Bilgisi olan yardımcı olabilir mi ?

onraty

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar aracımda yaklaşık 3 gündür rolantide duyuyorum genellikle gaz verdiğimde devir azalırken egsozdan tok bir şekilde kısık sesle pat pat ses geliyor kulak kabartınca duyuyorum , birkaç ustaya gösterdim egsozculara vesaire susturucuların tümü sağlam şırıltı vesaire yok motorda tekleme yok gidişinde vs hiçbir problem yok aracım benzinli bu arada clio 3 grandtour 1.4 16v son gittiğim usta herşeyi kontrol etti motorda sıkıntı yok saat gibi dedi aldığın yakıttan olabilir benzin lambanda yanmış çünkü depo en alt seviyeye geldiyse yakamıyordur o yakıtı katkı koyabilirsin vs dedi görüşlerinizi merak ediyorum . yaşayan var mı bu problemi ?

onraty

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yardım edebilecek yok mu ?

*Burak Yılmazer

Burak Yılmazer,
Başkan
34-İstanbul
Yakit ile alakali olabilir yakitta pislik ya da depo dibin de kurum var yapabilir deponu doldurun ca tekar bi dinle istersen

Samsung Edge ile gonderildi

onraty

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
75k da bir araç için normal mi peki ? İlk defa karşılaşıyorum böyle bir durum ile belkide yanlış yerden yakıt aldım yada önceki sahibi aldı bilmiyorum po ve opetten almıştım bursadan yola çıkarken dediğiniz gibi bir fulleyeyim sonra düzelecek mi bir bakayım araçta lpg dahi yok başka birşeyden olması mantıksız

*Burak Yılmazer

Burak Yılmazer,
Başkan
34-İstanbul
km ile alakalı değildir ama alınan yakıt ile alakalı olabilir tabikii siz değil belki ama sizden önceki sahibi daha kötübir firmadan almış olabilir yakıtı

tufan çelik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben şöyle bişeyden bahsedeyim size öncelikle küçük motorlu araçlarda yakıt çok önemli. çünkü hem rampalarda ve hızlanmalarda çok faydası olur. Opetten başka biyerden almayın derim. Çünkü yakıtla ilgili bir problem olduğunda masrafı opet kendisi karşılıyor. Asıl gelelim sizin konuya benzinli araçlarda bazen çok yüksek devirde bazen de düşük devirlerde egzost patlatması normal onun nedenini de ben şöyle açıklim;
BENZİNLİ araçların yakıtı çok yanıcı olduğundan siz gaza bastığınızda araç yakmayıp çiğ attığında egzost sıçaklığı çok yüksek olduğu için manifolt çıkışlarında patlamalar olur. bu seslerde ordan gelir. çok önemli bişey değil bu ama çok nadir görülende bişeydir o yüzden çok önemsemeyin bu tür şeyleri...

tufan çelik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
artı şunuda söylim yok benzin katkısı yok motor temizleme katkısı filan koydurma aracına bende megane sport vardı depoya attım enjektörle ilgili sıkıntı verdi würth markaydı. aynısını babam doblo 1.3 mtj e koydu enjeksiyon gümledi. enjektörü çok temizletmek istiyosan bosh yerleri var gidip temizlettirebilirsin.