Kadjar Ikon Ayna katlanması ve Cam açma tuşları aydınlatması

Hadi Cengiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değerli Arkadaşlar,

2016 Kadjar Ikon 1.5 DCI-EDC Kullanmaktayım, bu kalitedeki bir araçta aynaların kontak kapatılınca otomatik kapanması gerekmezmi?

Ayrıca kapılarda bulunan cam açma-kapama, ayna ayarları ve ayna katlama düğmelerinde aydınlatma yok gece cam açmaya kalkınca düğmeler zor bulunuyor, ( sadece ön sol kapıda bir cama ait aydınlatma var diğer düğmeler ve diğer kapılardaki düğmeler tamamen karanlık)

Bu konuda görüşü olan arkadaşlarden cevap bekliyorum.

İlgi gösterecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değerli Arkadaşlar,

2016 Kadjar Ikon 1.5 DCI-EDC Kullanmaktayım, bu kalitedeki bir araçta aynaların kontak kapatılınca otomatik kapanması gerekmezmi?

Ayrıca kapılarda bulunan cam açma-kapama, ayna ayarları ve ayna katlama düğmelerinde aydınlatma yok gece cam açmaya kalkınca düğmeler zor bulunuyor, ( sadece ön sol kapıda bir cama ait aydınlatma var diğer düğmeler ve diğer kapılardaki düğmeler tamamen karanlık)

Kapılarda aydınlatma benim bildiğim parklar veya kısalar açıkken yanıyor. Ve kapıda cam açma düğmesi olan her araçta aydınlatma mutlaka vardır. Sadece sürücü kapısı değil tüm kapılarda vardır. Eğer sizinki aracın aydınlatması açıkken yanmıyorsa servise gösterin. İlgili yerdeki aydınlatmada sorun vardır veya sigorta var mi ona bağlı bilmiyorum sigortadan da olabilir yada tesisat ile alakalı bir durum da olabilir.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

Twitter : @tanseler
Instagram : @tanseler
iMessage : tanseler@me.com

Hadi Cengiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevabınız için Teşekkürler değerli arkadaşım, servise gösterdim, dediğiniz gibi olması gerekir, benim aracımda sadece ön sol kapıda dört cam açma düğmesinin sadece birinde aydınlatma yanıyor diğer düğmeler ve kapılar tamamen karanlık, servis bu konuda çok şikayet var güncelleme yapılacak olursa size bildireceğiz dediler, ve bu forumdan Renault yetkililerinin çok etkilendiklerini söylediler bakalım sonucu alırz diye bekliyorum.

Kapılarda aydınlatma benim bildiğim parklar veya kısalar açıkken yanıyor. Ve kapıda cam açma düğmesi olan her araçta aydınlatma mutlaka vardır. Sadece sürücü kapısı değil tüm kapılarda vardır. Eğer sizinki aracın aydınlatması açıkken yanmıyorsa servise gösterin. İlgili yerdeki aydınlatmada sorun vardır veya sigorta var mi ona bağlı bilmiyorum sigortadan da olabilir yada tesisat ile alakalı bir durum da olabilir.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

Twitter : @tanseler
Instagram : @tanseler
iMessage : tanseler@me.com

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değerli Arkadaşlar,

2016 39. hafta sonrası ev1ga1 kodlu araclarda kitleyince ayna kapatma mevcut. Maalesef surucu disinda cam aydinlatma yok, nissan kaskay gibi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tunosum

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2015 kadjar aracim 2 gün önce periyodik bakım için servise götürdüm(buharı otomotiv çorluya) aracımda kapı butonlarında ışıklar yanmıyor aktif fren sistemi arıza veriyor bakılmasını istedim bakımı yaptılar 1053 tl bakım parası verdim kapı ışıkları yok bu araçta dediler salladilar 20 aydir kullandığım aracta isik vardı şimdi yanmıyor dememe rağmen birde hakaret işittim bizden iyimi bileceksin falan dediler ben 20 aydır bu butonlarda ışık yok da yeni mı fark ediyorum saçmalık yanıyordu dememe rağmen yapmadılar müşteri hizmetlerini aradım şikayet ettim bakalım sorun ne olacak merak ediyorum bir daha renault mu asla kapima bile sokmam

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kadjarin bazi versiyonlarinda kapi uzeri kumandalarda aydinlatma yok. Sizinkinde yok demiyorum bilgi amacli yazdim sadece. Diger yandan markaya deger ve musteri kaybettiren tek sey servistir. Renault servisleri de bu anlamda gorevlerini fazlasiyla yerine getiriyor. Yiginla bilgisiz eleman var. Kullanicilarin cogunlugu daha bilgili. Eskisi gibi mekanik arac kalmadi. Servis sadece sok tak yapar ve bilgisayarin verdigi arizayi teyit eder. Artik sistem boyle. Analog zamanin ustalari kalmadi ya da kendilerine dukkan actilar. Ben zamaninda torpidoya isik koymak istedim servise sordum elektrik tesisati degisecek 4.000 lira dendi. Muhtemel ben de bir daha ranult almam aractan memnunum ama kronik sorunlar ve bulunamayan cozumler neticesinden gun gectikce sogutuyor kendinden. Eski zevki alamiyorum arabamdan artik. Su an benim icin az yakmasindan baska hic bir artisi olmayan bir araba gozumde.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

filzof_alican

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kapi kumanda isiklari yanan kadjarlarin oldugunu bilmiyordum. Bende sadece sofor tarafin tek bir tusunda var. Ve bu kumandayi sokenler var icine gercekten tek bir led koymuslar. Yani ariza degil. Yani bircok insandaki kadjarlar boyle. sizin kapi kumanda panelinin seri nosunu bizimle paylasirsaniz bizde onu alarak aydinlanabiliriz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

kutluay345

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kadjarın hiç bir modelinde kapı kumanda ışıkları olmadı,halada yok.gidin bayideki kadjarları inceleyin,ondan sonra servise kanıtlayın.
sadece A yazan tuşun ışığı var.
geçende kadjara yaklaşınca kapılarını açıldığını söyleyen vardı,servise gidince bozulduğu iddia ediyordu.
servislerinde işi zor gerçekten.

Yuzarsif25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
10 gün önce aracı aldım bayiden bende akşamı fark ettim sadece sürücü cam butonunda ışık var diğerlerii yanmıyor

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2016 makyajlı icon clio 4 ümde hem ışıklar hem de otomatik katlanma mevcut.