Orjinal gerigörüş kamerasi servis takiyo taktiran varmi

asarigul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ürünü bulamadım link verirmisiniz.

http://urun.n11.com/oem-yedek-parca...lt-megane-2-peugeot-7908f6-citroen-P184761649 ürünün resmi burda. kusura bakmayın resmi atamadım.taktıgınızda ayarlarını hassas yapmanız gerekiyor.

araçta fabriksyon takozda gittigidiyorda[FONT=&quot]MEGANE II MOTOR KAPUT VE BAGAJ AYAR TAKOZU LASTİ[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot](#289305399)[/FONT][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]MEGANE II MOTOR KAPUT VE BAGAJ AYAR TAKOZU LASTİKLİ 20598[/FONT]

Son düzenleme:

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tesekkurler.bayide sifir clio 4 un birinde bu ayarli takozlardan gormustum bi ara dedim revizyona gitmisler heralde.

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Arka bağaj kapağı iki kademeli kapandığını Bursa servisinde söylediler.Üzerinde fabrikanın taktığı takoz oynayıp duruyor.Ayarlı takoz takılalı 3 gün oldu .şükür O Bagaj açık yazısını görmedim.Zaten bunu servisler arıza olarak görmedi,bu şekilde kullanmamı ,bir şey yapamayacaklarını söylediler. Bende inadına uğraştım.Ha bu tip arızası olan arkadaşlara çözüm olabildiysem ne mutlu.Benim bu 2.nci clio 4 aracım.Daha önceden 1.2 75 beygir 2014 model joy aracım vardı.;) resmi daha sonra ekleyecegim. N11 Sitesine renault ayarlı kaput takozu yazarsanız resmi çıkar. bizim fabrikanın taktığı basit kol düğmesi gibi

Uğraşlarınız başarılı olmuş ancak benim alamadığım kamera taktirinca orijinal takoz neden bozulsun?

asarigul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uğraşlarınız başarılı olmuş ancak benim alamadığım kamera taktirinca orijinal takoz neden bozulsun?
Takoz doguştan bozuk yani.Kapının hassas ayarı yapılamadığı için geri görüş kamerasında bu yazıyı çıkartmakta.Hatta sökülen orjinal fabrikanın taktığı takoz elimde ucundaki lastiği dandik bir şey.dediğim gibi takoz lak luk oynayıp duruyor.Birde arkadan gelen gacur gucur sesler gitti .Bagaj kapagını örtünce yeni ayarlı takoz ile tok bir ses gelmeye başladı.Ayrıca servisde bu takozun çifti 150 tl dediler. piyasa çifti 10-20 tl arasında.

Ben bu clioları 3 senedir kullandığım için bunların kronik arıza ve eksikliklerini öğrendim. Mesala 1.2 75 bg benzinlilerde motor lorantide çalışırken sag önden gark-gurk ses geliyordu.Uzun araştırmalarımla fabrikanın dahi bilmediği ve önemsemediği Triger hassas ayarının yapılınca bu ses proplemini çözdük.Hatta cogu benzinli 1.2 75 bg araçlarda bu ses var.Ayrıca aynı araçta ön emniyet kemerlerinde tokanın aşagı hareketin kısıtlayan herhangi bir düğme veya kıvrım yoktu.buda kemeri çıkarttığında direk kapı içi plastige vuruyor,orda tahribata yol açmıştı.Kapı içi plastiğini garantiden değiştirdilerdi.Yeni clioların emniyet kemerinde farkındaysanız kıvrımyapılarak dikilmiş toka düşmesin diye. Renault mais genel müdür yardımcısı bana teşekkür etti.Konya servisinde bana gıcık amca derler.Olsun desinler.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla bravo.insani deli eden zaten bu isin icinde olan ve uzmani olnasi gereken kisilerin zir cahil, meraksiz ve ilgisiz olmalari.

asarigul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla bravo.insani deli eden zaten bu isin icinde olan ve uzmani olnasi gereken kisilerin zir cahil, meraksiz ve ilgisiz olmalari.

Doğru vallahi,Düşünün bende mükemmelliyetciliik hastalığı olduğundan bu tip arıza ve seslerin çözümü için peşini bırakmıyorum.Şu anda onlarca belki araç sahibi servislere basit ilgisizlik nedeniyle çözülemeyen proplemler için gidip geliyor.Reno servisleri bizim gibi cilio shiplerinin yılda bir kere garantiden gelip 500-600 tl alıp yağ filtre değişimi yapmak için gelmemizi bekliyor.Bunun haricinde gittiğimizde clio değilmi niye geldiniz der gibi bir tavır var. Aynı servise bir talisman veya megan geldiğinde personelin gözü fal taşı gibi açılmakta ilgi farklı olmakta.:soru

Evren81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bagaj takozunu şimdi sipariş verdim. Sonucu da mutlaka paylaşırım. Tecrübe edip paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim.
Koltuk başlıklarından gelen sesi bugün hallettim. Koltuk başlık burçları garanti kapsamında değişti ses gitti. Bagaj takozu için de megane'nın ayarlı takozunu takınca sesin kesildiğini söyledim ancak servis bu araca megane takozu takamayacağını söyledi. Mecburen kendim almak zorunda kaldım ama yine montajını onlara yaptıracağım.

Son düzenleme:

Evren81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bugün bagaj takozlarım geldi. Montajını kendim yaptım ama ayarı için 2 dk servise uğradım ve sonuç harika. Usta sordu kaç para diye, 25TL dedim. Bedava dedi.
Araçta ses kalmadı gibi bir şey.
Tecrübe eden ve tavsiye veren arkadaşlara tekrar teşekkür ediyorum. 25TL'ye bagajdan gelen ses kesildi.
Bagaj takozu linkini tekrar paylaşayım
https://urun.n11.com/oem-yedek-parca/kaput-takozu-7700843546-renault-megane-2-peugeot-7908f6-citroen-P184761649

Edit: Paket içeriğinde 2 adet takoz varmış. Benim gibi 2 paket sipariş vermeyin tek paket yani 12.80TL'ye halledebiliyorsunuz.

Son düzenleme: