Geri Vitese Zor Geçme Sorunu

EmreClio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de oluyor. Müzik açıkken çok sıkıntı yaratıyor bu geri vitese geçmeme sorunu. Geçti mi geçmedi mi anlamıyorsunuz ve geçmediğinde debriyajdan çekince sürtme sesi yapıyor. Umarım zararı yoktur. Denildiği gibi debriyaj tazeleyince düzeliyor

clio55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de oluyor. Müzik açıkken çok sıkıntı yaratıyor bu geri vitese geçmeme sorunu. Geçti mi geçmedi mi anlamıyorsunuz ve geçmediğinde debriyajdan çekince sürtme sesi yapıyor. Umarım zararı yoktur. Denildiği gibi debriyaj tazeleyince düzeliyor

Bu konuyu daha önce açmış tartışmıştık. Ben hala problem olduğunu düşünüyorum. Yolda gördüğüm clio culara soruyorum bi çok kişi bende hiç olmuyor diyor. özellikle yenilerde olmakla birlikte geçen 2015 model bi arkadaş da bende 1 kere bile olmadı dedi.

Bu sürtme sesi 1-2 kere bende de oldu sanki umarım yanlış duymuşumdur.

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Bu konuyu daha önce açmış tartışmıştık. Ben hala problem olduğunu düşünüyorum. Yolda gördüğüm clio culara soruyorum bi çok kişi bende hiç olmuyor diyor. özellikle yenilerde olmakla birlikte geçen 2015 model bi arkadaş da bende 1 kere bile olmadı dedi.

Bu sürtme sesi 1-2 kere bende de oldu sanki umarım yanlış duymuşumdur.

Benim araç 2016 model ve neredeyse ilk taktığımda nadiren geçiyor... kavrama noktasına yaklaştırıp elle itince yerine oturuyor...

clio55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araç 2016 model ve neredeyse ilk taktığımda nadiren geçiyor... kavrama noktasına yaklaştırıp elle itince yerine oturuyor...

Sen hiç servise gittin mi abi ? Ben gittim şanzıman yağı değişti. Yine yaparsa gel şanzımanı indiricez dedi. Bu gerçekle yüzleşemedim ama gidicem galiba :( Bide paspasa dikkat edin pedalların altına toplanabiliyor namıssız :)

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
mazda 323 sürdüm....98 model falandır...dünyanın arka vitese geçen en güzel arabası))

bastırdım mı bilmiyom...bastırmadan bile geçiyor galiba...5inci vitesin altına koymuşlar..

mandal falan yok