Bir Karikatür......

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
nj9XoV.jpg

muarigumus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hakkaten mantıksız bir döngü hehe

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Bu Her Zaman Aklınızda Bulunsun :eyv

SATACAĞINI ÖVMEK VE ALACAĞINI KÖTÜLEMEK

Müslüman kimse satın alacağı malı kötülememeli, yani sahibinin gözünden düşürecek söz söylememelidir. Satacağı şeyi de övmemelidir. Kötülerken veya överken söylediği sözler, asla uygun değilse, yalan söylemiş olur. Eğer o yalan söz ile müşteri o malı alacak olursa, müşteriye zulmetmiş, hakkını almış, gadretmiş olur. Müşteri inanmaz ve almazsa, yalan günahı, üzerinde kalır. Azaba layık, fasık olur. Müşteri inanıp alırsa, satan, müşterinin parasını yalan ile aldığı için, hırsızlık etmiş olur, müşterinin hakkını yüklenmiş olur.

Kıyamet günü her söz için hesap ve sorgulama vardır.

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Broyu satacağım zaman değişen ve boyalı kısımlarını anlatmıştım adam neden söylüyosun demişti. Bende bizde yalan yok dedim teşekkür etti gitti. Almadı tabi.:D

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Broyu satacağım zaman değişen ve boyalı kısımlarını anlatmıştım adam neden söylüyosun demişti. Bende bizde yalan yok dedim teşekkür etti gitti. Almadı tabi.:D

onlarda bi alem :) 20 yaşındaki arabada boya darbe değişen olmasın istiyor. Bi bitmediler.. :)

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Aynen :D:D:D

81081

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Klasik Türkiye pazarı ve doğru bir karikatür

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu Her Zaman Aklınızda Bulunsun :eyv

SATACAĞINI ÖVMEK VE ALACAĞINI KÖTÜLEMEK

Müslüman kimse satın alacağı malı kötülememeli, yani sahibinin gözünden düşürecek söz söylememelidir. Satacağı şeyi de övmemelidir. Kötülerken veya överken söylediği sözler, asla uygun değilse, yalan söylemiş olur. Eğer o yalan söz ile müşteri o malı alacak olursa, müşteriye zulmetmiş, hakkını almış, gadretmiş olur. Müşteri inanmaz ve almazsa, yalan günahı, üzerinde kalır. Azaba layık, fasık olur. Müşteri inanıp alırsa, satan, müşterinin parasını yalan ile aldığı için, hırsızlık etmiş olur, müşterinin hakkını yüklenmiş olur.

Kıyamet günü her söz için hesap ve sorgulama vardır.

Maalesef ülkemizde her esnafı ayni kefeye koymuyorum tabi ki ama 10/9,5 kendi malını satarken rakip firmayı mutlaka kötüler.. umarım yetişen nesil bu yargıyı kırabilir..

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
İlginç... :)