açık bıraksam hemen akü şarjı zayıf motoru çalıştırın yazıyor.Dolayısı ile ben de değişim için bastıracağım.Ayrıca her tarafı elektronik olan böyle bir araca 72 A lik akü takmak çok saçma.Eski aracımda bile 80 Ah lik akü vardı.Bu kadar elektronik yoktu.

Hadi şimdi garanti var.Sonra ne yapacağız?2 senede bir akü değişimi mi?

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Duracell çiftli cr2032 pil 8 TL arkadaşlar.Serviste duracell takmadılarsa çok büyük fark yok.Ben hep kullandığım kumandaya 1,5 yıl kadar önce duracell pil koydum.Hala sıkıntı yok.

haydar61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşların bilgisi olsun ,gaza basınca gelen ıslık sesi için servise gittim,komple turboyu garantiden değiştirdiler.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba arkadaşlar.
Yaklaşık 3 hafta önce garantiden sol ön amortisör tabla rulmanı değişti.Aracın içerisinde araç hareketsiz direksiyon çevrildiğinde 2 kauçuk malzeme birbirine sürtüyormuş gibi ses geliyordu.Ses sadece sol taraftan geliyordu ve lastik ile zemin arası sürtünme sesinden bariz derecede ayrışıyordu.
Diğer garantiden yapılan işlem ise orta kol dayamaydı.Kilit butonu basılı kalıyordu.Yayı kurtulmuş ya da yay bağlantı yeri kırılmış olmalı.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Orta kol dayama benim aracımda 2. kez değişti.

KURT

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Aracımın içinde 150 km.hızdan sonra başlayan ses nedeni ile yarın Servise gideceğim. Sonucu paylaşırım.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli