Scenic fren pedalı vuruntusu

emin burak yurdakul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar selam,
2005 model privilege scenic sahibiyim.Forumları inceledim fakat yaşadığım sıkıntıyı içeren bir forum maddesi bulamadım.
aracımla ışıklarda dururken fren pedalım titremeye ve hafif hafif peryodik olmayan hareketlerde vurmaya başlıyor.Tabiri caizse ayağımın altında homurdanıyor .
Vitesi boşa aldım,geri vitese taktım ,park konumuna aldım bir problem yok gibi..fakat D konumuna getirip durduğum zaman her zaman olmasada bu ara sık sık küçük küçük vurur gibi titreme oluyor.
Hareket halinde frene basınca hissetmiyorum disk eğiriliğinden olmasa gerek fakat bilemiyorum işte..
aracımı servise götüreceğim fakat yine de tecrübesi olan fikir verebilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim.
Şimdiden teşekkürler..

*Burak Yılmazer

Burak Yılmazer,
Başkan
34-İstanbul
Disk ya fren balatasondan degildir bence de arac sabit kaldigin da yapiyor diyorsunuz o iki ihtimal hareket halinde frene bastigini da hissedilir cunki rolanti de degisiklik varmi onu hissettiniz mi araciniz otomatik sanirim frene tam basmiyorsaniz arac gitmeye yelteniyor olabilir

Samsung Edge ile gonderildi

emin burak yurdakul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Disk ya fren balatasondan degildir bence de arac sabit kaldigin da yapiyor diyorsunuz o iki ihtimal hareket halinde frene bastigini da hissedilir cunki rolanti de degisiklik varmi onu hissettiniz mi araciniz otomatik sanirim frene tam basmiyorsaniz arac gitmeye yelteniyor olabilir

Samsung Edge ile gonderildi

Merhaba,
Yorum için teşekkürler..Tam bastığımda hissediyorum. Otomatik vites "D" konumunda iken yapıyor.Bugün servise götürüp baktıracağım , umarım şanzımanla alakalı değildir.

Uğur

...
Başkan
33-Mersin
​Şanzıman takozlarından olma ihtimali yüksek.Bir ihtimalde volant.

emin burak yurdakul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
​Şanzıman takozlarından olma ihtimali yüksek.Bir ihtimalde volant.

yorumunuz için teşekkürler..Verdim birazönce servise inceleyecekler. Fakat ilginç bir şey farkettim yolda..ısıtma için fanı çalıştırdığımda başlıyor fren pedalı vurmaya..kapatınca duruyor.
ilgili arkadaş fan motrunun o bölgeye yakın olduğunu eğer bir problem varsa frene titreşimi iletebileceğini söyledi.

*Burak Yılmazer

Burak Yılmazer,
Başkan
34-İstanbul
fan acıldıgın da yapıyor ıse olabilir fan da bır degısık calısma hıssetmınız mı pekı