Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 23 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Eco Sıcaklık Çalıştırılması

Teşekkür / Beğen

takip ediyorum gelişmeleri.

mstdrms - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Alıntı efefurkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba
    Aracım 2014 clio dci 75hp joy

Ben bu modülü aldım bağlatıların tamamı odb prizine veya prizin arkasındaki kablolara yapılıyor. Yanlız ben bu anlatılan referans numaralı modülü türkiyede bulamadım.

Uzun araştırmalar sonucu 283466187R kodlu %90 aynı işe yaradığını düşündüğüm modlülü aldım
    Aksesuar prizi diye geciyor türkiyedeki parçacılarda.

Arabaya 2017 model den çıkma media nav 2 takmıştım versiyonu 8.0.5 idi ve aldığım BÄ°C modülünü taktığım halde eco bilgileri ekrana gelmedi..

Dikkat ederseniz adam anlatırken media nav versiyon 4.0.3 ve 4.0.6 demiş yani media nav 1

Bende media nav 2 var versiyonu en fazla 6.0.3 e düşürebildim. Dolayısıyle çalışmadı. Belki bir yolu vardır ama elimizdeki tek açıklama bu adamın ki.

Ankarada eğer Media nav versiyonu 4... olan varsa bendeki modülü bi deneyelim.

Çalışırsa bende o seriden alıcam. Åžuan modülü ben direk odb soketine girecek şekilde kabloladım yani denemek için. direk prize taktım. Denemek isteyen arkadaşlara da aynen prizie 2sn içinde takıp hemen deneyebiliriz.

Bu arada Media Nav ın arkasındaki soketlere müdahale etmeye gerek yok zaten eco bilgilerini taşıyan kablolar (CAN multimedia kabloları 2 tane) takılı Media Nav'a.

Åžöyle düşünün arabada bir ağ sistemi var Network; araçtaki tüm beyinler (Ecu, Dashboard, Klima, Aydınlatma vs vs) bu ağa bağlı biz yeni modül
    bu ağa dahil ederek teybe eco bilgilerini taşıyoruz.

Ankarada olan arkadaşlar bana ulaşırsa sevinirim.
    Fakat ilk mesajdaki fotolarda gösterilen MedaNav Evo değil mi?
    İlk mesajda ki cihaz MediaNav Evo, kullanılan modülün değişik çeşitleri var sanırsam ki bir sürü numarası olanlar var. Adam 283 ile başlayanı kullanmış. Bu modülün 20 çeşidi var Renault da. Bizim araca uygun olan hangisi önce onu iyice tespit etmek ilk ve en doğru adım olacak.

280384369R sanırım bu Clio 4 - R-Nav için. Bundan edinip kendim deniyeceğim. Clio 4 = Captur ne de olsa...

Ayrıca ilk mesajdaki fotoğrafta turuncu ve mavi kabloları R-Nav a girmeye gerek yok mu diyorsunuz? O zaman R-Nav bu cihazı nasıl görecek?
    Konu mstdrms tarafından (01.Temmuz.2018 Saat 09:55 ) değiştirilmiştir.

maninwar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Alıntı efefurkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşlerim biraz yoğun. ama kısa zamanda ayrıltıları anlatacağım.

Eklenti de görünmüyor.ayrıntıları resimli şemali kılavuz şeklinde yeni konu olarak açarsanız çok faydalı olur.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)