Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Scenic fren pedalı vuruntusu

burakyurdakul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

hımm Scenic fren pedalı vuruntusu

Arkadaşlar selam,
    2005 model privilege scenic sahibiyim.Forumları inceledim fakat yaşadığım sıkıntıyı içeren bir forum maddesi bulamadım.
    aracımla ışıklarda dururken fren pedalım titremeye ve hafif hafif peryodik olmayan hareketlerde vurmaya başlıyor.Tabiri caizse ayağımın altında homurdanıyor .
    Vitesi boşa aldım,geri vitese taktım ,park konumuna aldım bir problem yok gibi..fakat D konumuna getirip durduğum zaman her zaman olmasada bu ara sık sık küçük küçük vurur gibi titreme oluyor.
    Hareket halinde frene basınca hissetmiyorum disk eğiriliğinden olmasa gerek fakat bilemiyorum işte..
    aracımı servise götüreceğim fakat yine de tecrübesi olan fikir verebilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim.
    Şimdiden teşekkürler..

Burak Yılmazer
    *Burak Yılmazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Disk ya fren balatasondan degildir bence de arac sabit kaldigin da yapiyor diyorsunuz o iki ihtimal hareket halinde frene bastigini da hissedilir cunki rolanti de degisiklik varmi onu hissettiniz mi araciniz otomatik sanirim frene tam basmiyorsaniz arac gitmeye yelteniyor olabilir

Samsung Edge ile gonderildi

Teşekkür / Beğen
    Alıntı *Burak Yılmazer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Disk ya fren balatasondan degildir bence de arac sabit kaldigin da yapiyor diyorsunuz o iki ihtimal hareket halinde frene bastigini da hissedilir cunki rolanti de degisiklik varmi onu hissettiniz mi araciniz otomatik sanirim frene tam basmiyorsaniz arac gitmeye yelteniyor olabilir

Samsung Edge ile gonderildi

Merhaba,
    Yorum için teşekkürler..Tam bastığımda hissediyorum. Otomatik vites "D" konumunda iken yapıyor.Bugün servise götürüp baktıracağım , umarım şanzımanla alakalı değildir.

Uğur BAŞAR
    Uğur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    ​Şanzıman takozlarından olma ihtimali yüksek.Bir ihtimalde volant.
    Sellektör yapıp durma; doğuştan dikiz aynasına bakmam ben..

Teşekkür / Beğen
    Alıntı Uğur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ​Şanzıman takozlarından olma ihtimali yüksek.Bir ihtimalde volant.
    yorumunuz için teşekkürler..Verdim birazönce servise inceleyecekler. Fakat ilginç bir şey farkettim yolda..ısıtma için fanı çalıştırdığımda başlıyor fren pedalı vurmaya..kapatınca duruyor.
    ilgili arkadaş fan motrunun o bölgeye yakın olduğunu eğer bir problem varsa frene titreşimi iletebileceğini söyledi.

Burak Yılmazer
    *Burak Yılmazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

fan acıldıgın da yapıyor ıse olabilir fan da bır degısık calısma hıssetmınız mı pekı

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)