2004 model kango kalorifer peteği değişimi

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar. bu gün aracımın kalorifer peteğini söktüm. geçen malatyadan antepe gelirken patlayıp aracımın içi antifiriz olmuştu. bu gün söktüm. takarken detaylı fotoğraf çekip sizlere sunacağım inş. çektiğim bir kaç kare.
r6kjrB.jpg
77nYzm.jpg
PnWp9v.jpg
g20naL.jpg

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tekrardan merhaba arkadaşlar kalorifer peteğini değiştireceğim diye konu açmıştım ve bu işte başarılı oldum sizlerle de resimleri paylaşmak istedim sorusu olan varsa cevaplayabilirim.
1 LZ5O8b.jpg
hoparlör kapaklarını çıkarıp ordaki vidaları çıkarıp hoparlör kablolarını hoparlörden ayırıyoruz
2 r6zJX1.jpg

3 773yWa.jpg
4 PnJO27.jpg
göğüsü tutan 4 tane ana vida mevcut kırmızıyla çizdiğim yerler sağ sol alt üstte

5 g2M9vb.jpg
6ZMoOjz.jpg
7o046qq.jpg
8l35bPp.jpg
9. resimde çakmaklığı nasıl çıkaracağımızı gösteriyor ordaki vidaları unutmayalım.
9VPW38R.jpg
ve yandaki vidaları
10vXWJAD.jpg
11. resimde kalorifer göstergeleri 4 lü teyp kapı kilit düğmesinin oraları çıkarttım.
11 2nzJkO.jpg
göstergleri çıkarıyoruz. üst siyah olan yeri hoparlörleri ve sağdaki 1 er vidayı çıkarınca kendimize gelince tırnaklarından çıkıp geliyor.
12ZMo9Vz.jpg
13o04OZq.jpg
14l35Oyp.jpg
15VPWrLR.jpg
16nj0Oga.jpg
17vXWjLD.jpg
181VOJkb.jpg
19LZ5b4z.jpg
20r6zOVz.jpg
21nj0OW0.jpg
22vXWjpv.jpg
ilerleyen vakitlerde yorulunca sökerken resim çekmeyi bıraktım. çünkü hangi vida nerde bulmak gerçekten zor. göğüsü çıkarınca kalorifer kutusu çektim gelmedi.elektrikçi arkadaş sileceklerin orda vida var unutma dediği aklıma gelince orayı söktüm ve kalorifer kutusunu oradaki vidanın tutmuş olduğunu gördüm. bu resim sileceklerin ordan çekildi. orda 3 tane vida var. içerde göğüs söküldükten sonra kalorifer kutusunu çekmeyin. sileceklerin ordaki vidaları çıkarınca zaten boşa düşüyor kutu.
231VOJgA.jpg
24LZ5bnj.jpg
25r6zO27.jpg
267736N5.jpg
bu resimde kalorifer kutusunun altında çekmeyi unuttuğum göğüsün kalorifer kutusuna vidalanan yeri
27kGdVDy.jpg

28PnJlr9.jpg
29g2MOW3.jpg
30ZMo9EG.jpg
31o04Okb.jpg
resimler karışık biraz. kusura bakmayın. gerçekten zor ama. göğüsü sökünce direksiyonun altında da 4 tane vida var onları da çıkarmak gerekiyor zaten alttan bakınca görünüyor onlar. yaklaşık 100 liram gitti. tamirci 250 300 e söküyorlar demişti. malzemem az çok vardı zaten yetmişti bana. 65 lira kalorifer peteği. ilçede olduğum içinde git gel parası toplam 100 lira kadar. kolay gelsin

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun iyi cesaret tebrik ediyorum

34VR1415

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler. sökerken korkuttu gerçekten. ana somunları söktükten sonra soketler elektrikler çıktı ortaya dedim toparlyamazsan işin yaş tamirciler yarım işde almazlar ama çok şükür toparladık. toplarladıktan sonra teyp çalışmadı. herşey normal 4 lü kalorifer gösterge immobilizer ama teyp çalışmıyordu sonra ne olduysa çalıştı. herhalde teypdede sıkıntı vardı biraz. ama kaloriferin maşallahı var yani yeni hali. :) ev taşırken patladığı için biraz soğuk bindim ama şimdi acısını çıkarıcak gibi :) fön makinası gibi mübarek maşallah :D

Skayn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tebrik ederim hocam ben hoparlör takacam kapıyı sökeyim mi diye 10 defa düşündüm yetenek ve cesaret işi