Ilgaz 'im

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ankara 'dan dönüşte doğum yerim olan ve bende küçüklükte çok güzel anılar bırakan ILGAZ 'ı oğluma göstermek için dönüş güzergahıma küçük bir eklenti yaptım. Daha 4-5 yaşlarında karayollarında babamın makam şoförü rahmetli Yakup amcanın "nerelisin sen" diye sorduğunda "Ilgazlıyım" dediğimi hatırlarım, "hep böyle de tamam mı" diye de bana tembih ederdi. :) Annem öğretmen olduğu için okula başlayana kadar ömrüm babamın yanında karayollarının kartal taksisinde geçti. Koca koca ceketli adamların yanındaki bu küçük adamın, ılgaz dağında zamanının international pikapın megafonundan "beyaz gül kırmızı gül güller arasından gelir" diye şarkı söylemişliği bile vardır :))

Benim gibi özleyenler varsa diye küçük bir video eklemek istedim.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Bir Ilgaz'lı olarak teşekkür ederim kardeşim...:eyv

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güzel yermiş :)

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

arnold

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ankara'da yaşayan bir kastamonulu olarak alakalı bir konu yakalamışken sorayım hemen. ılgaz tünelinin açılmasıyla yol ne kadar kısaldı? yani örneğin pursaklar'dan çıkış yapılıp akyurt-kalecik güzergahını izlesem kastamonu merkez kaç km yapar?

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Normalde yaz ayında herhangi bir trafiğe takılmadığınızda 15 dakikada binek araçla çıkıp inebiliyordunuz. Kışın ise en iyi ihtimal ile 30 dakika idi. Heleki kışın kamyon veya tır arkasına takılı kalırsanız daha da uzuyodu. Şimdi tünel açılınca 110km/sa hızla 4 dak sürüyor,(hız sınırı 70km/sa :) ) yalnız çıkış bağlantısını daha yapamadılar Kastamonu 'dan Ankara istikametine girerken ki ilki değil ikinci U şeklindeki virajın ordan bağlantı verildi. Ben normalde Kırıkkale 'ye giderken Ilgaz 'da dinlenme tesislerinde ihtiyaçlarımızı giderip istediğim yere gitmem toplamda 4 saat sürerken tünel sayesine dinlenmeden gittiğimden 3 saatte gider oldum. Tamamen size bağlı. Ama en çok nakliyeciler için iyi oldu onların işi hakikaten zordu şimdi rahat gidiyorlardır muhtemelen.

poseidon999

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada benim de soyadım ILGAZ.
Küçük bir hikayesi de var.
Güzel memlekettir.
Ayrıca Ilgaz kayak merkezi de Uludağ kokoşlarına nispet ailece gidilip vakit güzel geçirilebilecek nezih bir yer.

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Çook önceki halleri kalmış benim aklımda:)Emeklerine sağlık keyifle izledim tekrar gitmiş kadar olum valla qw