Sayfa 26 Toplam 26 Sayfadan BirinciBirinci ... 1623242526
Toplam 258 adet sonuctan sayfa basi 251 ile 258 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Megane IV HB 1.5 DCi EDC - Gaz pedali arada bir tepkisiz kaliyor

Teşekkür / Beğen

Alıntı Spol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne zaman çıkmış yazılım bir bilgi verdiler mi?
    2018 Haziran'da gelmesi beklenen yazilimmis. Erken gelmiş beklenenden. Bugüne kadar 2018 içinde yazilim attıran varsa mutlaka yeni yazilimdir. Servis sizi çağırmayacak. Siz servise gidin ve talep edin... Böyle bir yazılım gerçekten gelmiş. Bazı servisler yok diyebiliyorlar. Israrcı olun ve başka servislere yönelin.
    Konu ecob59 tarafından (17.Mayıs.2018 Saat 22:34 ) değiştirilmiştir.

Teşekkür / Beğen
    Merhaba hangi serviste yaptırdınız ? Bende ayın 14.05.2018 de yaptırdım 2018 yazılım olup olmadığını bilmiyorum ilk aldığım gün echo modu kapalıydı deneme yaptım gaz tepkimesi vitese geçisi güzeldi bugün echo modunu almdım yine gaz yemedi
    sizin gittiğiniz servis hangisiyse bende gidip sormak istiyorum.Bu gaz yememesi bazen acayip sinir bozyuor

Alıntı ecob59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2018 Haziran'da gelmesi beklenen yazilimmis. Erken gelmiş beklenenden. Bugüne kadar 2018 içinde yazilim attıran varsa mutlaka yeni yazilimdir. Servis sizi çağırmayacak. Siz servise gidin ve talep edin... Böyle bir yazılım gerçekten gelmiş. Bazı servisler yok diyebiliyorlar. Israrcı olun ve başka servislere yönelin.

Teşekkür / Beğen
    Eco mod açıkken gaz yememesi normal. Kapalıyken şayet araç güzel Gaz yiyorsa sorun çözülmüş demektir. Benim gittiğim servis Bursa Renault Mais Ataevler yetkili servis.

Entrapman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    yüksek ihtimal bu sorun gaz pedalıyla motor arasındaki bağlantıdan kaynaklanıyordur..bilindiği üzere artık gaz pedallarında telli sistem kalktı..tamamen elektronik pozisyon okumaya geçildi..pedalın konumunu bildiren sensörle motorda okuyan beyin arasında oluşan yazılımsal bir sorundur..yazılımla düzelecektir..yazılım güncellemesi olana kadar dikkatli olmanızda fayda var..

Teşekkür / Beğen
    Guncellemeden sonra çok memnunum. Sorun tamamen giderildi. 235 TL. Motorin ile 922 km. Yol yaptım şehir dışı. Yorumları bekliyorum.

Teşekkür / Beğen
    arkadaşlar merhaba
    28 şubat 2018 2017 model megan 4 hb touch donanimli arabami almayi beklerken bayiden gelen telefonda aracinizin radyosu arizali böylemi almak istersiniz,yoksa radyo gelincemi teslim alirsinizsorusunu yönelttiler . Tabiiki bozuk radyo ile teslim aldim.
    Ertesi gün araci dikkatlice incelediğimde sağ arka ve ön kapinin arasindaki boşluklarda 5 mm fark olduğu, ayrica tavan spoilerinin
    aracin tavani ile hem yüz olmadiğini tespit ettim.aldiğim servise gittiğimde bunda bir hata olmadiğini kul yapisi olduğunu bazen 2 günlük araçlarda rot kolunun çiktiğini beyan etti sayin servis müdiresi başka bir serviste kapilari ayarladilar fakat ayarlarken
    kapida göçük meydana geldi.spiler için mazeretleri ise spoilerin plastik olmasindan isi farkindan olabileceği gibi komik bir bahane!
    13 mart radyo geldi ve montaji yapildi şanzimanda problem olduğunu durduk yere 3000 devirlere çiktiğini düzensiz çaliştiğini beyan ettim .serviste söyledikleri böyle bir kullanin hele .15 nisan günü 120 km süratla giderken araç gaz kesti ve birden boşa atti gerisini siz düşünün,pazartesi 17 nisan yeni yazilim attilar 18 nisan almaya gittiğimde saçma sapan bir ayar araç 3000 devirde 1den
    2ye geçiyor.ustanin söylediği şu araç fabrika ayarlarina geri döndü tekrar benim kullanma tarzima alişacakmiş.benim 58 senelik ehlyetim var ehliyetimi yurt dişinda aldim ve her türlü araç kullandim .ama böyle çaresiz bir marka görmedim .aracim 19 nisandan beri serviste fransadan gelecek yazilimi bekliyoruz.

Coşkun
    coskun34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Alıntı MESUT ŞAHİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba
    28 şubat 2018 2017 model megan 4 hb touch donanimli arabami almayi beklerken bayiden gelen telefonda aracinizin radyosu arizali böylemi almak istersiniz,yoksa radyo gelincemi teslim alirsinizsorusunu yönelttiler . Tabiiki bozuk radyo ile teslim aldim.
    Ertesi gün araci dikkatlice incelediğimde sağ arka ve ön kapinin arasindaki boşluklarda 5 mm fark olduğu, ayrica tavan spoilerinin
    aracin tavani ile hem yüz olmadiğini tespit ettim.aldiğim servise gittiğimde bunda bir hata olmadiğini kul yapisi olduğunu bazen 2 günlük araçlarda rot kolunun çiktiğini beyan etti sayin servis müdiresi başka bir serviste kapilari ayarladilar fakat ayarlarken
    kapida göçük meydana geldi.spiler için mazeretleri ise spoilerin plastik olmasindan isi farkindan olabileceği gibi komik bir bahane!
    13 mart radyo geldi ve montaji yapildi şanzimanda problem olduğunu durduk yere 3000 devirlere çiktiğini düzensiz çaliştiğini beyan ettim .serviste söyledikleri böyle bir kullanin hele .15 nisan günü 120 km süratla giderken araç gaz kesti ve birden boşa atti gerisini siz düşünün,pazartesi 17 nisan yeni yazilim attilar 18 nisan almaya gittiğimde saçma sapan bir ayar araç 3000 devirde 1den
    2ye geçiyor.ustanin söylediği şu araç fabrika ayarlarina geri döndü tekrar benim kullanma tarzima alişacakmiş.benim 58 senelik ehlyetim var ehliyetimi yurt dişinda aldim ve her türlü araç kullandim .ama böyle çaresiz bir marka görmedim .aracim 19 nisandan beri serviste fransadan gelecek yazilimi bekliyoruz.
    Geçmiş olsun genel merkez ile görüşün

Teşekkür / Beğen

Genel merkez ile görüştüm .hikaye anlatiyorlar. Araci ayipli araç olarak geri almalari için başvurdum. Sonuç olumsuz olursa tüketici mahkemesine gideceğim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)