Sahi Neden Renault Kullanıyoruz :)

ismail10

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çocukluğumdan beri severdim hele R9broadway kara kırmızı gördümmü bayılırdım üç yıl evvel clio symbool aldım bence RENAULT Anlatılmaz yaşanır

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ilk araım reno 19 du 11750 tl ye aldım aracıma cam filmi led ampüller baskı balata trigeri lastikleri rüzgarlıkları koltuk kılıfları direksiyonu radyatörü tüp taktım daha aklıma gelenler o kadar sevdim o kadar masraf ettim bir defa memlket turu yaptm kredi kartlarına kurban edip sattım 15000 tl ye alan masrafsız binmiştir satalı 3 sene oldu yine reno ya bkıyorum ya clio 4 benzinli 1.2 yada megan 3 ikisine bakmaya karar verdm değişmezse megane 4 hoşuma gidiyor ama bütçem sınırlı krediyle açılmak istemem zaten borçlar bitmedi daha 4 yıl kaldı bitecek ama bekleyip megane 4 mü yoksa şimdi clio symbol megane 3 bunlaramı bakayım karar vereceğiz reno ayrıcalık türkiyede arazi şartarı olsun parça uygunluğu olsun usta fazlalığı olsun avantajlı oluyor insan tüm renoculara selamlar

RebelPhoenix

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sene 95, 96 Babam bir tane R9 Brodway almış beyaz renk. Kullanan bilir, durduğu yerde direksiyonu döndürmek imkansızdır. Çocuğuz tabi her fırsatta direksiyona geçip döndürmek istiyoruz. Öyle bir dünya yok, mümkün değil, babam zor döndürüyor, Ata erkil şoförlük var. (Dede çok uzun yıllar kamyon&otobüs, Amca tır, Baba taksi&kamyon içten geliyor) Neyse baba o araçla Renault defterini kapattı. Şahinler, Kartallar, Accentler bir gün bir mavi Optima belirdi kapıda... Anlatılmaz yaşanır. Halen hayalimizdedir, bir tane toplamak... Halen anlatır. BMW'ler, Mercedesler rampada sağa çekmiş ben Optima ile takır takır tırmanıyorum diye... :D (kış lastiği hak getire, sene 2001, 2002 den bahsediyorum. Bizim toplumda malum yumurta dayanmadan neyse) Neyse oda geçti. Bir tane Megane 2 geldi Kırmızı renk 2.0 benzinli. O zaman benzin bu kadar pahalı değil tabi. Ankara yolunda Lagunalara ona buna ayar çekmeler... Uzun yıllar Doblo kullandım. Askeriyede tabi dağ taş Renault, orada da göze oturdu. Bir gün bir dört yol ağzında servis aracı şoför tarafından dalıp araçta 10 kaatlık masraf oluşup (bu arada dört yol ağzında sağ koldaki aracın geçiş üstünlüğü varmış arkadaşlar, rapor çıkınca biz şok, servisci vefat 8/8 onda) araç kiralamak zorunda kalınca geldimi Zeplinden bir tane Clio 4 dizel. Sevdim tabi. Evlilik teklifine o araçla gittim. Düğün aracım Beyaz Talisman, düğün yeri ordu evi :) Velhasıl, Clio 4 ile teklife gittik şimdide ailecek Clio 4 alev kırmızına biniyoruz... (gönül isterdi GT-Line mavisi fakat ÖTV zammı öncesi kalan 2 araçtan biri olan aracı aldım. Diğeri ise Opak Beyaz idi. Dedim kiralıkmış gibi dolanamam ortalıkta :) beyaz aracı olanları tenzil ediyorum.)

Aytskal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı segmentteki araçlara göre fiyat 2. elde daha ucuz , Yede parça bol ve ucuz , Yakıt tüketimi düşük , yani benim tercihim tamamen mantık.

Burak.yurttass

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugüne kadar hep alman arabalarına bindim. Yedek parça olsun yakıt konusu olsun tuzlu gelmeye başlamıştı, Bende bunları göz önüne alarak renault fluence tercih ettim ve çok memnunum. Bundan sonra alacağım araçlar muhtemelen Renault olur :)

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Satın alım gücüne bağlı bir durum. Ne kadar para okadar köfte... Daha çok param olsa daha iyi arabalara binerim. Ha renault kötü mü? Hayır, kötünün iyisi. [emoji16]

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Satın alım gücüne bağlı bir durum. Ne kadar para okadar köfte... Daha çok param olsa daha iyi arabalara binerim. Ha renault kötü mü? Hayır, kötünün iyisi. [emoji16]

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

:)):)):)):)):)):))

g66YdN.jpg

emrahsezen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ekonomik ve konforlu. Diğer modellere göre fiyatları çok tuzluda değil.

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fiatın iğrenç şanzımanı yanında mükayese bile edilemez Renault. EDC şanzıman otomatiklere oranla kararsız kalıyo diyenlerin aksine çok başarılı. 2014 den sonra tasarıma ve malzeme kalitesine daha önem vermeye başladılar. Yedek parçası ucuz.

ustaa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ekonomik ve kişisel kullanım için çok güzel arabaları bence :)
Onun dışında bir kaç hoş modeli var ama çok pahalılar onları alamıyorum şimdilik :)
Bakalım ileride başka bir araç kullanırım belki bellimi olur -_-